Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Adc, daca are scaune dese dar nu moi e ok. Tudor are si 6 intr-o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:



LA MULTI ANI FILIP ANDREI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Ce frumos! S-au scris 3 pagini!!!
Am fost plecati la munte, doar ce am ajuns in Bucuresti. Revin maine de pe PC
noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani, Filip!!
La multe lunite David!!
Sa fiti sanatosi si fericiti toata viata!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

am ratat ziua de ieri, dar revin astazi cu forte proaspete.

am fost cu robert la dr ca de joi nu i-a mai trecut raceala si nici nu se vede vreo ameliorare. pediatra mi-a dat augumentin pentru au trecut prea multe zile si ca mucisorii pot ajunge la plamani. am hotarat sa nu-i dau de azi. astazi o sa-i mai fac aerosoli cu ser fiziologic si acc, o sa-l mai aspir, ii dau humex pt tuse, osciloccocinum si vedem cum e maine. temperatura cel mai mult a avut 37.8. mi-e atat de mila de el pt ca nu poate sa respire si se trezeste urland, sau incearca sa respire pe gura, dar i se usuca gura. azi i-am cumparat de la farmacie un ulei de eucalipt care se pune pe bluza si cica l-ar ajuta sa respire mai bine.

lalilutza ca sa-ti raspund la intrebarea cu SS : eu am fost SS pt ucabooboo si i-am cumparat o carte "retete de jocuri"scrisa de lawrence cohen pentru ca ea la un moment dat ne intreba pe FB daca cumva am auzit de cartea asta, dar era in engleza, asa ca i-am gasit-o in romana si i-am facut-o cadou. i-am mai luat o esarfa si o masinuta pentru david. SS meu a fost faith26 si am primit un set cercei+pandativ de argint ff frumos, multe baloane care-i plac f mult lui robert si o jucarie piratul peepa pig (fetele mi-au spus cine e ca eu nu il stiam...mai am de invatat )

alice fa-te repede bine!
letitia suna bine propunerea ta, dar nu joia, poate miercuri sau vineri. ce zici? eu as putea in jur de 12.
matza multumim de poze...sunt superbe! a meritat sa asteptam



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salutare fetele! Raspund la apel desi din urma nu am recuperat.
Noi suntem bine la fel cu san dar zilele astea cat a fost mama la mine a bobinat copilul meu la greu si papa solida asa ca sunt multumita, a simtit ca sunt si eu happy probabil.
Grasa mea are 11.400 cu pampersul schimbat si hainele din casa dar e f bine si cam 75 cm , eu o masor stand in picioare la vacuta montata pe pererele din camera lor.
Nu ma grabesc sa o intarc ca e prea dependenta de san si e grasuta mamei, daca un lucru merge bine nu sunt pe principiul ca tbuie schimbat.
Merge de mana dar e jale de lenesa si se aseaza la o jucarie, sau la alte chestii de pe jos si apoi o ia cu viteza in 4 labe. Ma omoara cu urcatul si coboratul pe scari dar la mers nu se agita. Pare genul calma fata de prima si probabil de asta nici nu acorda importanta mersului ca gaseste multe. Facut si din sezut.
La olita am pus-o doar de vreo 3 ore dar nu este incantata prea tare deci mai avem multe de facut.

Azi noapte s-a nascut finuta mea Amalia-Maria de 3100 g si asteptam botezul prin primavara.

Concediu 0 banii toti ii bagam in cele necesare casei dàr sper in vara sa iesim si noi pe undeva. In toamna am de dat un examen, sotul la fel, va fi un an plin de studiu pentru familia noastra si vom vedea cum ne descurcam cu fetele, sper sa vina mama la mine in vara sa ma ami ajute.
Hai ca intru si eu pe FB sa va caut.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna dimineata!

In primul rand LA MULTI ANI, FILIPONE!! Sa fii sanatos, sa ai noroc, sa iti bucuri parintii si sa te intelegi cu surioara ta
Si La multi ani si mamicii tale! Alina, te asteptam cu povesti despre petreceri!

Mihaela, uite inca un motiv sa trag tare sa mi se indeplineasca dorinta cu vacanta in Cipru - o sa ajung sa te cunosc

Bulinuta, succes cu reacomodarea! Stiu ca-i greu, dar trece...

Altesa???

Olga, cum va descurcati noaptea fara LM? Mie de asta mi-e cel mai groaza cand se va termina laptele... azi noate s-a trezit din 2 in 2 ore si pana nu-l mufam nu se linistea! Si mai am o problema: lucrez la un proiect pe Timisoara si pana acum m-am fofilat sa nu plec, dar nu stiu cat o sa mai scap, deja mi se bat apropouri zilnic...

Adc, succes la scoala Andrei!

Alice, sanatate! Eu sunt cu gatul in pioneze cate 2 saptamani pe luna si nimeni nu-i da de cap... cica-s sensibila

Ica, hai sa ramana vineri la 12! Se mai baga cineva?

Dr Anca, welcome back si felicitari pentru finuta! De Adela nici nu mai zic, e super!!

O saptamana minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna,

La multi ani Alina! Multa sanatate si indeplinirea tuturor dorintelor!

La multi anisori!
Andrada , Filip

La multe lunite frumoase!
David

Eu am primit cadou de la SS iaura un ceas / cutie, un globulet cu un ingeras si o felicitare.
Am fost SS pentru Olishka careia i-am trimis un set solnite si suport servetele in forma de ren, o esarfa, o felicitare

Matza data de 13 a ramas din decembrie stabilita...., hai sa nu mai schimbam si sa ramana asa... e usor de tinut minte....

Si ca sa mai animam forumul hai sa raspundem la o intrebare...

Ce alimente din categoria "interziselor" pana la o varsta au primit bulgarasii nostri????




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput