Italia

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Ohooooooo lume noua
Ce n-ai zis de la inceput chi sei?
Ce ma bucur ca ne-ai dat vesti?
Ce mai faci?Alessandro? Cum merge cu scoala?
Tu erai mereu f informata si ne raspundeai la toate indiferent
de ]intrebari.imi amintesc de tine f bine
Puteai zice subito cine esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Marumiha-sanatate lui Marco sa se faca bine repede
Genzi.tu ai ramas la figlio unico? Cine stie in atitia ani ce ai mai combinat
chiar am avut o surpriza placuta sa citesc vesti despre tine.{ce stiam eu cine se ascunde dietro a genziana}

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Scz pt greseli.scriu de pe tel.si mai apas gresit si pina sa vad deja trimit mesajul sau trebuie sa ma intorc sa tot corectez.
Sa va odihniti sau sa va plimbati.innsoma faceti ce doriti in weekend si bucurati.va si fiti fericite
inca un pic si vine aniversarea de matrimonio asa ca avem din nou de sarbatorit
Kemsyyy.unde esti? Pe aici inca n-ai ajuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

yoanag, nu mi-am dat seama ca ma ascund dupa o .... floare .
Ale este bine, este deja in clasa 1. La scoala veche nu ii placea. A depasit cu greu impactul cu scoala. Invatat ca la gradinita: toata ziua joaca si mereu in giro, ii venea greu sa stea locului in timpul orelor si a mai dat si peste niste invatatoare fara experienta. Inca din prima luna au timis la psiholog cativa copii din clasa (ca erau prea agitati si ele nu reuseau sa-i gestioneze). Unul s-a transferat imediat, mama lui fiind invatatoare la o alta scoala din cartier. Multi imi spuneau ca daca copilului nu sta bine in acea clasa trebuie schimbat oricum. Si noi a trebuit sa schimbam scoala din motiv ca am schimbat casa. In acest mod am rezolvat si problema cu neplacerea lui Ale de a merge in acea scoala.
Majoritatea mamicilor pe care le-am cunoscut cand Ale era mic au facut si al 2-lea copil. Eu am ramas doar la unul. Eram prea "esaurita" sa mai fac unul. Si timpul a trecut si uite asa am ramas doar cu unul. In rest nimic deosebit. Acum doi ani societatea unde lucram a intrat in lichidare si ne-a trimis pe toti acasa. Din fericire am fost printre persoanele care au fost ajutate cu un alt loc de munca. Chiar ma bucurasem ca voi sta si eu in somaj cateva luni. Dar de unde? Somajul meu a durat cateva saptamani. Dar mai bine asa, ca mi-au dat un nou loc de munca.

Va salut si eu si va doresc un sfarsit de saptamana relaxant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema86 spune:

Buna tuturor,
Ma prezint si eu ca asa e frumos. Ma numesc Manuela, am 26 de ani( acusi 27, dar nu prea imi vine sa cred..) sunt din Iasi, acum locuiesc la Venezia si aici am de gand sa raman. Anul asta in august eu si deja sotul meu vom avea cununia religioasa, in Romania si cam asta imi ocupa tot timpul. Spun ''deja sotul meu'' pentru ca in acte suntem deja soti din oct 2011.
Copiii( 1, 2, 3) sunt in plan, dar dupa ce vom ''fi luati'' si in fata lui Dumnezeu, speram sa fim binecuvantati cu copii sanatosi si frumosi!
Citesc pe forum de cateva luni bune, am nimerit aici cautand informatii pt cumnata mea, care are dificultati in a ramane insarcinata si de atunci tot citesc si ma documentez. Am gasit multe informatii aici, am citit multe povesti: despre nastere, cum se ingrijeste bebe, despre educatie, despre familie si cuplu.
Asa cum spunea cea care a intitat subiectul..sau forumul, pt principiante e mai simplu sa gaseasca acest subiect despre Italia, unde pot scrie atat aspirantele cat mamicile din Italia.
Va doresc numai bine, sa va fie sanatosi copii, sa rezistati acestor timpuri mai tulburi si ...tot ce va doriti.
Sunt sigura ca o sa prind vechime aici, imi face mereu placere sa intru.
O seara buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Yoanag- sunt din Satu Mare stau langa Milano, sunt aici din 2001 si probabil ma voi intoarce in tara pe la pensie din pacate.
Scuze daca o sa intru mai rar dar am ceva probleme si s-ar putea sa plec in tara pentru cateva zile, tata e bolnav.Astept pe saptamana viitoare rezultatul analizelor sa vedem care e problema...ma simt demoralizata,deci iertati-ma o perioada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Ginger00, multa sanatate tatalui tau! Te asteptam cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

La multi ani! Un an nou cu multe realizari va doresc!!!


Ne'am intors si noi de acasa (din Ro) .A fost frumos dar scurt . Edi a inceput scoala,ne-am reintors la rutina zilnica...

Bun venit noilor fete! Chiar daca nu-s chiar asa ,,noi" .





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ginger00

Scuze daca o sa intru mai rar dar am ceva probleme si s-ar putea sa plec in tara pentru cateva zile, tata e bolnav.Astept pe saptamana viitoare rezultatul analizelor sa vedem care e problema...ma simt demoralizata,deci iertati-ma o perioada...

Mamica de gemenasi smecherasi


Ginger, sanatate multa tatalui tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

test

Mergi la inceput