Pijamaua

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carra

Citat:
citat din mesajul lui ioachim


da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi?

la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.




Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah!

PS: Dr. Oz, did I have a problem?


cred ca tine si de igiena dentara, americanii is mai curati in gura decat multi dintre noi pe frunte. Si halena provine in mare parte de la probleme stomatologice netratate. O carie ici, niste resturi de la cina pe dincolo, etc. Sa nu mai zic de fumat.
Probabil exista si aceasta specie de oameni fara halena :)

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Pai Carra - eu tocmai ca il pup nespalata pe dinti, si el la fel! Mie imi place. Si lui!

Ce-i drept, el e american Dar si cu romanul, la fel faceam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pina sa am copii (si inainte sa fiu maritata) imi placea la nebunie sa dorm in camasi de noapte lungi din 100% matase...taietura aceea clasica a anilor '20...culori gen piersica, gri perlat, sau ivoire. Dupa ce au navalit copiii, n-a mai fost comod ca ma incurcam in poale (imi placeau pina in pamint cam www.silverscreenloungerie.com/content.asp?item_cat=1" target="_blank">asa).
Am trecut la pantaloni in carouri cu tricou pentru ani muuuuulti.

Acum ca nu mai navalasec neprogramati in dormitor, trebuie sa recunosc ca am trecut la costumul Evei...am investit in asternuturi foarte bune si prefer lejeritate totala (bine, nu va inchipuiti ca dorm asa in fiecare noapte, dar destul de des).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pe mine ma ia cu frig numai cand vad bretelute si ma apuca caldurile cand vad poale & craci (craci in sensul propriu, de manecute de pantaloni )-
prin urmare eu si pijamalele 'stem incompatibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui Carra

Citat:
citat din mesajul lui ioachim


da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi?

la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.





Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah!

PS: Dr. Oz, did I have a problem?


cred ca tine si de igiena dentara, americanii is mai curati in gura decat multi dintre noi pe frunte. Si halena provine in mare parte de la probleme stomatologice netratate. O carie ici, niste resturi de la cina pe dincolo, etc. Sa nu mai zic de fumat.
Probabil exista si aceasta specie de oameni fara halena :)

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Ina.click, nu contest absolut deloc cele spuse de tine. Cu siguranta ca se poate si asa. Doar ca la mine era vorba de idei fixe (deh, varsta, mama draga...) din categoria: mergi la toaleta - te speli (pe maini), umbli cu bani - te speli (pe maini), pui mana pe usa de la lift/caruciorul din magazin - te speli (pe maini), te trezesti si vrei sa te pupi - te speli (pe dinti) si tot asa. Dar nu spun ca nu se poate si altfel, fara ca acest "altfel" sa fie gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Pai Carra - eu tocmai ca il pup nespalata pe dinti, si el la fel! Mie imi place. Si lui!

Ce-i drept, el e american Dar si cu romanul, la fel faceam


Foarte bine! Important e ca voi sa fiti fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carra

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui Carra

Citat:
citat din mesajul lui ioachim


da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi?

la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.





Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah!

PS: Dr. Oz, did I have a problem?


cred ca tine si de igiena dentara, americanii is mai curati in gura decat multi dintre noi pe frunte. Si halena provine in mare parte de la probleme stomatologice netratate. O carie ici, niste resturi de la cina pe dincolo, etc. Sa nu mai zic de fumat.
Probabil exista si aceasta specie de oameni fara halena :)

De cate ori deschid fereastra...


Ina.click, nu contest absolut deloc cele spuse de tine. Cu siguranta ca se poate si asa. Doar ca la mine era vorba de idei fixe (deh, varsta, mama draga...) din categoria: mergi la toaleta - te speli (pe maini), umbli cu bani - te speli (pe maini), pui mana pe usa de la lift/caruciorul din magazin - te speli (pe maini), te trezesti si vrei sa te pupi - te speli (pe dinti) si tot asa. Dar nu spun ca nu se poate si altfel, fara ca acest "altfel" sa fie gresit.


Aha, am inteles unde bati. Ai dreptate tu. Si eu. Si Ioachim. Si toata lumea .

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Ce subiect fain

Inainte preferam pijamalele sexi, maieu cu pantalonasi scurti. Acum ca am deja copilul adolescent nu se cade sa ma fatai prin casa dezbracata.

Da, prefer o pijama groasa, dar numai cand nu trebuie sa gatesc, deci sunt out of kitchen. Nu-mi place sa simt mirosul de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

In general in Ro femeile se machiaza cam peste tot, la servici acasa, la cumparaturi etc....si eu am avut obiceiul pina am venit aici si mi-am dat seama ce ridicol pot arata ca un clovn cu tot felul de culori pe mine, in general aici lumea nu prea se machiaza (poate doar fetele tinere mai mult)asa ca am redus machiajul la strictul necesar o pudra si un ruj discret.
Pijama sint nevoita sa port saten pt ca nu ma pot intoarce in pat in mod normal din cauza operatiei de spate si imi trebuie ceva sa "alunece" altfel as fi fanul bumbacului si pijamalelor groase...

Mergi la inceput