Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!
va astept la o cafelutza!!!si idei de meniu pt revelion!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Neatza!
Veste buna:

Ieri 28.12.2012, Lorena a nascut. Operatia a decurs ok, bebe a plans imediat ce l-au scos! Acum Lorena are si laptic, bebe a supt tzitzi . E un bb superb !

Felicitari Lorena! recuperare grabnica si bebe sanatos ! Bine ai venit Eduard!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

felicitari!!!!recuperare rapida mamicii si crestere usoara!!!bebe sa cresti mare si sanatos si sa-ti bucuri parintii!!!


ps: cred ca stia k mamica lui avea oroare de nr 13 si asha k a venit in 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Alex ce veste frumoasa, uite eu azi noapte am visat ca vorbeam cu lorena si imi spunea ca a nascut fara sa stiu nimic de ea si acum citesc vesti bune.
Lorena sa fii sanatoasa, recuperare rapida, bebe sa pape laptic si sa creasca mare.
Eu mai lenevesc putin apoi plec la doctor.
Kmy eu gata nu mai gatesc nimic de revelion, decat o ciorbita si o friptura, prajituri mai am si plus de asta oricum plec la petrecere de rev asa ca nu are rost sa ma stresez.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

E un semn bun, Miha! Lasa agitatia cu pregatirile, ca ai alta prioritate acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fete,
Nu am scis de ceva vreme dar va citesc zilnic.
Mihaela felicitari, iti doresc o sarcina usoara si la termen sa fie toate bune pana la sfarsit.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mihaela felicitari. Ma bucur din tot sufletul pentru tine. Iti doresc sarcina usoara si la termen.
Lore felicitari inca o data. Bebe sanatos si papacios.
Aspirantele mai vechi, care ma cunosc, scuze ca nu am mai scris pe aici. Am avut ceva probleme cu sarcina. Cu ajutorul lui Dumnezeu mai avem putin si intram in 8 luni.
Va doresc la toate ca noul an sa va aduca bebelusul dorit. Toate cele bune.

31+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/C85Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Multumesc fetelor de urari.
Am fost la doctor, am facut eco si e asa cum banuiam eu am ovulat cu ovarul stang partea pe care a fost si extrauterina dar acum sigur e bine si fixata unde trebuie, endometru gros, uter frumos, ne vedem pe 8 ianuarie la o noua eco unde speram sa vedem inimioara si tot ce trebuie.
Luni repet beta si mult repaos la pat, asa cum am si inceput a face, de stresat nu ma stresez cu nimic, sotul e acasa cu mine si ma ajuta foarte mult cu batrana, eu doar ii schimb pampersul si asta ajutata de el, asa o sa procedam si dupa ce merge el la lucru o sa ma trezesc odata cu el si o sa facem treburile impreuna.
legat de tratament iau 2 nospa de 40 pe zi, 2 arefam ca de asta am in casa de 200 pe zi vaginal, aspenter 1 la 2 zile, magne b6, acifol, cetebe, cate 1 pe zi si femibion 1 alternativ cu medyn.
Beta o sa fie trecut de 48 de ore ca ieri am facut-o la 3 dupa amiaza si luni o sa merg dimineata dar important e sa se dubleze pana atunci.
Alex sigur ca nu mai pregatesc nimic si nici nu ma stresez acum am alta prioritate si asta e cel mai important.
Si la petrecerea de rev o sa merg si daca vad ca nu imi convine pozitia pe scaun vin acasa ca e aproape.
va pup pe toate de molipsire si tarai si picioarele dupa mine, numai ca acum nu ma inscriu inca la odisee, vestea nu am dat-o decat voua si fratelui meu care e la mine si nu ma puteam ascunde ca mi-a fost somn si m-am culcat dupa amiaza.



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Miha, e ok arefam, mai ales ca e si mai ieftin decat utrogestanul. Evita totusi sa stai pe scaun, pt ca se exercita o presiune mare asupra uterului si na...mai bine sufli si in iaurt.
Daca ai dureri de burta cat de mici, ar trebui sa cresti la 3 no-spa.
Ai inceput Clexane-ul, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

vin si eu cu un strigat de ajutor!!!!

ma poate ajuta cineva cu o comanda pe ebay(teste de ovulatie), nu detin card si nu fac face plata!!!

trim banii prin posta sau ii depun in cont !!!


Mergi la inceput