Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~18~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Buna dimineata! Si aici ninge... Am fost putin dezamagita de dr. Dinu Silviu ... un tip f expeditiv , rece, eu m-am programat pt o morfologie fetala, toata consultatia a durat 10-15 min, cu tot cu recomandarile care mi le-a facut dupa. Mi-a zis ceva de genul uitati mainile , picioarele, inima...mi-a masurat TN ( care mi-a iesit mai mica decat prima si mai mult pt asta m-am dus )si la revedere. Pretul a fost de 200 lei , f scump tinand cont ca aici am dat 100 de lei pe morfologie. O fi el bun , dar pe mine nu m-a convins. Aaa si am stat si cam mult la rand ( peste 30 min de cand aveam programarea )intr-o camera supraincalzita si parfumata a odorizant CWS din ala care imita guma turbo de mi se facuse rau.

Mami de Bianca 07.05.2008 si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata!
Ce frumos incepe sa arate prima pagina!
Multumim celor 2 fete care fac munca asta! Cred a Deny a fost si de data asta
Carmen1 si Carmen2 ce v-ati nimerit la vesti bune! Asa sa fie si de acum incolo! Felicitari pentru eco bun ,amandurora!

Miche ce veste nemaipomenita! De acum incepi incet ,incet sa te mai linistesti si tu. Inca o data felicitari! Iuhuhu!
Ankylya daca erai mai aproape te-as fi rugat sa treci si pe la noi ca prea multe bunataturi faci!
Avem parte de o zi superba cu zapada multa.
Dragos a plecat la gradi cu sania ,l-a dus sotul, sa se bucure si el ca de ieri de cand a inceput sa ninga e cel mai fericit si pe deasura nu mai tuseste
Ana trebuie sa se pregateasca de concurs.Participa la un concurs de matematica si sambata are etapa a 2 a.Sa vedem ce branza face acolo.
Dar nu cred ca o pot tine prea mult in casa ,astazi incepe cursurile mai tarziu ca sa poata face pregatire pentru concurs ,dar ea mi-a zi ca vrea afara la zapada, nu are chef de invatat.
Va urez o zi buna!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Buna dimi . ce frumos arata prima pagina....
Felicitari fetelor care au primit vesti bune :)
la noi ninge ca-n povesti de aseara.ma apuc de treaba.va pooop

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Neata!

Ufff, mie nu imi place zapada, dar in special, gheata. Trebuie sa ma trezesc mai devreme ca sa ma lase sotul la metrou cand pleaca el spre serviciu. In plus, iarna trecuta, am cazut pe scarile de la metrou, care nu sunt acoperite si de atunci sunt super precauta.

O zi buna!

Raluca


S 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Impartasesc sentimentul, imi place zapada, dar nu frigul si pericolul de a cadea. Sotul meu a luat o tranta deja acum cateva zile. Sunt f atenta cand ies si ma tin bine de el. Norocul meu e ca nu lucrez , deci ies pana la gradi care e vis-a-vis de blocul meu si pana la masina Sunt o pisicuta in rest, stau la caldurica si torc


[quote]citat din mesajul lui raluca1109

Neata!

Ufff, mie nu imi place zapada, dar in special, gheata. Trebuie sa ma trezesc mai devreme ca sa ma lase sotul la metrou cand pleaca el spre serviciu. In plus, iarna trecuta, am cazut pe scarile de la metrou, care nu sunt acoperite si de atunci sunt super precauta.

O zi buna!

Raluca


S 20+

Mami de Bianca 07.05.2008 si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Buna dimineata, fetelor! Am ajuns si eu de ceva timp la birou si imi beau cafeluta..Mi-am dat seama ca mi-e tare rau fara ea..Nu pot sa ma ridic din pat..Iar acum tot nu mai beau decat un latte, inainte aveam nevoie de o cafea neagra mare..Sper sa nu ii faca rau lui bebe..mai ales ca imi vine cate o pofta asa si de cate o gura de cola/pepsi de mor cateodata..
Felicitari tuturor fetelor pentru vestile bune!
Off, cand vad ca pana la 16-17 saptamani nu ati luat in greutate decat puutin..ma gandesc cu groaza..eu am luat 2 kg:(( la mine se cunoaste ca nu au fost greturi& co..am mancat toata perioada..nici nu stiu cat e normal sa iau..
In rest, la mine toate bune..ma lupt si eu cu zapada..si mie imi e tare frica sa nu alunec..sper sa trec cu bine peste iarna..
PS avem o prima pagina superba! Multumim, fetelor!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Buna dimi dragele mele,

Si la noi in Timisoara ninge de rupe, inca de ieri. Probabil ati vazut pe la stiri Cu dezapezirea stam cam prost, ca doar traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul, autoritatile locale sunt tot timpul luate prin surprindere Dar in rest e foarte frumos. Din cauza ca tramvaiele circula foarte greu, m-am reprofilat si merg pe jos la lucru, ceea ce nu a fost o decizie prea inspirata azi, cand unul din tramvaiele care mi-ar fi fost bun a trecut pe langa mine dar e mai bine decat sa ma inghesui

Pupici dulci si sa mai auzim vesti bune

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Madd11ee, nu cred ca trebuie sa-ti faci griji de cafea, mie dr. mi-a zis ca pot sa beau (cu moderatie bine inteles), asa ca beau uneor zilnic, alteori odata la cateva zile cate doua degete de cafea (cam un sfert de pahar de unica folosinta) cu o cutiuta de lapte pt cafea, ca uneori mi se face pofta si alteori chiar imi pica ochi in cap de somn. In plus, ajuta impotriva constipatiei. Si de cola/pepsi mi se mai face pofta si mai beau uneori cate o gura doua, desi am cunostinte care au sarit cu gura pe mine Si eu inainte sa raman gravida beam 3-4 cafele pe zi.
In privinta kg, din cate am citit eu, esti in grafice, mai ales ca nu ai avut greturi (bucura-te ) Am citit ca e normal in primul trimestru sa te ingrasi intre 0-2 kg si ca exista femei care din cauza greturilor chiar au slabit. Eu una in primele saptamani am pus 1kg, dar n-am avut greturi pana in saptamana a 10-a, cand am avut odata la cateva zile, ca sa simt si eu ca sunt gravida si am slabit kg ala. Acum tot oscilez cu el, ba il pun la loc, ba-l dau jos. Cel putin am greturi destul de rar. Eu zic sa nu-ti faci griji

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Neatza!

Deny, multumim pt capitol :*

Dudutza, multumim pt cafea :*

Felicitari fetelor pentru rezultatele bune la eco! Mai sunt cateva zile si ajung si eu la dr, abia astept.
Legat de kg am luat doar 1 kg si ceva, sunt foarte multumita pentru ca nici nu m-am abtinut de la nimic.

La noi nu a nins inca dar este foarte frig :((

O zi buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 14s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Am gasit si eu calculatorul pe site, cu graficul de ingrasare..si sunt bine dupa el..inca la limita de jos pe care o dau ei acolo:) Asta e bine..ma mai linisteste..


12+

Mergi la inceput