Tort cu fotografie individualizata

Tort cu fotografie individualizata | Autor: Dorsilia

Link direct la acest mesaj

hello

LMA tuturor celor ce-si sarbatoresc astazi ziua onomastica, si sper ca puiutii vostri si-au gasit ghetutele pline cu ceea ce si-au dorit !

vreau sa va intreb ceva: daca se poate scoate la imprimanta, pe hartie foto (sau pe ce altceva), o fotografie anume care apoi sa fie aplicata pe tortulet, in locul unde se pune de obicei vafa cu o imagine. Normal ca nu ma astept sa fie mancata, taiata etc.asa cum se procedeaza cu o vafa din cofetarie (nici alea nu0s comestibile daca stau sa ma gandesc bine:) Deci, ce ziceti, pot face asa ceva? si cum? trebuie poza infoliata cumva, nu? ca sa arate bine si sa nu se flescaie pe tort.
Daca ce vreau nu e posibil, atunci asta e, dar macar sa stiu ca am incercat si am intrebat :)

merci
lia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

De asa ceva n-am auzit...
Eu la prichindei le-am facut la comanda, am dus cheie USB cu fotografia lor si mi-au facut imaginea din ceva gelatina comestbila pe tort.A fost foarte frumos.Sunt sigura ca poti gasi un laborator de cofetarie care sa-ti faca asa ceva.
La multi ani prichidelului sau -elei !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, stiu si eu ca in afara Romaniei se practica sa trimiti chiar si pe email fotografia sau sa mergi cu stick-usb si laboratorul de cofetarie face vafa, insa la noi nu fac asa ceva :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

da, stiu si eu ca in afara Romaniei se practica sa trimiti chiar si pe email fotografia sau sa mergi cu stick-usb si laboratorul de cofetarie face vafa, insa la noi nu fac asa ceva :(


La noi in Romania nu fac torturi cu fotografii?Sau la tine in oras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Dorsilia e imposibil sa nu gasesti in TM un laborator care printeaza pe gelatina!

Oricum daca nu vrei sa dai atatia bani poti lista color o imagine si o laminezi in folie f subtire, 60-70 de microni, si o iei de pe tort cand il tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

La o simpla cautare pe google am gasit cofetaria Sava din Timisoara care face torturi cu poze.Incerca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

da, stiu si eu ca in afara Romaniei se practica sa trimiti chiar si pe email fotografia sau sa mergi cu stick-usb si laboratorul de cofetarie face vafa, insa la noi nu fac asa ceva :(


Se practica si in interiorul Romaniei, nu numai in afara

In Bucuresti exista foarte multe cofetarii care iti printeaza pe tort orice poza, o duci pe stick sau o trimiti pe mail si ti-o transpun pe tort. Si ma refer la cofetarii mai de cartier, nu de fitze ... Trebuie sa existe si in Timisoara !

Am crezut ca nu vrei sa iei de la cofetarie, ca vrei sa faci tu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Cauta, nu cred sa nu gasesti.
Eu am facut cu ani buni in urma asa ceva in Bucuresti si mi-au "printat" pe suport comestibil ceea ce am trimis pe e-mail.
Nici macar nu am facut tortul la acel laborator, am luat numai "foaia" comestibila imprimata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

merci tare mult de idei, sun imediat la laboratorul Sava...eu n-am gasit ieri pe google, dar ma bucur ca am apelat la voi :)

lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Ai reusit?
Si la noi se fac, duc eu doar daca vreau poza copilului, dar eu fac in fiecare an cu printese, costa 15RON poza. Le spun ce-mi doresc si listeaza ei, cauta pe net, etc.


Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

La Sava,nu doar ca-ti pun poza pe tort,dar au si cele mai bune torturi si prajituri!!
Edit: eu numai de la ei comand pt orice ocazie!
Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput