Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Gata,noi ne pregatim sa plecam cu colinda pe la nasi,cumetri,prieteni,...deja is obosita...cel putin cu asta mic in carca,imbraca-l,imbraca-te,dezbraca-l ,dezbraca-te,luptele greco-romane continua la urmatoarea casa si tot asa....curge apa de pe mine....afara-i cald si bine.Dar nu de asta am intrat...
...am intrat sa va doresc un Craciun fericit,multa sanatate,liniste,iubire si sa-l petreceti bucurandu-va alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui gyan
Ylari,biscuitii aia suna tare bine,ne dai si noua reteta daca nu e complicata?



Reteta originala:
Biscuiti cu ciocolata 250 g faina 125 g unt moale (lasat la temperatura camerei un timp) 1 ou 100 g zahar coaja de portocala 1 lingurita rasa praf de copt vanilie 100 g ciocolata taiata marunt Se pot baga toate la robot. Daca nu vreti, le amestecati pe toate intr-un castron. Apoi se ruleaza in folie pe care ati presarat putin zahar. Se da la frigider o ora. Se taie felii de 1 cm si se pun in tava pe foaie de copt. Se dau la cuptor 15-20 minute.

Eu nu am pus ciocolata ci scortisoara si ghimbi ras.

Pofta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Intru si eu sa va urez un Craciun fericit petrecut alaturi de cei dragi!

PS Ylari,multumesc,o s-o incerc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Transmitem live de la noi de acasa!
Mosu a fost pe aici! Repet: Mosul a fost pe aici!
A stat putin ca a spus ca se grabeste sa ajunga la alti copii, daca n-a ajuns inca la voi fiti siguri ca e pe drum! La noi a lasat premergatorul de la Vtech(antemergatorul de fapt), surpriza formelor de biscuiti de la Fisher Price(din gama "rade si invata") si o carte de povesti. In plus a decorat camera lui Mihai cu multe personaje simpatice care il vegheaza de pe pereti. Au fost si colindatorii la noi.
Am fost si noi sa colindam in vecini, primul colind al lui Mihai. In rest toata ziua am trebaluit pe la bucatarie, atat cat m-a lasat piticul. Cozonacii lui tati nu prea au iesit...in sensul ca n-au crescut. Dar de gustosi sunt super gustosi. Si cu ocazia treburilor prin bucatarie nici nu am reusit sa mananc azi.

Va doresc un Craciun fericit si un Mos imbelsugat! Cred ca mai intru zilele astea ca nu prea ma pot abtine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enona3006 spune:

Buna dimineata si un Craciun frumos cu multe bucurii va doresc.

A trecut si pe la noi Mosu aseara, i-a adus lui A o saniuta, niste cizmulite si jucaria cu marul de la Vtech, dar aproape sigur a mai lasat si pe la bunici si nasi cadouri, asa ca mergem azi sa le culegem. In plus noua ne-a dat o ditai pana de curent in tot cartierul, asa ca am cantat o gramada de colinde (cum n-am mai cantat de la serbarile de la scoala), asa ca a fost binevenita pana.

Va pup si sa aveti un Craciun magic alaturi de prichindei si de familii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Craciun Fericit gasca de mamici si pitici,
La Multe Lunite Robin de Andra si Rares de Gabiko,
Si la noi a trecut Mosul azi noapte si ce credeti ca ne-a adus??
Al doilea dintisor , asa ca astazi suntem gramada cu supozitoare, geluri gingivale, inee gingivale si Camillii
Pe langa astea, ne-a adus si saniuta( pe care am testat-o deja si ne place multtt) , elefantelul si submarinul de la V-tech ,hainute multe si ce o mai fi lasat si pe la nasi si bunici
Va doresc un Craciun magic, plin de lumina, liniste si fericire


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Un Craciun minunat sa aveti, dragele mele!
Mese imbelsugate, clipe minunate alaturi de oamenii dragi, clinchete de zurgalai si chicoteli adorabile de fluturasi sau floricele!

Nici pe noi Mosul nu ne-a uitat! A lasat pt puiul meu cel cuminte mingea magica Vtech, Talking Tom, o masinuta muzicala cu lumini care alearga prin toata casa si cubul muzical Leapfrog.

Azi o sa hoinarim si noi. O sa mergem si prin Oraselul copiilor sa facem multe poze. :D
Virgi lupte greco-romane??? Credeam ca-s doar la mine, dar vad ca picii nostri nu se lasa unul de altul.
Eu sunt lac dupa fiecare pampers schimbat! Aproape mi se pare comic cum un piticot ca asta ma stoarce ca pe lamaie.
La multi ani Ioanei!!! Sa fie sanatoasa si fericita!

Va imbratisam cu drag!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Craciun Fericit!
Andreea l-am preluat noi pe Mosul de la voi... a venit cu un sac imens de jucarii de la Bright Starts si de la Vtech, hainute si vesela pt micul diversificat.
Va dorim o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Ce darnic a fost Mosu anu asta cu toti piticii! Deja nu mai avem loc de atatea jucarii! Si am mai fi avut de luat daruri, mai ales pentru noi, astia mari. Sper sa mai gasesc ceva promotii pana la sf anului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Craciun fericit dragele mele!

nu am apucat sa citesc din urma, dar sper sa recuperez zilele astea

vad ca ati fost si voi ocupate si nu as avea mult de citit

multa sanatate, dragoste si afectiune de la cei dragi!

va multumesc ca existati si ca traiesc alaturi de voi bucuria de a fi mamica. Craciun fericit!

Mergi la inceput