Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

La multi ani cu multaa sanatate si iubire si tot ce va doriti in 2013 sa se indeplineasca!
Va doresc din inima toate cele bune!

Cu drag,pingu canadez:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Dragilor,
La Multi Ani si de la mine ... Aici este 3:00 AM, deci la voi e deja 10:00 AM. Ai mei dorm, eu nu pot, am baut cafea si ma sforaie barbatul la cap. Suntem inca la munte, plecam inapoi azi, cand ne-om scula ...
A fost perfect ... In noaptea in care am ajuns aici a inceput sa ninga si de atunci nu s-a mai oprit ... Ninge si acum. Am skiat pe o zapada perfecta, in miezul ninsorii. O sa pun poze cand ajung acasa ... Niste brazi incarcati de zapada, totul alb in jur, nu vant ... Putin cam frig, suficient cat sa tina zapada buna si cu mastile de ski pe fatza aproape ca am putut trece peste acest inconvenient. In plus, au inventat astia niste pachetele cu niste bilutze care in contact cu aerul se incalzesc ... Dementiale, tin 8 ore si se baga in manusi si in sosete. Pentru prima data nu i-am mai auzit pe copii plangandu-se decat de oboseala.

Imi pare rau ca plecam, abea acum mi-am intrat in forma de ski, dupa ce prima zi am suferit grav de febra musculara ... Bine, eu sunt si cam scapata de acasa. Am skiat in fiecar zi de la 11:00 la 16:00 cu o singura pauza de 1.5 ore de masa.

In afara de skiat, ne-am dat cu colacele, am jucat si aici Secret Santa unde i-am pus sa nu isi puna numele pe cadouri ci o mica descriere dupa care destinatarul trebuia sa-si ghiceasca Santa ... Pfui, ce am mai ras de cum s-a descris fiecare si ce rateuri au dat la ghicit.

De miercuri la serviciu, am o luna ianuarie foarte grea ...

Va doresc un an nou linistit sufleteste si sa ramanem mereu aici sa pinguim si peste 50 de ani ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sorcova,vesela....

Am o durere de cap cumplita.....uite-asa pateste omu` care nu bea daca scapa la sticla de Jonnie..sau cum s-o scrie...organismul meu nu olereaza alcoolul si stiu..da` asta e...


Sa aveti tot ce va doriti in noul an.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

La multi ani cu sanatate si realizari multe!
Desi nu am mai scris v am citit mereu
Eu wunt in B 3 luni fqc teste la inima in LILLE deci cam asta e....ieri am petrecut in LA ROCHE azi am revdnit la gite
Miine mincam cu familionu in DURBUY( un mic satuc feudal o feerie,iluminatii vitrine totul in miniatura......un marche de noel exact ca in basme......lume multa,blitzuri peste tot caci fiecare vrea sa pastreze un moment .....din tarimul de poveste
Poveste....dar cu niste preturi.....
Oricum recomand iarna aceasta destinatie din Belgia...e f f frumos...asa de frumos ca ti vine sa nu mai pleci.
Oricum eu nu rezist si tot voi cumpara amintiri.......nu altceva caci frumuselele vitrine au preturi ca in lacul COMO
Va pup si sanatate si noroc pt 2013!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pinguinilor,ce faceti?Haila miscare pe ghetar sa scoateti atatea mancaruri nesanatoase.
Mai bantui pe aici pana vine copilu` de la bunici....dupa am treaba domnule....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

neata!

va fac eu incalzirea de la o cafea. yup, inca mai am 3 zile libere :)))

Am vazut aseara the Promotion www.imdb.com/title/tt0803057/" target="_blank">http://www.imdb.com/title/tt0803057/

teoretic trebuia sa fie comedie

practic, e o poveste cinica si disperata a 2 oameni care vizeaza acelasi job. nu stiu cat or fi fost altii de amuzati, dar pentru mine e infricosatoar ca atat de multe din viata noastra depind de slujba pe care o avem -1 si 2, si mai rau e sa te gandesti cine sunt cei care decid.

in tonuri mai vesele, ne bucuram de an nou, de zapada, de soare, de mic dejun in pat inceput cu tortul si terminat cu felul 1 :)))

La multi ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

la multi ani si din partea mea, sa aveti un an bun,sanatate si binecuvintari.

william mai are o sapt de vacanta dar tati a plecat la munca.
azi, eu cu william avem pizza party...mancam pizza pe jos, punem paturi si perne... si ne uitam la un film christmasy....asa le numim noi -pe astea cu topic de craciun.

noi am petrecut revelionul cu vecinii, copiii s-au jucat pana au picat lati pe la ora 2.
la 12 eram pregatiti sa vedem artificiile din sacramento.
de la noi,e o vedere superba, se vad artificile sacramento si din alte orase...pe o intidere de sute de km.
dar de data asta, pe la 11:30 un nebun s-a apucat si a tras cu arma chiar in centru in sacramento, a impuscat 2 oameni si alti 6 au fost raniti(nu stiu mai multe amanunte ca nu ne-am uitat la stiri).
oricum spectacolul cu artificii a fost anulat...lumea evacuata si adio artificii de anul nou.
e groaznic ...cata lume nebuna...si cu armele astea...nu mai spun.

de mancare, nu am facut multe din ce ne propusesem, nici carnati-ca nu a avut sotul chef sa faca,nici sarmalele ca nu se facuse varza...asa ca am avut doar piftie. am dus un castron si vecinilor (ea e rusoaica si stie de piftie...).


azi poate mergem prin magazine sa vadem ce decoratii gasim in sale pt craciunul viitor...

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eiiii...si e 2013.
Mi-a placut expresia cuiva: am clipit si am ajuns in noul an.
Ne-am revenit dupa Revelion, ba chiar am gasit timp de o criza nasoala de spate, venita cine stie de unde. Nu, n-am dansat prea mult, ca revelionul mexican a fost o amarata de petrecere de "cartier", scumpa si pretentioasa in declaratii, dar destul de penibila in fapt. In afara de un cuplu de mexicani, de fapt el mexican si ea moldoveanca, care au cantat in tematica, n-am avut parte decat de muzica banala. A, am primit cate o palarie...sa ne recunoastem printre alti invitati.
Teapa mare.
Anul trecut am fost tot acolo si a fost grozav, anul asta s-a adeverit un "proverb" emis de un arab(!!!): cu romanii sa nu faci mai mult de o afacere, a doua e sigur teapa. Am bagat la cap! (nu ca mi-ar folosi).
Totusi, am bifat un lucru bun: fata mica a fost cu noi, un revelion organizat separat doar pentru copii, s-a distrat grozav, a fost extrem de incantata. Se poate spune ca un (mare) obiectiv a fost atins, de ce ne-am plange?
Acum, dupa ce ne-au plecat si nasii, invitati la masa, putem declara inchis sezonul de sarbatoare si putem trece, frate, vorba Madalinei la regim ca ma doare pielea de pe burta si toate oasele de sedentarism (altele decat cele de la spate, care ma dor ca asa vor ele in criza).
Si pun si ceva poze, nu va luati dupa fetele noastre zambitoare...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ruf,sorry....daca nu v-a placut....imi pare rau ca ati luat teapa...
Michelle....doamne ,la voi nu face nic` Obama ala?

Vineri ma duc la analize...sunt cu mainile si picioarele umflate si dureroase..plus ca sunt satula de sedentarism..asa ca de maine...pe jos...ta naaaaaaaaaaaaaa.....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

punchisti iubibili ce sunteti,

La buna regaseala in 2013.
Sa fiti sanatosi si cu chef de toate!

Si pt noi s-a finit perioada de vacanta... de maine la job

Am petrecut un final si inceput speciale...
Intr-un colt de Romanie adevarata. Cu expeditie in prima zi a lui 2013 prin muntii autentici ai patriei.

Daca de Craciun "tinuta" datorata cadoului din partea lui SS mi-a impus rezerva visavis de carnati si sarmale... de Revelion, un motiv la fel de obiectiv m-a tinut departe de aceste tentatii


Asa ca... declar deschis
un inceput de 2013 in forma, cu pofta de viata
ceea ce va doresc tuturor!

(sunt fericita ca un copil pt proaspata achizitie: o caciulita pe care mi-am cumparat-o de la munte..de la tarabele de pe marginea drumului. Am venit azi cu asa o viteza pe V Prahovei, incat mi-am permis "cumparaturi din mers")



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput