Buburuze de mart-apr2013(12)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!

O cafelutza aromata va atrage?

Eu ar trebui sa strang un pic prin casa insa am o lene de ma doare

La multi ani de Sf. Stefan celor care se serbeaza sau au in familie sarbatoriti


O zi frumoasa!!!!



Cosmi 24+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Am mai adaugat date pe prima pg,daca lipseste ceva sau am gresit va rog sa-mi ziceti
Tare mi-ar placea ca fetele care nu au mai scris demult sa dea n sem de viata.Macar sa ne zica ca sunt bine si ele si buburuzele



Cosmi 24+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Multumim, Cosmi! Ce de baietei!
Eu aveam senzatia ca e sezon de fetite.
Sper ca ati petrecut Craciunul cu multa liniste si ca v-ati odihnit.

Fetita mea e o super-sportiva (sau nu imi imaginam eu ca va fi atat de activa), se misca si loveste in continuu. Iar eu am inceput sa explodez, burtica imi creste de la o saptamana la alta.

Va pup, va doresc un sfarsit de an linistit!

24+ Bebe Tereza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

La multi ani la toata lumea!
Semnez si eu condica..va citesc tot timpul dar nu scriu.
Noi suntem bine...28 de sapt asa ca am inceput sa stam din ce in ce mai cuminti ca sa nu ne obosim. Nu ca as putea face ceva mai aparte ca fac doi pasi si sunt lesinata de caldura.

Maine plecam in concediu sa ne relaxam..abia asteptam cateva zile la soare si liniste.

Tot nu stim ce este in mod clar dar toata toata lumea in jurul meu spune ca fac baiat! Eu inca nu am luat asa de mult in greutate doar vre-o 8 kg insa in ultima sapt mi-a crescut burtica foarte mult ( 4 cm de jur imprejur) iar doctorita mea e ok cu greutatea asa ca...tot inainte.


Pupici la burticute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Buna dimineata,

Va salut si eu cu mare drag si va doresc Sarbatori Fericite! S-aveti sanatate, voie buna, bucurii si multe zambete-n suflet! Chiar daca-i greu, s-aveti putere sa purtati burticile cu bine si bucuria implinirii sa depaseasca greutatile fizice :)

Si eu am descoperit acum vreo 2 saptamani ca mai fac cojite de sange in nas, dar nu m-am speriat.Imi simt burtica tot mai grelutza, in pat noaptea ma misc cu dificultate de pe o parte pe alta, asa, ca o batranica cu icnete usoare si neaparat trebuie sa am perna intre picioare si perna sub cap(eu care dormeam fara perna).

Parca asa, cate-un pic, uneori mai am usoare stari de greata si din ce in ce mai des arsuri pe esofag...of, arsurile astea chiar ma incomodeaza, dar mergem inainte.

Bebelina e miscatoare, o simt parca mai des, desi mi-ar placea sa o simt si mai des.Am senzatia si mi-am format eu asa o credinta, ca e foarte cuminte si blanda :)))) Din 2 aventurieri si pasionati de experimentari, e mai greu de crezut ca va iesi o cumintica foc

Va pupacesc!

26+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani Stefanilor si Stefaniilor!
Elena si eu am o gramada de arsuri si ma simt tot mai grea si mai rotunda, si pitica incepe incetul cu incetul sa dea ghionturi tot mai mari , ramane tot mai putin spatiu. Dar mai avem fetele inca mult si nu trebuie sa ne plangem.
Referitor la bebelina blanda din doi eventurieri, stii ca minus* minus in matematica face plus, asa ca cine stie ?!
De acuma o sa treaca mai greu timpul pana nastem, multe o sa zicem nu mai nasc o data. Zilele trecute ma gandeam ca trebuie sa incep din ianuarie sa fac bagajul de spital, caci nu se stie.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
27 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna seara, mamici de buburuze!

Sincer eu simt ca m-am facut cat malul dupa zilele astea. Tot zic ca ma dau pe fructe si fac ce fac si ajung tot la carnaciori. Apropos de fructe, buburuzul meu e mortal: seamana deja cu tati care e mort dupa fructe. E de ajuns sa simt miros de citrice ca incepe sa se agite burtica de parca o ia la fuga. Se linisteste abia dupa ce apuc sa m#259;nānc#259; cateva feliute de fruct, altfel e jale. A inceput sa-mi salte burtica asa zilele trecute cand eram la supermarket si cumparam lamai. A trebuit efectiv sa plec de la raionul de fructe sa se linisteasca. Oricum, ma topeste de drag puiutul mic.

28+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Contra cojitelor din nas am descoperit ca functioneaza sa pun pe calorifer un vas cu apa in care pun cateva picaturi de Pinosol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna dimineata!!!

Am fost si noi la eco aseara!!!Bebelusul meu e un smecher si jumatateLa inceputul ecografie el dormea bine mersi,doctorita zicea ca nu se poate sa fie asa cuminte.Cu chiu cu vai l-a trezit cumva dupa ce a dus munca de convingere cu el(mi-a mangaiat burtica.vorbea cu el).Ei dupa ce s-a trezit nu mai avea stare,fatuca nu a vrut nici cum sa ne-o arate isi punea tot timpul manutele pe fata sau isi baga capul in placenta.Dupa masaj burtica,impins putin cu sonda,mangaiat ,vb frumos de nu mai stia doctorita ce sa-i faca a schimbat placa si a zis ca nu mai e cuminte ci un incapatanat.Tot timpul se ascundea dragul de el,dintr-o secunda in alta era deja in alta parte,abia a putut sa ne dea o pozica in care se vede cat de cat fata(un profil de fapt) in care e botosAvem si filmuletul de la ecoLasand astea la o parte,e totul ok.Are picioarele lungi ca ma-sa si e sanatos tun si perfect.Atat ca are o pozitie tare ciudata in burtica,m-a intrebat din start daca lucrez pe scaunA zis ca ar fi bine sa incetez munca cat mai repede ca se obisnuieste cu aceasta pozitie si cand v-a mai creste nu o sa mai aiba loc sa se intoarca.e mai mare cu mai bine de 1sapt.Ecografic avem DPN pe 1.04

Kopilash ma bucur ca esti bine.Concediu placut
Nicole mie mi se pare ca e sezon de baietei,in grupul noostru de prieteni suntem 3 burtici cu vreo 2-3 sapt. intre fiecare si toate avem baietel.O verisoara are DPN la sf lui aprilie si si al ei e baietel.
Elena,Veve,Enho,felicitas

Azi a trebuit sa vin la servici,program scurt

O zi frumoasa si usoara!!!



Cosmi 24+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Proba
Ne-am schimbat semnatura

Cosmi 25+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput