Probleme cu ebay

Probleme cu ebay | Autor: aschiutza

Link direct la acest mesaj

De citeva saptamini nu mai primesc la cautare toate rezultatele in ebay. Stiu sigur ca sunt mai multe producte, dar pe care le pot vedea numai cind primesc link direct. Cu aceleasi alegeri in search le vedeam inainte, asa ca nu pot sa ma lamuresc de ce dintr-o data nu le mai vad...

Are cineva idee cum pot sa corectez situatia? Depinde de browser?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Poate depinde de tara eu am produse listate pe ebay fr si pe com .dar lumea care intra pe com. nu le vede pe cele de pe fr .si invers nush daca te am lamurit cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Cristinuk, multzam de raspuns. Ciudat este ca de pe o zi pe alta au disparut. Am gasit pe un forum ca ebay.de scoate pur si simplu vinzatorii asiatici, ca cica "sa ne protejeze" , da i-a scos inclusiv pe cei cu ani buni de vinzari si rating de 99,ceva% . Nu inteleg ce i-a apucat, ca doar cine se pricepe un pic la cumparat pe ebay, se uita la rating si la opiniile cumparatorilor si poate sa isi dea seama de risc. Poate iei o data de doua ori teapa, dar pe urma stii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Sigur nu e bifat pe "doar din DE" sau "doar din UE"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Rall, sigur sigur. Ce cumpar eu nu se gaseste in Germania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Mie mi-au blocat o tranzactie cu Hong Kong, m-a sunat banca sa-mi spuna ca e o tara cu risc mare de frauda si ca ei nu autorizeaza tranzactii spre ei.

Pe urma a trebuit sa duc munca de lamurire cu e-bay-ul si cu vanzatorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am platit si eu 3 produse din Hong Kong si astept sa vina maine, cel tarziu poimaine. Pare un vanzator serios, cu multe produse vandute si are 99,8% pozitiv.

Mergi la inceput