Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata, pinguinelor!
Ne-am intors. Suntem intregi, cu burtile ceva mai proeminente, dar cu voie buna.
Multumesc tuturor pentru felicitarile legate de ziua Ioanei. In fiecare an suntem ba pe drum, ba in pregatiri de ziua ei, asa ca a decis sa-si serbeze ziua (cu prietenii ei) pe 7 ianuarie, de Sf. Ion. Adica tot de ziua ei.
La Cluj a fost ok. Leneveala, plimbari, vizite. Mosul ne-a gasit acolo, ne-a adus toate cadourile sub bradul de acolo. In Ajun am fost in oras, cata deosebire intre Cluj si Bucuresti! O sa pun ceva poze...fetelor, nu era nimeni pe strada! Si era ora 6-7 pm, unde era lumea din oras? Totul pustiu, totul inchis, poate cate un bar, un club. Alta lume...
Am fost si la Catedrala ortodoxa, era o slujba frumoasa...am ajuns exact cand iesea Mitropolitul Clujului si binecuvanta pe toata lumea, se oprea la fiecare copil si-l mangaia, oferindu-le mici iconite. Noua ne-a placut...si ne-am incalzit cateva minute ca era frig rau.
Si totusi...Tora zice ca ar mai sta si acasa de Craciun. Sa leneveasca. Dupa cum o cunosc eu...la anu' o sa inceapa din toamna sa se intrebe unde plecam.
Imi plac mult pozele pe care le puneti. Instantanee pure. Fara fasoane de concurs. Viata curenta.
Asa ca o sa pun si eu cateva din "expeditia" de la Cluj.


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Va citesc de mult, dar nu am scris niciodata. Imi descretiti fruntea de fiecare data cand intru pe DC.
Acum a trebuit sa scriu: Aqai, esti mortala! Legenda osului din ciorba e super!

Rufus, bine ati venit! Pozele sunt foarte frumoase, datorita mandrelor in primul rand.

Buflea, drum bun si distractie placuta pe partie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dom` pinguin ,welcome back....

Asa e provincia...dar e de preferat cateodata linistea eternu;lui zbucium din marile orase.....

te-ai deconectat...acu` rev.-ul unde-l faceti?

Scuze,vreau sa fiu coerenta si nu-mi prea iese....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mada, uite care-i treaba: de ceva vreme nu esti tu.
Ba bolnava, ba nemultumita, ba deprimata, ba plictisita.
E ceva ce ar trebui sa stim si noi?
Pe mine ma ingrijorezi.

Da, s-ar putea ca provincia sa fie altceva...dar Clujul este un oras mare, universitar, intotdeauna forfoteste de lume. Si anul trecut am observat acelasi fenomen...
Buflea, Viviana, ma gandesc la voi si va urez distractie placuta. De fapt tuturor, Revelionul e colea...Eu merg la o crasma cu specific mexican. Mi-am procurat trabuce...sombrero sa-mi dea ei.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Imi doresc doar odihna...liniste,fara bataie de cap,fara nimic..aer curat si o carte.Din pacate acum si in viitorul apropiat nu se poate.M-a ajuns oboseala,probabil,rutina zilnica innebunitoare,tot stresul din ultima perioada.Si incep sa scartai pe ici pe colo.
Da` uite,daca ti-e dor de "eu",promit ca cel putin din postari sa rezulte doar veselie......

Sa incepem....zilele astea am petrecut foarte mult timp cu Eva....s-a intalnit cu prietenele ai,au devastat casele,pe rand,nu cumva sa ramana vreuna.S-au distrat,mai putin noi cand faceam curat dupa ele...dar a fost minunat.A si testat rochia de bal.....primita..a dansat pe un vals de am ramas masca...

Acu` ma lupt sa devin gospodina si nu-mi iese...si pace...si o sa le las in pace,nu ca m-ar chinui talentul.....

Mie mi-e dor de Oradea,TG.Mures si Cluj.Frumoase orase..a,si de Iasi.Am petrecut momente minunate acolo...oare de ce nu mai am timp sa plec din nou pe acolo?Am rude,am prieteni acolo...

Sa stii ca in orasele universitare,in vacante e cam pustiu....
Si lumea e plictisita,aceeasi blazare ca peste tot.

Mexicana,ai?Pai vrem poze cu tine cu sombrero,palarie si trabuc....obligatoriu.....
Edit...morcov cu funda.....seamana cu ceva.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

rufus si mie imi place atmosfera de la rest mexicane, cu muzica si voie buna...parca e din Rom.
imi place mult si mancarea lor, mi-a luat cativa ani sa pot manca condimentat.
frumoase pozele din Cluj. nu am fost niciodata in Cluj dar de fiecare data am auzit lucruri bune si am intilnit oameni buni din acest oras.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cateva poze si cu noi, dinainte si dupa craciun...cateva am facut si ieri cand am fost in oras.
astazi la noi e frumos asa ca intr-o jumatate de ora, va las...noi mergem in parc sa jucam fotbal.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

de la soare si de sub aburii bucatariei va salut duios in aceasta dimineata (amiaza e deja)

s-a intors Rufus din vacanta!

mada, ai nevoie urgenta de concediu, cu spa si soare, cu masaj, cu liniste si palmireri....

copii mei merg de revelion la un prieten, cel cu accidentul. tre sa ma obisnuiesc cu ideea ca vor pleca (la modul general ma refer, nu la cazul de fata) si ca sarbatorile de acum inainte vor fi impartite intre familie si prieteni.
aseara cand incercam sa ma loghez pe forum in loc de parola scriam codul pin de la cardul bancar. si ma intrebam ce trasnai am facut de nu mi se permite logarea.... pana m-am prins ca nu sunt la automatul bancar sa scot bani.

buflea e pe schiuri acuma.

zi minunata sa aveti, daca n-ati gatit nimik astazi va invit la masa. ardei umpluti, bratkartofel si supa cu galuste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Buna dimineata, pinguinelor!
Ne-am intors. Suntem intregi, cu burtile ceva mai proeminente, dar cu voie buna.



Asa? (vezi imaginea atasata...)
Dar cred ca imaginea se potriveste la multa lume odata cu trecerea Craciunului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Bucurestiul mi se pare ca a avut un aer oriental anul asta
Sa aveti un nou an buuuun

Mergi la inceput