Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

HO HO HO
fetele mele dragi, sper ca ati avut un Craciun minunat, cu multe cadouri si copii cuminti

noi am petrecut linistit, in familie, cu ai mei, a fost frumos

ayan se face din ce in ce mai neastamparat, nu mai asculta deloc, incepe si urla cand nu ii convine ceva

va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna fetelor.

Va spun cu intraziere si eu Craciun fericit si Sarbatori linistite si pline de bucurie.
AM absentat zilele acestea pentru ca am fost plecati la socrii si am venit de-a dreptul epuizata. Edi nu a vrut sa doarma acolo mai deloc, nici ziua nici noaptea si m-a terminat psihic si fizic .Nici acum ca am venit acasa nu se linisteste, zici ca e pe baterii, abia l-am culcat aseara si bineinteles s-a trezit de n ori peste noapte incat tot la 5 dimineata am adormit 2 ore . Deci am un concediu super relaxant si odihnitor .
In rest am primit cadouri frumoase de Mos, am fost cu colindul iar Edi a fost tare incantat sa vada atatia copii si mai mici si mai mari cu traistutele cantand colinde.
Astazi avem musafiri de ziua lui Edi si abia astept sa ma mai destind putin.

Imi pare rau sa citesc iar de copilasi bolnaviori, Dbunny sper ca sunteti mai bine acum .

Va pup pe toate si fug sa pregatesc cate ceva de papa acum cat doarme piticul ca pe urma ma duce la joaca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR ACESTEI ZILE!!!!!!
Eu sunt la munca....am avut musafiri. Diseara vin nasii si mi-e ciuda ca lucrez maine si nu pot sta cu ei...de invoit de la munca nu se pune problema.
RALUCA sa stii ca asa patesc si eu in. deplasare cu piticul. Acasa e cuminte, doarme, se joaca.In deplasare e jale. Cel putin daca e aglomeratie nimic nu ii e pe plac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

La multi ani cu intarziere celor cu numele Sfantului Stefan!

Noi suntem internate de ieri, Inez a facut brusc o forma f violenta de alergie, i-au aparut bubite pe fata si picioare apoi s.au extins in pete rosii...Ii fac tratament intravenos, inca nu este bine, ii apar so dispar nenorocitele de pete. Nu imi pot inchipui de la ce a facut, analizele i.au iesit toate bine, IgE normal. Dupa doza de medicament intravenos dispar brusc si in juma de ora incep sa ii apara altele. Ea are o stare f ok, e vesela, mananca, doarme. Sper maine sa plecam acasa, desi la cum arata am mari indoieli. Nici nu stiu dipa externare ce sa fac, cum sa procedez, la ce medici sa merg...offfff

Va pup si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Offf Nanna .............sa va faceti repede sanatoase.Ma rog pentru voi.
Sotul meu e racit cobza, sper sa nu ia si Eva.In rest suntem bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Off Nanna, imi pare rau de tot. Nici eu nu stiu medici buni pediatri in Bucuresti. Esti sigura ca e alergie? E ciudat ca reapar bubitele dupa injectii. Ar insemna ca e alergica la ceva ce poarta? Sau din mediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!
La multi ani Stefanilor,pentru ieri!

Nanna, pupici multi! Noi nu am avut experiente atat de grave cu alergiile asa ca nu stiu ce sa iti spun .

Camady, masca sotului,si poate nu ii da si fetei. Desi, daca e infundat , nu o sa o suporte . Pe masca vreau sa spun,ca nu o sa o suporte.

Imi pare rau de cele care au fost la serviciu ieri .


Eu o trag cu intoxicatia mea cu fum, ca nu imi mai trece.... Imi e rau, tusesc, in sfarsit a inceput sa se miste ceva acolo si sa scot si secretii. Deja ma enerveaza ca toata lumea ma intreaba cum de am racit,si eu nu am nimic,nu sunt racita, doar am stat ca toanta in fum de tigara foarte mult cantitativ, timp de doua zile,si m-am afumat de tot. Ma dor coastele de atata tuse .


Fata mea vrea sa manance zacusca pe painew,cu furculita.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

NANNA imi pare rau ca sunteti bolnavioare si mai ales internate...pentru mine a fost o experienta neplacuta spitalul. Va doresc multa sanatate si sa ajungeti cat mai repede acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Update: Inez nu este bine. Azi noapte a fost ffff rau, ii fac cel mai puternic tratament, este pe perfuzii. Azi noapte i s.a facut tot corpul ca o eczema, nu mai avea nici un petic de piele normala. Acum doarme, a fost f agitata din cauza mancarimilor si a perfuziei. ma innebuneste faptul ca nu i.am dat absolut nmk alergen, nimic...si nu inteleg de ce pateste asta....sunt terminata...

Va pup si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Nanna sanatate multa si sa veniti repede acasa. Poate e alergica la ceva anume, incearac sa urmaresti hainutele cu care o imbraci, detergentul cu care le-ai spalat, mancarea....

Lali si eu patesc asa de la fumu de tigara noroc ca nu am bafta sa stau in asemenea mediu, pe cat posibil evit. Incearca sa iei si un antialergic si o sa te mai lase tusea.

Noi ieri am fost putin in oras pe la Mall, l-am dat pe Edi in masinute,i-a placut la nebunie sa alerge pe acolo dar de, i-am facut poftele ca doar a fost ziua lui de nume , iar seara au venit nasii si s-a lasat iar cu mancaruri grele.Astazi am bagat curatenie, mancare bebe, ciorbite mai usoare pentru noi.... deja sunt franta.
De dormit a dormit putin mai bine insa tot agitat este. Am zis ca nu mai plec cu el de acasa peste noapte decat pe la 2-3 ani incolo.Bine acume si perioada agitata in general,musafiri multi, iar el cume curios din fire sta numai printre noi, a primit si jucarii multe si e calare pe ele toata ziua.... ce pretentii mai am sa stae si linistit.

Mergi la inceput