Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si la mine minus 14 de dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Eu ieri n-am scris, eram socata de ce s-a intamplat cu fetita de 13 ani care a cazut in tabara, este fetita unei colege de facultate...
Ne-a sunat un coleg din Franta sa ne spuna.

Am uitat ce voiam sa zic...
O zi buna tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ha, la mine erau doar -12 grade... le-am zis la scoala sa nu-i scoata afara pe gerul asta ca nu am chef de mucisme in weekend...
Inteleg ca gerul continua, ba maine si poimaine in Buc va fi ninge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si pe mine m-a socat cazul fetitei de 13 ani. Va dati seama ca eu sunt un "pro" tabere, chiar in acest moment copiii mei sunt in tabara la Azuga. E o mare responsabilitate sa ai copii in tabara, dar totusi la 13 ani nu mai doarme supraveghetorul in camera cu ei/ele. Nu pot sa-mi imaginez ce s-a intamplat acolo.

Si m-a mai socat si cazul din Buzau, bietii copii gasiti carbonizati in pat, casa a luat foc de la un scaun de langa soba si micutii nu au putut sa faca nimic decat sa se suie in pat, acolo au murit , 5 ani, 4 ani si doi gemeni de 1 an si 7 luni. Si ta-su a cerut sa fie luati in centru in luna decembrie !!

Nu stiu ce sa spun, eu sunt mai prudenta de felul meu, verific de 4 , 5 ori toate usile, ferestrele, focul, bat pe toata lumea la cap... imi e o jale de copiii aceia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal, vai!!! ce tragedie. nu stiam de ea, am citit dupa ce ai scris. ingrozitor :((((

iar despre ceilalti... doamne, si asa imi e groaza sa las copiii singuri, dar sa fie si cu foc deschis... nici nu vreau sa ma gandesc.

-11 si la noi de dimineata. iarna, nu gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io-s defecta...nu am simtiti ca este asa de frig!

Da..da..am vazut si eu cazul...si asta mi-a intarit ideea de a nu-l lasa in tabere...nu banii au fost problema..si faptul ca mai ales sotul meu...care a fost impotriva..stiu ca se poate intampla orice..la orice varsta..Fetita cu pricina se pare ca a consumat alcool..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Si la noi este frig, copii sunt mult mai bine, azi mergem la control la ORL cu amandoi, pe Matei l-a scos la liman fara antibiotic, dar Stefi e pe Augmentin, avea deja o saptamana de febra si dureri de ureche, nu am mai asteptat controlul, am fost la dr. de familie si ne-a dat reteta. In schimb eu sunt varza! Am trei zile de Cedax si tot mai fac febra, urechea stanga e complet infundata, m-am saturat! Asa ca dupa ce ma fac bine ma duc sa ma caut, poate aflu de ce o banala raceala face prapad in organismul meu (si cred ca a fost ceva viral pentru ca m-am si umplut de herpesuri)

Lia, eu fac analize la copii si cand au o problema medicala ca sa vedem ce se intampla si, cam o data pe an analize generale sa vedem ca sunt ok. Si toate analizeze le fac la laboratoare din oras, nu-mi place spitalul si nu ma duc acolo, si pentru consultatii tot la cabinete particulare ma duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Andreea, sa-l stapaniti sanatosi pe Matrix, sa va bucurati de el si el de voi!
Kim, ai mai rezolvat cu impozetele si taxele?
Daria, bravo petru iesit la patinoar. Saraca Stefi e tare necajita ca nu a fost decat de. 2 ori la patinoar in vacanta.

Eu nu. pot sa citesc stiri ca cele de ma sus, automat incep. sa plang. Eu sunt pro tabere, cred ca pana la urma daca e sa se intample ceva rau se va intampla indiferent cine e cu ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Multumesc! Sper sa fie sanatos catelul.

Si eu plangeam azi dimineata in masina si eu ma gandeam la dilema tabere versus concedii cu parintii. Tot cred ca e important sa ii socializezi in mod corect si intensiv de mici, sa nu li se mai para un coktail cine stie ce minune sau sa nu mai aiba tentatia de "a face lucruri" doar pentru ca nu le-au mai facut si trebuie sa " fie in club".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nimeni nu stie cum este mai bine referitor la tabere..in schimb noi ii dam sa si guste lui Luca din orice vrea sa incerce...pt ca oricum nu -i plac..niciodata nu am spus...este alcool..copiilor le este interzis..dar am explicat efectele consumului neadecvat..

Mergi la inceput