Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali eu am luat Utrogestan 100 mg dimineata si seara , le-am baut . Am luat din ziua 16-25. Eu nu am sperat , dar S-a prins din prima luna de tratament. Eu in August am avut chiuretajul , iar acum II.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Buna.Pt cele care nu stiu cand au ovulatia-exista un site,,fertility friend parca se scrie,,l-am folosit si eu si e nemaipomenit,

Vroiam sa va intreb daca vi se pare normal cum iau eu duphastonul adica din ziua 10-25?


FF este cunoscut pe aici, e un sit bun, eu il folosesc, dar nu inseamna ca iti arata cu certitudine cand ai ovulat. Este bun de folosit de catre fetele care nu au probleme cu ovulatia sau alte probleme medicale. Cel mai bun indicator, ca sa stim ca am ovulat, este ecografia.

Nu mi se pare normal sa iei duphaston din Z10, progesteronul inhiba ovulatia. Daca ai ovulat pana in Z10, este ok, daca nu... inseamna ca nu ai ovulat luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Kmy vezi k mie mi s-a pozitivat testul in z30 la un CM de 35z.Si am facut doar unul>Sure-check(mi s-a parut bun).Asa ca poate ai bafta.
Cixinica la Dr.Sebastian Voinea(Fundeni) am fost eu cu sotul si l-a rezolvat(varicocel).Un dr fff de treaba,profi,care nu cere bani de la obraz si chiar simpatic
bubuali ai perfecta dreptate,de ce sa ne mai lege o hartie cand oricum nu mai este demult o relatie,are un an si ceva de cand s-a mutat acolo
emilia n-am cum sa ma mut la el,s-a mutat la tara si mie nu-mi place acolo,n-am ce sa fac....am stat 2sapt in nov si am crezut ca ma urc pe pereti.Si nici el nu s-a purtat prea frumos cu mine,rece,distant.Uneori ma gandesc de ce am mai facut un copil cu el...poate varsta(30ani),il iubeam,ambitia ca nu reuseam,ca imi doream.Acum nu-mi pare rau,copilul il consider un dar de la Dzeu.
Sa va zic o coincidenta:am aflat de sarcina pe 23apr,de Sf.Gheorghe.Eu nu sunt foarte credincioasa,dar uneori mai intram aici langa mine in biserica sa ma rog(de sanatate,pt cei apropiati si pt toata lumea,sa-mi dea Dzeu un bebe,etc).Med meu de fam e la Sp Militar.Acolo langa spital e o biserica(veche),intru intr-o zi sa ma rog(sanatate,bebe,etc).Nu mai trece o luna,doua si raman .Nu-mi venea sa cred si abea luna asta aflu ca biserica aia are hramul Sf.Gheorghe ca si ziua in care am aflat!!!Asa ca Doamne-Doamne mai face si minuni....sa nu mai pun la socoteala ca am ramas in luna cand eu am avut grija de un baietel,fetele vechi va amintiti,nu?
Va doresc la toate ca Dzeu sa faca minuni si sa va puneti sub brad numai teste II


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Dragelor va multumesc pentru felicitari si imi cer scuze ca nu am mai intrat dar chiar nu avem timp.
Imi dau lacrimile acum cand ma gandesc la clipele cand numaram aici cu voi ziua 1DPO,ziua 2 si tot asa.
Vreau sa va rog sa nu va pierdeti speranta,DD are un plan pentru fiecare.Bebe Sebastian a venit pe lume sa ne faca viata completa,sper din suflet sa aveti si voi o bucurie cu 2linii pe test si apoi sa va tineti in brate bebelusul.
Pe masa de operatie,cand l-am auzit plangand am inceput sa plang si eu si sa-i multumesc doctorei care m-a ajutat.Ea mi-a facut histerosalpingografie,monitorizari si tratament de sustinere.Si mai ales m-a incurajat.
Em. ca intrebai daca totul a decurs cum imi doream,nu am reusit sa nasc natural,s-a rupt apa fara contractii (ca-n filme) dar bebe nu a coborat suficient cat sa ma dilat.Important e ca e sanatos,nimic mai mult.

Va pup si va imbratisez,nu va pierdeti speranta!

PS:Mereu m-am gandit ca o sa scriu acest mesaj dar acum cand e real parca nu imi vine sa cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Felicitari Dana,bebe sa fie cuminte si sanatos
Of Doamne,sper sa nu patesc si eu asa,vreau sa nasc normal,nu vreau cezariana.
Sa aveti grija si sa va bucurati de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Mi-a trimis sms docorita sa iau augmentin de 1 gr 1 la 12 ore timp de 7 zile, ce protectie imi recomandati voi sa nu fac candida, eubiotic?
Si a zis sa continui cu nospa si urinal.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.


Musai spalaturi la duamna cu bicarbonat. Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna dimineata fetele,haideti la o ciocolata fierbinte k se potriveste de minune cu vremea asta...
Nu mai aveti vesti deloc?nu se mai testeaza nimeni?asa tare ma bucur cand va vad cu II liniute...
Mariabcf -si eu in august am pierdut-o p ultima dar n-am avut nevoie de chiuretaj,s-a eliminat singura...
Gabyv nu stiu ce sa fac-sa inteleg k luna asta sper degeaba?
Ana ai grija de tn si de bebelina...
Va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali vreau si eu o ciocolata calda. L-am sunat pe tata sa imi cumpere( am noroc ca parintii mei si socrii stau foarte aproape de mine ).

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Bubuali vreau si eu o ciocolata calda. L-am sunat pe tata sa imi cumpere( am noroc ca parintii mei si socrii stau foarte aproape de mine ).

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Pacat ca nu sunt mai aproape de tn ca ti-as aduce eu
Ce mai faci,cum te mai simti?
Eu sunt in asteptare...si acum sunt si putin dezamagita de felul in kre am luat duphastonul,cred ca am pierdut o luna degeaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali ma simt bine , sangerarea maronie S-a oprit. Vinerea viitoare ma duc la eco. Astazi am 4 saptamani.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput