Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare fetele mele. Am atersizat acasa. Dupa o zi destul de ok. Acasa nu aveam nimic de mancare.Asa ca, ne-am dus sa mancam ceva.Nu prea mi-a placut, ca mi-am comandat numai aiureli.
MARIA, sanatate lui Silviu.
BALANTA, tare faza cu sotul tau.
CARMEN, noi facem la Robanescu.Din ianuarie o sa vina acasa.
TAMYS, bine ai revenit.
Maine mergem la neurologie si poimaine la vaccin.
VERA, abia te astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Lorena,vai imi pare rau sa aud..este unu' dintre frumosii aia din poze?chiar ii admiram cat sunt de frumosi si de iubiti..
am sa incerc maine sa ajung la cosmetica,azi n-am mai avut cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Oh, LORENA imi pare rau ptr. catel.
Mai, fetelor, l-am cumparat pe TOM vorbitorul si mi l-au adus la birou. M-am jucat cu el pana cand i-am terminat bateriile.Acum se joaca TUDOR cu el.
Trebuie sa ma uit si eu ce vaccin i-a luat al meu lui Nectarel,ca a ramas la spital.Ce faceti voi de craciun?Acasa ?sau in vizite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Vad ca unul din subiecte este premargatorul, eu pe Sofia am pus-o dupa 8 luni si nu statea mai mult de o jumatate de ora in el; la fel am de gand sa procedez si cu Natalia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

lorena : imi pare rau de catelusa ta, doar niste oameni fara inima ar fi putut face asta. Am patit-o si noi, eu aveam cam 6-7 ani, am plans dupa catelusa de mi-am rupt plamanii ( si acum imi aduc aminte ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui b_1403

Chaylanger eu am salvat rezumatul facut de tine pentru sapt 12 si 19 si acum pt sapt 26, vreiam sa te intreb daca ai mai atasat undeva sapt 20-25? Sau peste astea se sare si in carte?


Beatrice mami de minune mica Maya Elisabeta 20.07.2012



Nu am atasat, salturile astea de dezvoltare mentala sunt ca si puseele de crestere fizica, la niste momente cat de cat previzibile: la 12 saptamani, 19, 26, urmatorul dupa asta e la 37.

Lorena, imi pare rau de catelusa.

Vera, la 4 luni si noi am facut infanrix ipv hib.

Sanatate bebelusilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fleur, multumim pt detaliile legate de diversificare. am inteles bine: alimentele trebuie date la 30 de minute dupa masa de lapte?
te rog, mai pune o data linkul acela. merci!
lorena, imi pare f f rau pt caine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Balanta, haioasa patania. Spune-mi si mie te rog cum se urmareste diureza. Am vazut o formula cam asa: ml/kg corp in 8h, raportul sa nu fie mai mic decat 2.

Intreb pentru ca eu nu-mi mai dau seama daca mananca suficient, ca numar ies scutecele, dar ziua nu prea sunt grele. Ca sa nu mai zic ca la controlul de 5 luni, la dr a avut 6400 (acasa are 6600).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, voi va mai amintiti?Prietenei mele gravide, i-a iesit triplu test 1 la 50. Este disperata. Trebuie sa faca amniocenteza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Of, Lorena, imi pare rau de catel.
Balanta, schema de diversificare de la Fleur e dif de cea de la noi. La ei se dau alimentele solide dupa masa de lapte, la noi inainte si se mai da lapte cat mai vrea bebe. Fleur, sper ca nu m-am bagat ca musca in lapte si am zis gresit. Oricum, nu stiu care varianta e mai buna.
Noi de Craciun stam pe acasa.
Ada, sa inteleg ca e dragut TOm? Merita investitia?
Maria, eu cam asa am patit cu nasii. Ei raciti cobza au venit in vizita. Au uitat cred de cand era bebe al lor micut.
Tamys, bine ai revenit. Te asteptam mai des. Cred ca e tare greu cu 2 si singurica.
Balanta, m-a distrat faza cu ciorapeii. Exact asa as fi intrebat si eu daca nu i se pare ceva in neregula. Sotul meu uita sa ii incheie body-ul dupa ce o schimba si vrea sa ii dea direct pantalonasii peste pampers.
Va pup.

Mergi la inceput