Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Aqai-da aveam si noi jocul cu crocodilul si e de succes.
Miana-mie tot Leonard Cohen imi place cel mai mult cum canta H..dar as vrea la anul sa ii vad pe TC in concert,sper sa vian si pe la noi..
Am fugit la pian-o seara faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

nu vreau sa te descurajez, eu am avut nu stiu ce praf de oratanii...dinozauri nu mai stiu ce erau... si dupa ce l-am tzinut in apa de m-am saturat tot nimic nu a iesit.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

imi place si mie mult varianta Cohen (si toata muzica lui in general) - interpretarea celor de la Celtic Thunder n-am rezistat s-o ascult nici pana la jumatate, nu-mi trezea niciun fior. insa era vorba si de baieti frumosi in propozitie - parte la care el nu se califica, oricat de minunat ar canta.

asta in varianta obiectiva. varianta subiectiva e ca Il Divo e marea mea pasiune asa ca tot a lor e pe primul loc in topul meu personal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Buflea, poza asta m-a facut sa ma gandesc instant la copiii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

pai daca tot vorbiti de baieti frumosi si de cantece semi-crestine, vin si io cu varianta mea preferata pentru Hallelujah:

http://www.youtube.com/watch?v=VzB8xC_CwH8


A mea e asta:


Si Cohen e ok, l-am vazut live in concert cu o zi inainte sa ii vad Mianna pe Il Divo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

daca trebuie sa vorbim nimic despre nimic, nu pot sa nu va spun ca leordan cohen, la 70 si ceva de ani canta de o mie de ori mai fain decat pustanii astia.

edit. mandra mea e nascuta in aceasi zi cu leonard cohen si nu pot sa spun ca ii calca pe urme, dar are o muzica si un dans in ea de nu va vine sa credeti! nici mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor si Ruf!

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

roxana, ma bucur ca ti-au placut jocurile. sa stii ca si amazing alex si cel cu where's my water sunt tari, trebuie sa faca tot soiul de mecanisme si puzzles.


aa, daaa, merci! where's my water e la ordinea zilei, am vazut ca oldnavy au si tricou scos cu crocodilu in cauza, poate il iau si eu la reduceri. plus Perry ornitorincu'.
la multi ani sarbatoritilor tai, sa le mearga totul ca pe roate!

buflea, cum fuse la concert?
(vaaai, merci, stem noi onorati de compania voastra, zau )
la noi cristalele alea is cam nasolele... adica mai mult NU cresc decat vitavercea

eu sincera sa fiu abia astept sa vina vacanta asta, is cu bateriile pe rosu, imi vine sa ma smiorcai de oboseala


in week end-ul asta musai sa fac si eu cumparaturile de craciun, mai am de bifat borcanu cu scule de bomboane ptr Eva si lego-ul ptr Pat. si la ala is in pana, nu stiu pe care sa il aleg.... ca oricum el a bifat, just in case, toate paginile din catalogul ala blestemat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata, doamnelor!
Imi plac sarbatorile. Nu-mi place ca trec prea repede...asa ca ma bucur cat pot de pregatiri, de forfota. Imi place forfota de aici, extinsa peste continent.
Azi o sa fac carnatii. Este o operatiune de anvergura... dar cand ma gandesc ce-o asteapta pe Laura, nu mai zic nimic. Soata mea draga o sa vina azi mai devreme, asa ca n-o sa fiu singur.
Nu-s chiar meserias, dar ma adaptez. In toti anii de cand n-au mai fost parintii, faceam carnati cu sora mea, care nu mai e nici ea. Le-am pregatit pe toate...am constatat ca n-am matze M-a bufnit rasul, apoi plansul. Ne lipseste enorm tuturor sora asta a mea...
Dimineata am fost la biserica cu Tora si ne-am spovedit. Duminica mergem si la impartasanie, iar apoi petrecerile pot sa inceapa. Mi-ar placea sa pot pleca la Cluj...dar nu stiu daca o sa mearga treaba. Plus vremea...
Fetele mele mari isi calculeaza mediile de zor. Le-a apucat harnicia pe final. Culmea e ca le iese, profesorii astia sunt destul de binevoitori...Ioana a luat cateva sute de lei bursa pentru media de anul trecut, iar Teodora e verde de invidie ca ea n-are medie de bursa...eu ce sa-i fac?

Si uite si varianta mea preferata de Hallelujah:
http://www.youtube.com/watch?v=Qt2FWAbXinY
Imi plac toti, dar Fuentes si Nilsen in special.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neataaaaa....
Nu va erA dor de mine?
Rufi,la pachet cinci carnati.Eva e inebunita dupa ei,sper ca ii faci gustosi...Eva e pretentioasa.

Mai,la analize nu am mai ajuns,sunt in continuare obosita,ma misc greu,am o stare de sfarseala...mi-a trecut cand am mancat ursuletii cu vitamine ai fetei....probabil e ceva cu rinichii...ei,nu mai mananc sarat si gata.Oricum merg..nu stiu ce e cu starea asta de oboseala si lehamite pe care o am.

Eva are serbare acus...stie rolurile si poeziile si cantecele si va canta singura..acu` sa vedem daca nu se rusineaza si pleaca de acolo...e in stare,daca nu-i place ceva sa sa plece pur si simplu...
Doamne seamana asa de mult cu mine...la toate...si-s mandra desi eu sunt o fire foarte dificila.

Bradul voi l-ati facut?Noi nu,nici cadouri nu am luat...iar copilu` meu se scoala greu dimineata,doarme ca betivu` in picioare langa usa...

No,va pup pinguinelor si pinguinule,mai am acte de facut.....

Oare cand mai ninge?Sa stiu cat mai lipseste jumatatea mea de acasa cu zapada asta urata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cohen ramane Cohen.Nimic nu-l poate inlocui.Timbrul este inconfundabil....

De Haggard(t) ati auzit?Canta divin,pe bune,aseara a fost prima data cand am ascultat...nu radeti de mine dar mi s-a facut pielea de gaina.

Mergi la inceput