Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

salut fetelor,

va pricepeti un pic la capitolul "fat burning heart rate"?

La 1 ora de Zumba unde pulsul era average=162 si maxim = 188 imi spune ceasul meu Polar ca am 55 minute de Fitness si doar 2MINUTE DE FAT BURN ! Calorii consumate: 609kcal

AICI SPUNE: According to the American Council on Exercise, your body burns a larger percentage of fat at a moderate intensity, compared with during more vigorous exercise. However, you’ll burn more calories overall at a higher rate.

Stiu teoria cum ca pt fat burn tb sa practici sport la o intensitate moderata (vezi link), nu ma asteptam insa sa fie doar asa de putin.

http://www.livestrong.com/article/530046-what-does-your-heart-rate-need-to-be-to-burn-fat-during-exercise/

POate sa aiba de a face si cu faptul ca nu mi-am setat in "Ceas" my MHR (max.heart rate) ci am dat doar datele conform metodei scrise in link, pe baza varstei, etc.

In orice caz, sunt pe val, de Vineri fac zilnic sport, Nordic-Walking, Jogging, Zumba :).

Allure, am primit blenderul si il fol.intensiv! Sucurile sunt faine, sunt multumita. Nu pot face insa o comparatie cu Vitamix, pt ca nu am asa un aparat. Eu sunt insa multumita. Tb doar sa invat sa dozez ingredientele altfel, ca sa nu imi iasa cantitate asa de mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Panseluta, ce blender ti-ai luat?

Si eu sunt destul de bine cu sportul. Sambata si duminica piscina, aseara eliptica si stretching, maine si vineri Pilates si w/e urmator iar piscina si patinaj.

Mananc f bine, aprox vegan, rar iaurt (facut acasa, din lapte gras nepasteurizat) si peste oceanic de captura (din pacate congelat, ca cel proaspat e tot de acvacultura).

De cura aia de detoxifiere a ficatului nu am nici eu curaj sa ma apuc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Caro, vorbeam mai devreme, blenderul luat de mine e un Omniblend V. E lajuma de pret fata de Vitamix, deci foarte bun pt buzunare mai subtiri.

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Vad ca Omniblend V este de mai multe feluri. Al tau de care e? Esti happy cu el? Mixeaza de toate indiferent daca pui mult sau putin in el, mai uscat sau mai umed? E cu mult mai bun decat orice Philips&Co, robot normal de bucatarie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am citit acum stand la rand in magazin de noua dieta vedeta, din pacate am gasit link doar in germana, ca in engleza da altceva.
Mie mi-a iesit asta:
Hormon-Test
Hormontyp: Gestagen

Sie haben 68 Punkte.
Die Ehrgeizige

Gesundheit: Sensibel, eher infektanfällig

Gewichtsfalle: Kohlenhydrate zwischendurch, zu wenig Bewegung

Was für Sie wichtig ist: Ausdauertraining, Yoga für die Hormonbalance, Ernährung aus wenig Kohlenhydraten und Fett und reichlich hochwertigem Eiweiß

Ihr Hormonformel-Programm: Insulintrennkost, Yoga und Ausdauertraining f#65533;r den Gestagengeprägten Typ, regelmäßige Entspannungseinheiten


Adresa web:
http://www.bild.de/ratgeber/gesundheit/diaet/neue-diaet-von-dr-pape-10994788.bild.html


din pacate pt dieta, eu din categoria carnuri mananc doar peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:


si ai scris asta in germana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu am mai raportat aseara din motiv de lipsa de net dar Cardio Recovery done si ziua 4 Insanity gone. Astazi e zi de Pure Cardio si parca incepe sa-mi revina cheful :)
o zi sanatoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Tip hormonal: Estrogen
Aveti 54 de puncte
Prevazator/Econom
Capcana pt greutate: retentie de apa inainte de menstruatie, celulita
Ce este important pt Dvs: training pt cresterea masei musculare, multe activitati obisnuite in timpul zilei, yoga pt echilibrare hormonala, hrana cu multi carbohidrati, putine proteine si grasimi animale in timpul zilei.
Program - formula hormonala: dieta disociata, training pt cresterea masei musculare si yoga pt genul estrogenic, sedinte de relaxare regulate

Una peste alta inteleg si eu acum de ce n-am mai simtit nevoie de carne si f putin de alte produse animale, de ce simt nevoia de carbohidrati, de ce inclin mai mult spre Pilates si greutati, decat spre sport unde transpiri, de ce am slabit si m-am simtit f bine cat am tinut Rina.. Ce inseamna sa-ti asculti corpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nu stiu germana, am tradus online deci nu stiu cit de corect a iesit dar ce dieta propune nenea ala e un dezastru pt sanatate. recomanda la primul tip pt breakfast "5 felii de paine alba"?? e adevarat?
vad ca sint tot felul de mincaruri care numai pt slabit nu sint: o groaza de cartofi, paste, paiine, gem, cola, cafea...carne cu cartofi... WTH?

nu mi se pare corect sa sacrifici sanatatea in favoarea citorva kilograme date jos. toate dietele astea, chiar daca ajuta la slabit, saboteaza complet organismul intr-un fel sau altul..

nu e mai usor sa maninci ponderat, mincare sanatoasa si sa lasi la o parte citeva ingrediente toxice/ fattening (gluten, cafea, alcool, porumb, peanuts, soy..) ?

pt prima data ieri am vazut la televizor expusa o "dieta" care nu mi s-a parut dieta ci mod de hrana aproape perfect cu scop dublu: detoxifiere si slabit.
(fara detoxifiere in paralel slabitul e doar juma de masura - toxinele acumulate din mincarea aia nu tocmai ideala ramin in corp si ce-am rezolvat?)

modul de hranire propus de acest doctor (Alexandro Junger) e cam la fel cu "dieta" mea actuala, cu diferenta ca nu maninc decit extrem de putina carne spre deloc. va recomand cu caldura:

http://www.doctoroz.com/videos/oz-approved-10-detox-foods-pt-2

bine de urmarit tot interviul cu el

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Fetele voi ce mancati la micul dejun?

Mergi la inceput