Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ally, multumim !

Eu doar in ajun fac o friptura din ceafa de porc impanata cu usturoi muult si legata cu sfoara sa-i dau forma frumoasa si muulte dulciuri. De fapt dulciurile le fac pe 23, poate doar cozonacul sa-l fac pe 24.
In rest nu fac nimic, ca suntem musafiri
Cand am facut acasa puneam un aperitiv cu toba, lebar, sorici, sunca si legume castaveti, rosii, ceapa rosie; branza si cascaval. Am mai facut ciupercute la cuptor cu cascaval ras. Ciorba nu fac. friptura si carnati langa care pun baby carrots, brocoli si cartofi. Nici tort nu fac. Apoi fac aprovizionare cu colebil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

ailed_dota intra pe 22 si mai e liber pe 6
vin patroni si el ia servit mereu numai pe el il vor...ia zis sefei lui ca numa pe el il vrea poate i da si ceva banuti spaga speram noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am fost cu sania!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu vreau sa fac ca ne vin finii cred
macar cele doua perechi de pe aici
si e musai sa facem ceva
la aperitive ma descurc
fac putin cantitativ dar muylte sortimente
dar ma gandeam sa fac si un tort sau praji de casa
dsa u f complicat
ca nu am timp
offfffffff
noi nu facem mancare decat pt ziua zaia
a doua zi mergem la socrii
si a treia nasim pe micuta ANASTASIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, tiramisu se face f repede, e gustos si fatos..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu cred ca fac niste biscuiti din aluat de tarta , din cei fragezi ca se papa si se pot taia in forme diferite...stelute etc..Si cred ca fac o tarta cu fructe... cu crema de vanilie si portocale... mmm iese usoara si super... merge portocala cu vanilie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si eu vreau ciorbica de curcan cu taitei de casa (doamne cami dar bun a mai fost borsul tau de pui asta vara!!!! nu il voi uita prea repede!! sar'mana inca o data! ) fripturica de porc+pui si piure sau cartofi la tava cu muraturi la butoi puse de mine si sarmalute. si ceva aperitive ca vom avea musafiri toti vecinii de pe strada plus mami...si poate ceva neamuri...
ca si desert: cozonac nu mai fac ca imi trimite socrela 3 panetone diferiti. ma gandeam la un tiramisu si un cremes sau o placinta.
si bineinteles palinca de casa si vin fiert cu mere, scortisoara si porto ...
oare am uitat ceva???
cadourile sunt cumparate pt toata lumea , mai trebuiesc doar ambalate! iar prima si a doua zi de craciun mergem in vizite...

de revelion unde va petreceti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, poti sa te inspiri de pe blogul laurei sava la praji si torturi si vezi ce ti-ar place
yasmy, ai si panetone cu cioco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia panetone cu crema de cioco este preferatul meu. vreau sa il incerc si pe cel cu crema de lamaie si al 3 lea este un colombo (sperca am scris bine!).

andreea cum a fost la job astazi???

ma dor toate cele de la tras sania.... ne -a dus tati cu sania si pe amandoua dar am zis sa il mai ajut si eu....si ne-am plimbat vreo ora cred....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da chiar e miercuri, cum a fost andreea?
yasmy, cred ca sunt bune toate, pe aici am vazut crema de cafea

Mergi la inceput