Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Noi ne-am dorit mereu trei fete si un baiat, iar la fetite a functionat metoda, in sensul ca au fost concepute cu mai multe zile inaintea ovulatiei :-). Daca tot mi-am facut curaj sa va scriu, trebuie sa va povestesc ca am bantuit pe aici, pe la aspirante, din 2005 (intre timp mi s-a dezactivat contul). Inainte de a avea prima fetita am pierdut 7 sarcini, insa dorinta de a avea copii a fost foarte mare, iar aspirantele de aici au fost alaturi de mine multa vreme. Am avut incredere ca voi reusi, iar acum dupa 7 ani, iata-ma mamica de trei ori. Acum simt ca imi doresc din suflet si un baietel si il asteptam cu mare nerabdare. Dorinta noastra de a avea copii a fost atat de mare, incat iata ca ni s-a umplut casa de veselie, ceea ce vca doresc si voua, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Medeea, prezenta aici pe 1 ianuarie ne inspira si ne incurajeaza!
Esti o persoana puternica! Ai aflat cauza pierderilor! Cum ai dus sarcinile?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

La multi ani!!!!Un an nou, plin de realizari!!

Bine ai venit, Evelina Georgiana! Felicitari, ANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana178081

Pup toate fetele aspirante,gravidutze mamici.
Azi am venit si eu de la spital,am nascut sambata seara(29.12) prin cezariana de nevoie(stiti k vroiam sa nasc normal),pt k bebe nu coborase destul,a fost si mare,iar prin nastere normala nu putea sa iasa.Fetitza mea Evelian Georgiana a a vut la nastere 3960g si 54cm,nota 10!
Acum suntem acasa petrecem Revelionul in familie,este si sotul cu mine de vreo 2sapt.
Va pup si sa va aduca 2013 bebelusii mult doriti!
LA MULTI ANI!



felicitari!!!! crestere usoarasi o bebelina hranace foc!
kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
fluturashul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

La multi ani!!!! sa ne ajute Dumnezeu sa avem parte de un an minunat si sa ni se indeplineasca toate visele!!!
wow Medeea , 3 fetite, esti o norocoasa..iti tin pumnii sa ti se implineasca visul sa vina si un baietel!

mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

La multi ani iubitelor.
Ana felicitari, crestere usoara.
Kmy parca am zis ca nu vreu sa fiu trecuta la titlu, ai facut tu modificarile sau altcineva?
Eu ma simt bine, doar foarte balonata, azi noapte am dansat putin asa mai mosnegeste, am papat cam ce am crezut ca e bun si nu mirosea a ceva ce nu ii placea lui bebe, azi m-am odihnit si acum suntem fresh.
Multumesc fetelor pentru urari.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Multumesc, fetele! Desi am facut zeci de investigatii, in Ro si in strainatate, nu am aflat cauza pierderilor sarcinilor. Va pot spune insa ca in momentul in care am botezat prima finuta am simtit ca s-a facut un declick in mintea mea. De atunci nu am mai pierdut nicio sarcina. A fost ingrozitor de greu pentru mine, daca vreti, va mai povestesc, cert e ca nu mi-am pierdut increderea si am vizualizat in permanenta reusita!
In alta ordine de ideic aseara, inai te cu cateva ore de durerea aia mare pe staga, am facut un test de ovulatie care a iesit cat se poate devpozitiv. Acum imi cumpar un alt test, ajung acasa cu el si va spun cum e, poate ma lamuresc si eu cum stau lucrurile, caci la primele sarcini nu am planificat sexul copiilor... :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Trebuie sa va mai spun ca fetele mele sunt niste minuni in sensul adevarat al cuvantului, avand in vedere ca sufar de tiroidita autoimuna (deci practic nu mi se dadeau sanse de catre medici pentru a avea copii). In plus, am o anomalie a unuia dintre cromozomii X, fapt ce, la fel, teoretic m-ar fi impiedicat sa fac copii. Si, cireasa de pe tort, foliculii mei se spargeau la dimensiuni extrem de mici. De exemplu, Tea, prima mea fetita, provine dintr-un folicul spart la 15 mm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

medeea


se pare k amandoua am fost l ovulatie la trecerea dintre ani!!1

dragi aspirante cum doriti sa numim lista de bebei pt anul acesta, inzodiacul chinezesc este anul srapelui dar parca nu suna frumos, mie mi-ar place sa o numim lista bebeilor norocosi, avand in vedere ca majoritatea sunt sceptici in ceea ce priveste anul 2013!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Pai oare cand a fost ovulatia mea? Poate sunt prea insistenta, dar pentru mine e foaaaarte important. Hihi, vorbesc de parca daca am ovulat, gata, am si ramas insarcinata!
Am facut testul de ovulatie in seara asta si a iesit a doua liniuta mai slaba decat cea de control. Pe prospect scrie ca asta inseamna negativ. Daca ieri a fost a doua liniuta foarte peternicasi azi mai slaba, ieri am ovulat, nu? Dar daca e asa, de ce temperatura de azidimineata era mica?

Mergi la inceput