Teo divorteaza?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Hai, mai, Xio, ca exagerezi cu toate comparatiile astea !
Un cartofor este in stare sa isi vanda si camasa de pe el, ca sa mai joace un pokeras. Este ca drogatii. Iar tu il compari cu o mama sau cu unul avid de munca !?
Si daca tot ii admiri pt cat de inteligenti sunt, ii compar si io cu geniile cazute in mizerie.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

allinta, nu exagerez, am spus clar ca ma refer la oameni care nu sunt dependenti de poker, munca sau altceva.
Doar nu crezi ca toti cei de la poker isi vand mama si camasa ca sa joace profi, ca nu ma refer la aia de la pacanele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

allinta, voiam sa dau vot negativ si am dat din greseala pozitiv. deh, sfarsitul lumii...

mie mi se pare ok sa joci poker profesionist, in general oamenii care sunt foarte buni la ceva (orice, daca nu e vreo chestie abjecta), imi trezesc respect.

cat despre mariajul lui Teo, i se poate intampla oricui sa greseasca in amor. si mai bine sa incerci si sa ratezi, decat sa-ti para rau ca n-ai incercat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ei, lasati, nu mai fiti atat de patimase pe subiectul jucatorii de poker sunt cei mai tari.
Portocalia, chiar m-ai amuzat ca ai tinut expre' sa scrii un mesaj, in care sa specifici ca ai gresit, cand mi-ai dat vot pozitiv.
Sfarsit de an alaturi de cei dragi sa aveti ! Poate veti fi mai relaxate.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Eu una nu sunt fan casatorie, o voi face doar ca trebe, dar ma intreba sa, daca Teo e etichetata drept imatura ca s-a casatorit cu un om dupa cateva luni de relatie sau cat o fi fost, spuneti-mi si mie care era diferenta in viata Maiei spre exemplu daca cei 2 nu semnau bucata de hartie?
Ca tot impreuna ar fi stat, tot asa ar fi fost relatia lui cu Maia si cu Teo, exact aceleasi lucruri le-ar fi facut, doar ca fara un act semnat la primarie.

Ar fi afectat-o mai putin pe maia daca ei 2 nu erau casatoriti?

Si suflatul asta in iaurt dupa o casatorie esuata ce inseamna? Ca trebuie sa stea cu un om 15 ani si abia dupa aceea sa se casatoreasca? Si asta pt ca este demonstrat si statisticile sustin acest lucru, ca dupa o perioada de X luni odata casatoriti 2 oameni nu mai pot divorta?

E treaba lor si doar a lor, copilul ar fi avut aceeasi relatie cu ei si daca nu se casatoreau si ar fi suferit la fel de mult cat sufera acum daca se desparteau. Pt un copil e tot aia daca mama se desparte de tata vitreg care e sot sau de tata vitreg care e doar prieten sau doar concubin.


Asta cu pokerul nu am inteles-o, daca un om joaca poker inseamna ca e bolnav sau defect?

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



Ar fi fost o diferenta zic eu daca in loc sa se mute / marite cu un om necunoscut practic ar fi luat-o usor: mai intai date, dupa 1 an 2 mutat impreuna, dupa 1 an 2 maritis. Asa a facut tamtam cu popa si primar ca acum sa aiba de ce divorta. Eu cred ca n-ar fi fost nici atat de expusa in presa (si implicit nici fiica ei) daca doar se despartea de prietenul ei in loc sa divorteze de sotul cartofor cunoscut pe internet acum un an si un pic.

Cat despre suflatul in iaurt, asta e o dovada de intelepciune. Si cand esti parinte ar fi cazul sa sa fii pe cat de intelept posibil. Altfel ce exemplu dai copiilor? Hai sa aruncam cu capul inainte de fiecare data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

allinta, mesajul tau anterior e deranjant. e asa, strepezitor de dinti, ca atunci cand incerci sa te dai istet si ironic da' nu-ti iese. complet dizarmonic, daca intelegi ce vreau sa zic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Teo, asta, habar nu are!
ia sa fi venit ea aici sa spuna tot, sa ceara pareri si sa-si faca viata dupa cum i se dadeau indicatii pe forum.
sper ca s-a pus singura la colt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

aha, deci o femeie cu copil automat nu sepoate bucura de viata, ca nu poate face ce simte, trebuie sa se sacrifice. Repet: pt Maia era acelasi lucru si daca statea cu el 1 an si daca se casatorea, tot era o prezenta masculina in viata ei pe care o indragea.
Ai mei au divortat cand aveam eu vreo 3 ani, mama-mea a avut pe parcursul timpului 3 prieteni, si pe toti i-am indragit. Nu am suferit niciodata cand s-a despartit de vreunul, si zau daca m-a invatat ceva prost.
Sau crezi ca acum Maia va gandi 'aham, ia uite la mama-mea asta, daca s-a mutat cu nenea imediat si eu cand o sa am 16 ani ma duc si ma mut cu un tip si fac sex ca nebuna'.
Zau, nu stiu cum puteti sa etichetati asa oamenii, cu atata lejeritate si sa ii acuzati ca nu au procedat ca voi.
Viata e doar una, eu chiar ma bucur ca nu si-o iroseste Teo, mai ales cand nu ai absolut nici cea mai mica certitudine ca daca atarni 3 ani intr-o relatie si abia dupa alti 2 te muti cu respectivul si dupa alti 3 te casatoresti, in 2 luni dupa casatorie nu poti divorta.
Si atunci bineinteles ca pot apare fel si fel de titluri in ziare in care toti spun ca stiau ei ca nu o sa tina.


allinta, nu stiu de ce ne spui noua sa ne relaxam, cand noi suntem cele care sustinem ca jucatorii de poker sunt in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Xio, nimeni nu eticheteaza pe nimeni. Etichetam gestul: prostesc! In cazul lui Teo, incredibil de prostesc! Chit ca antecedente are: intrarea ei in politica.
Nu intelegi pt ca inca nu esti mama. Una e sa ii prezinti copilului un nenea prieten, alta e sa il incurajezi inainte devreme sa dezvolte sentimente filiale, promitandu-i fara acoperire un tata, frati, samd; cand se pare ca nici mama nu stia cate prune are in traista. Inca vorbeste de parca au avut o casnicie. Inca il acopera, desi se pune in ridicol, cum spunea de faptul ca parintii lui au fost si ai ei, iar soacra-sa nici nu vrea sa stie de ea, declarat. Mai bine spunea ca da, se despart si ca nu are nimic de comentat despre asta. Este trist cand vorbim de o persoana inteligenta, placuta, o femeie de 44 de ani, mama, independenta, care a trait experienta unui divort. Daca vorbeam de o adolescenta well...era explicabil, dar asa, nu. Tu raportezi experienta ta de viata si valorile tale la experienta ei de viata, la valorile ei. Faptul ca s-a cununat si religios, arata ca ea crede cu totul altceva despre casnicie, cuplu, familie. Ea crede in hartiuta aia. Nimic de condamnat, sa ne intelegem. Doar spun ca tu nu esti ea.

Si dc a vazut moartea cu ochii, ce? Putea la fel de bine sa se aseze la masa dimpreuna cu fie-sa si sa joace la ruleta ruseasca.

Buli, sezi blanda. Nu da nimeni lectii nimanui. Teo a ales singura sa mediatizeze relatia ei, sa se explice, sa justifice...sa, sa...So, aici este zona unde comentam vedetele exclusiv datorita lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Una e sa ii prezinti copilului un nenea prieten, alta e sa il incurajezi inainte devreme sa dezvolte sentimente filiale, promitandu-i fara acoperire un tata, frati, samd; cand se pare ca nici mama nu stia cate prune are in traista.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Eu ma indoiesc(lasind la o parte propria experientza)ca o femeie care are un divortz la activ...face asemenea scenarii cu propriul copil si viitorul partener.O femeie cu ceva in cap,nu va prezenta niciodata copilului partenerul ca"viitorul tata",cu care va face viitorii"fratzi si surori"

Mi se pare ca fraza de mai sus e intentzionat scrisa pentru a-i pune in circa cit de iresponsabila este,cum de nu a suflat ea in iaurt.

Dana

Mergi la inceput