Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

La multi ani gemenasi de Anahadasa, scuzati intarzierea.

Daca nu ma insel astazi fetita lui Tonirro implinbeste un an. La multi ani Ilinca, bulgarasa mica si luptatoare! Toni, povesteste-ne si noua cum mai sunteti

A trecut si Craciunul... constat ca ai mei copii au primit cele mai putine cadouri dintre toti bulgarasii Glumesc, Andra m-a fentat de vreo luna incoace cu cateva "chestii" care s-au introdus in avans in sacul mosului, printre care si o tableta... de care evident nu are nevoie, dar deh... toti copiii prietenilor nostri au. Deci la noi a fost mai subtirel cu cadourile, dar a fost ok...

Fetele cu bulgarasi in deplasare, cum s-au comportat copiii cu strainii? Ma rog, nu cu strainii de pe strada ci cu care nu au venit recent in contact? Luiza, cum reactioneaza Vlad la somn altundeva decat acasa? Noi am fost de Craciun la parintii mei, am dormit acolo, dupa care toata ziua de ieri am petrecut-o acasa la nasi, impreuna cu mai multi prieteni comuni. Ei bine, Cristi care de regula e numai un zambet a fost lipit de mine, paralizat parca, si urlat cu foc de cate ori l-am lasat din brate. Nici sora-sa nici fetele nasei care sunt niste dragalase si finute si cu care altadata s-a jucat nu l-au putut calma.
Dari, la tine acasa a fost nimic fata de cat de uricios a fost acum.

Si apropo de asta, crede cineva in chestia cu deochiul? Una dintre fetele de acolo i-a stins chibrituri in apa, l-a dat cu apa sfintita pe frunte si a spus o rugaciune in gand. S-a linistit putin, dar tot nu l-am putut lasa decat foarte putin cu copiii dupa care ma cauta bezmetic. Dar... o data reveniti acasa, aseara pe la 21, a fost super linistit si vesel, iar peste noapte aproape de vis: s-a trezit o data la 3 si apoi la 7.30.

Lali, mersi de intrebare, a fost ok Craciunul, desi... am mai avut mici nemultumiri, tot alea de demult... depinde cat de pregatita sunt eu sa suport, sa ignor, etc... dar sanatosi sa fim ca asta e tot ce conteaza.

Alina, asta chiar e tare, sa scazi in greutate de Craciun cand noi astealalte ne luam la tranta cu cantarul!

Edit: a iesit si al doilea dintisor, tot sus, si parca si cei de jos "imping". sunt curioasa cat mai dureaza pana apar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani Radu si Ilinca!
La multi ani Robert Stefan, Stefan Matei, Catinca Stefania si bulgarasului meu scum Vlad Stefan, alias Fanel.


Fetelor, am ajuns bine iar la bunici e asa si asa, lui Vlad i-au trebuit 4 zile sa se obisnuiasca si inca nu e ok. La un moment dat ma gandeam chiar sa ne intoarcem la Timisoara. Ieri l-am lasat singur si am mers pana la sora-mea la Sibiu si l-am gasit chiar bine, speram sa se obisnuiasca sa putem merge macar 2 zile la rev, mai are momente cand sta la usa si face tai-tai sa plece. Amelia, se pare ca se aseamana cei doi la caracter, la noi noptile sunt una buna si alta rea, am avut si 2 nopti in care s-a trezit si a marait si ne-a tinut treji pe toti din casa dar a avut si nopti ca azi noapte cand a dormit lemn pana la 6.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:


La multi ani Radu Stefan! Sa cresti mare, sanatos, sa fii mereu vesel si la fel de frumos! Sa traiesti si cu numele!!!
La multi ani printesica mica Flavia! Sa ai crestere curata in continuare, sa ramai frumoasa, cuminte si sanatoasa!
La multi ani Ilinca Stefania! Sa cresti mare, cuminte si sanatoasa!
La multi ani Ioan Stefan! Doamne Doamne sa te creasca mare si sanatos!



Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multi ani tuturor Cristinelor si Cristianilor aniversati in Sfanta zi de Craciun! Dumnezeu sa va tina sanatosi!

La multi ani si gemenasilor, ca nu am apucat sa le urez aici. Sa cresteti mari puiuti, sa fiti sanatosi si cuminti!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Adc stai relax ca nici noi nu i-am luat cadouri multe lui Iris. In primul rand pt ca nu se joaca cu ele, in al doilea rand ca am hotarat sa ii deschidem un cont de economii si n-am fi avut ce sa punem in el daca o cadoriseam prea mult

Prima zi de Craciun am petrecut-o acasa, doar noi 3. Fiindca au fost 25 gr Celsius am iesit pe faleza la cafea dimineata dupa biserica, apoi am mancat fripturica si seara am vizitat nepotelul din partea sotului. Ieri am fost la soacra-mea si azi ne reapucam de treaba: curat, spalat, calcat

Suzieq ziceai ca au trecut 4 zile si piciul nu s-a acomodat total. Asa am patit si noi cu Iris cand am fost acasa acum in septembrie; era mai maraita in somn (daca va puteti imagina asa ceva), nu mergea la nimeni, plangea daca ieseam din aria ei vizuala. Abia pe la sf sederii noastre acasa, s-a mai dezmeticit si era nevoie doar de un Labus si o pisica Lili ca fii-mea sa ma uite.

Ce faceti de Rev?

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

La multi ani bulgarasi Flavia si Radu ilinca si stefan Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

bulgarasi!


eu sunt trista...mai sunt 2 sapt si incep munca...azi am plans mult...as vrea s-o iau pe A. si sa fug cu ea in lume. Am crezut ca voi face fata, dar cu cat se apropie momentul cu atat sunt mai nefericita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!
La multi ani Flavia, Ilinca, Radu, Stefan Ioan!! Sa creste voiosi si sanatosi si sa bucurati sufletele parintilor vostri!!!
La multi ani tuturor celor cu numele Stefan, Stefania, Stefana!!!
La multi ani Anca!! Multa sanatate si bucurii alaturi de printesele tale!!!

Lady, multa putere mami . E greu intradevar sa te desparti de puiuti chiar si cateva ore pe zi. Dar nu avem incotro, trebuie sa ne mobilizam sa trecem peste. Va fi bine.

Amelia, Luiza, eu cred ca e doar o faza, va cred ca e greu cu ei in deplasare, dar sigur va trece...cum zicea Mihaela, vor veni momente in care atentia le va fi distrasa de alte lucruri, nu va mai fi dependenta de mami asa mare.

Alina, felicitari pentru 'prefix' . Super tare ca ai reusit in perioada asta cu multe tentatii culinare .

Lali, multumim, a fost bine cu casa plina de musafiri, agitatie, copii, voie buna...dar asa bine e acum in liniste.. Cum e la bunicii de la mare?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Lady si ce ai sa faci cu Alexa? Iti iei bona sau o duci la cresa?
Azi dimineata a dus-o T pe Iris la gradi fiindca doarme ff rau de cateva zile si m-a lasat sa recuperez. Poate va indrebati ce inseamna f rau in conditiile in care ea doarme rau dintotdeauna. Ei bine, se urca pe capul meu, incearca sa doarma pe burta si isi baga capul sub perna lui tac-su, suspina, se ridica de marginea patului in somn cu ochii inchisi, bea lapte de n ori, scanceste, ma tine tot timpul de mina si plange daca ma pierde.Cand au ajuns, una dintre femei curata curtea de frunze. Cand s-a apropiat de masina, a intins efectiv mainile sa o ia si nici ca s-a uitat dupa tac'su. N-a plans, s-a jucat mereu, si a muscat-o in semn de pupic pe prietena ei de acolo.
Noi suntem la un mic pas de a concretiza un plan de afacere, nu zic mai mult fiindca de obicei cand ma entuziasmez ceva se intampla si se naruie tot, dar daca ne iese, va astept pe toate, pe rand, la o farfurie de ceva bun. Si va si gazduiesc la noi acasa.
M-a contactat Olishka pt nr de tel, deci SS meu e pe drum si nu mai pot de bucurie.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mihaela, sa te ajute dumnezeu!
Flavia, Ilinca si Ioan, la multi ani!! Sa fiti sanatosi si fericiti

Eu anul trecut pe vremea asta eram in post operator, muream de foame :)) noroc ca si-a facut mila de mine un asistent si mi-a adus o supa d-aia chioara ( cu un pai) si o cafea. Cred ca restul fetelor din po m-au injurat ca eram singura care manca
Imi amintesc si mirosul din maternitate, si fata lui radu, tot tot :)

Mergi la inceput