Buburuze de mart-apr2013(12)!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna dimineata fetelor.
Sper ca nu m-ati uitat. Am citit tot ce s-a scris dar nu am scris pt ca nu prea am avut noutati.
Suntem bine. Am fost la eco morfofetala si totul e in regula, iar bb e baietel. Taticul e super fericit ( si eu, dar tati nu-si mai incape in piele de fericire).
VA doresc sa aveti sarbatori fericite alaturi de cei dragi !
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Eva super poze, sunteti f frumosi si se citeste implinirea in ochii vostri
Noi suntem bine, crestem, ultima ecografie am facut-o la 22 de sapt....morfofetala.
Urmatoarea o sa fie in ianuarie si ma abtin cu greu sa nu ma gandesc pt ca abia astept sa vad ce mai fac.
Sunt in 25 de saptamani si ma rog la Dumnezeu sa-i mai tin la caldurica macar inca 10-12 saptamani.
Emi eu zic ca esti in grafic cu analiza....atat timp cat nu depasesti limitele e de bine.

Pup burticile harnicute.....sunt sigura ca va ocupati cu pregatirile pt Craciun.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

alexa multumesc mult
ma bucur ca e totul bine cu tine si gemenasii...si eu am fost ultima data la eco acum o luna , la morfo de 22 sapt...am programare din nou pe 27 dec. cand o sa am aproape 27 sapt...am emotii mari...sa vedem cat au crescut...placentele, colul...ca burtoiul creste am vreo 15 kg in plus ...
si eu vreau sa-i mai tin pe bbi la caldurica vreo 10-12 sapt...acum sunt in sapt. 26...sa vedem ...sunt optimista, desi am si momente de panica
fetelor, voua va curge sange din nas ? sau aveti probleme cu respiratia seara cand stati in pat ?
pup toate fetele o duminica frumoasa sa aveti

26+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Eva Doamne Ajuta sa ajungem cu ei la termen.
Sange din nas nu mi-a curs....cica e normal la gravide.
In cazul meu tinand cont ca fac Clexane poate ca nu mi s-ar fi parut atat de normal.
Probleme cu respiratia am....asa ca evit sa stau pe spate.....nici nu este indicat.
Am nasul infundat dar din cauza estrogenului diminuat asa ca n-am ce-i face....
Kilogramele o sa se topeasca cand o sa inceapa cei doi voinici sa te alerge asa ca voi sa fiti sanatosi

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Eva, mie înc#259; de la inceputul sarcinii mi-a curs sange din nas si fac cojite si invariabil am senzatia de nas infundat. Eu mi-am luat un spray nazal care contine doar sare de mare (sunt de fapt picaturile nasale pt bebe) si din cand in cand ma mai ajuta sa respir normal insa nu dureaza mult senzatia. Eu m-am obisnuit cu acest discomfort, sotul meu fiind saracul cel care sufera pt ca se intampla sa mai sforai din cauza ca nu respir ok.
Sincer cred ca cel mai tare la mine la noua stare ma deranjeaza ca am ajuns greoaie, mare, obosesc repede si iau kg mult mai repede decat ma asteptam. Sper doar ca dupa ce va veni bebe pe lume sa revin repede la persoana activa si, tb sa recunosc, fara probleme de greutate care am fost toata viata.

27+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela87 spune:

Buna seara burtici! Intrucat maine o sa plec pentru 5 zile la tara unde nu o sa am internet, va doresc CRACIUN FERICIT alaturi de cei dragi si toate cele bune!!! Aveti grija de voi si de burtici! Va pup
29+ David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu am inceput sa am probleme cu nasul exact de cand am inceput sa fac Clexane, in sensul ca mi se infunda si pun picaturi cu sare de mare si apoi daca vreau sa imi suflu nasul sa pot respira mai bine curge putin sange. E normal la gravide, si la mine ca fac Clexane care fluidifica sangele cu atat mai mult.

25+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

hello fetele
emilia si tudoralexa si eu fac Clexane de 0,4 de la confirmarea sarcinii si iau si Aspenter 1 pe zi...de cand am vazut la eco ca placentele sunt de gradul 2 (la 22s), am inceput sa fac Clexane 0,6...
avand nasul infundat tare, mai ales seara si dimineata, cand il suflu incepe sa-mi curga sange (gen cheaguri si cojite) si se opreste cam greu, probabil de la Clexane...folosesc si eu spray nazal cu apa de mare si Tantum Protect spray pt. hidratare mucoasa...dar parca tot nu respir bine...offf...e cam greu noaptea cand imi e foarte somn si nu pot adormi pt. ca nu pot respira
vevemara eu am sforait intr-o noapte asa de tare ca m-am trezit pe mine insami din somn...si m-am si speriat..hahahihi
pup toate fetele, sa fiti iubite si sa primiti cadouri frumoase de la Mosu' ca toate ati fost cuminti si aveti deja un cadou pt. sotii vostri in burtici

26+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna seara fetele.
Am intrat sa va urez CRACIUN FERICIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa fiti sanatoase si voi si familia si cei dragi

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 26+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Craciun fericit, cu bebici sanatosi in burtici si cu liniste si bucurie in inimi!

Mergi la inceput