Burtici cu stelute de iulie-august 2013 ( 6 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Salut fetelor!

Vin sa va spun ce-am vorbit cu dr. Avram, deocamdata cu ea am vb. azi dimineata la telefon, a vazut si emailul cu rezultatele analizelor si mi-a spus asa: PAI heterozigot n-are nici o relevanta, o are jumatate din populatie iar cealalta nu ridica riscuri si in mod normal nici aspenter nu trebuia sa iau dar daca am luat pana acum sa iau si in continuare, sa merg la ea in 7 ianuarie sa imi recolteze si sa-mi interpreteze pentru DDmeri si timpi de coagulare si daca sunt ok scoatem si aspenterul.

Eu mi-am facut programare si la cealalta doctorita, voi merge dimineata la 8 si va tin la curent cu ce-a spus si ea.

Criss preventiv pentru probleme urinare mie mi-a prescris medicul de familie ceai de coada calului. Deja beau de vreo saptamana, n-am avut mari probleme eu, simptome deloc dar mi-a iesit 6-7 leucocite in analiza de urina asa ca mi-a zis sa beau ceaiul asta. Am citit pe internet si nu-i contraindicat in sarcina.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Betty, ma asteptam sa spuna asta...acum vezi ce zic si ceilalti medici.

P.S. Am intentionat sa iti raspund la Trombofilie, de fapt.
Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Multumesc de sfaturi fetelor ... Am taiat si eu unghiile scurte scurte ... sa nu mai fiu tentata sa folosesc lac ... E asa ciudat ... Sunt ani buni de cand tot lungi le port ... parca nici la tastatura nu stiu scrie fara unghii Dar ma obisnuiesc eu ...

Legat de gel intim, nu ma refeream la spalaturi interne... doar asa la suprafata ... Eu de la testul pozitiv ma spal foarte des cu apa din anundenta ... fara nimic altceva ... Poate a gresit ca am zis gel intim ... puteam zice si sapun ... doar ca eu de mult timp folosesc pentru "dansa" doar geluri intime fara parfum si alte cele ... De aceea am folosit termenul ...

Eu cu vopsitul nu am probleme, in sensul ca nu am fire albe ... Doar ca in ianuarie o sa fiu nasica de botez si-mi propusesem (ianinte sa stiu ca sunt gravi) sa-mi inchid putin nuanta parului ... Dar mi-am luat gandul ... O sa fiu o nasica super-ultra-mega naturelle

6+


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Va salut si eu!

Imi era atat de cunoscut nickul tau si felul de a scrie si intr-un fnal mi-am amintit unde il vazusem, pe un alt site :)si era legat de dieta M si nu numai(pt dnapotecuta)
Eu am incercat sa imi pun ticker normal care sa actualizeze varsta sarcinii dar nu apare afisat, apare doar ca si cod.

Elena, eu am dureri de cap cateodata de nu stiu ce sa mai fac decat sa le suport si eventual sa imi pun un batic strans pe cap, ca altfel simt ca imi cade, vine de la sarcina si de la oboseala acumulata cateodata.

fetelor am niste arsuri gastrice de nu stiu ce sa mai fac, iau Rennie si cev bomboane mentolate dar fara prea mare rezultat :( si inca mai am zile cand vars din orice :((



Stefania 10+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Incerc sa vad daca am reusit sa imi pun semnatura care se actualizeaza singura.
Se pare ca nu e voie ca atunci cand eu scriu mesajul jos apare ca HTML is OFF si doar Forum code is On, nu stiu daca se paote modifica aceasta optiune.

Stefania 10+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

M-ati innebunit cu tickerul ... am incercat si eu ... daca nu iese ... sterg mesajul

E ciudat ... la previzualizare apare ok ... dar la postare apare doar linkul ... probabil nu suporta forumul ... pentru ca nu tin minte sa fi vazut la cineva ... Desi, parca tin minte ca eu mi-am pus ticker cu nunta pe cand intram la miresici pe DC ... In fine ... Nu ne-a fi greu sa modificam saptamanal semnatura ... macar avem o ocupatie






Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Stefania pe mine ma doare zilnic si seara. La fel cum spui tu, simt ca o sa cada. Nu stiu daca e de la munca, pentru ca ma doare si in we. Bine ca nici in we nu stau sa ma uit la telenovele. Si doar am zis ca tre sa imi caut una!!
Eu cu tickerul nu ma agit, sunt mai conservatoare. Daca in 2004 am rezistat sa schimb semnaturi, o sa incerc si de data asta.
Maine trebuia sa ma duc la torch dar se pare ca nu ajung. Daca ma duc miercuri, imi vine rezultatul pana pe 27?Cu atatea sarbatori la mijloc.Imi inchipui ca culturile astea cresc chiar daca e Craciunul, nu? Doar sa imi dea clinica rezultatul.

Elena & Denisa
11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele azi am fost si noi la medic avem cu 5 zile mai mult amandoi sunt la fel de mari pe 27 neducem sa facem nucala cred ca ii zice in romana si dupa sarbatori imediat facem cerclajul
Azi a fost prima data cand am fost mai bine fara greturi si palpitati
Oseara linistita va doresc

amalia tsakoniati
10+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

haha, culturile cresc Elena, ideea este daca are si cine sa le citeasca :)
Va doresc noapte buna!

Stefania 10+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)
[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Stef, incrc si eu sa imi amintesc de tine insa nu reusesc. N-am insa nici pretentii prea mari de la mine ca de cand sunt insarcinata uit orice fleac de la mana pana la gura de ieri pe azi asa ca...
La capitolul greturi eu de aceasta data le-am dat de cap cu ceaiul pentru gravie de la Fares. Costa cca 3.5 lei si mi se pare o minunatie, mai ales ca are si un strop de scortisoara in el care mie imi place dintotdeauna. Il recomand insa banuiesc ca merge doar in cazuri moderate... cand eram gravida cu Vlad cu siguranta nu mi-ar fi trecut de la absolut nimic. Poate ajuta.

Alina 11+

Mergi la inceput