Picturi pe pereti

Picturi pe pereti | Autor: camelia_b

Link direct la acest mesaj

Ce parere aveti despre picturile de pe peretii camerelor copiilor versus autocolante?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

mie imi plac f. mult picturile
http://www.mywonderfulwalls.com/

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Nu exista grad de comparatie . Eu camera fetitei o am pictata cu personaje din desene animate. Pe un perete e alba ca zapada cu piticii, pe alt perete Pluto, Minnie, Miky , twity. Dsenele au fast facute de doi studenti la arta. Camere e superba cu desenele pictate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Ar fi super daca ar fi o vopsea speciala ce se poate spala de pe lavabila de pe perete. In rest, arata chiar super. Mai bine decat un tablou, as zice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Noi am optat pentru autocolante. Am facut cu lavabil fundalul si apoi am lipit autocolante, cu tema: ferma, marea si niste dinozauri (asa s-a nimerit), savana. Pe ultimul e desenat de mine un curcubeu.

EDIT: am optat pentru autocolante pentru ca putem curata mai usor peretii si putem schimba aspectul camerei mult mai usor/ repede/ ieftin dupa ce ne plictisim de ele. De asemenea, nu am vrut clasicele printese Diney/ Spiderman/ cars ci animale, plante, obiecte pe care sa le invatam distrandu-ne (dinozaurii au fost preferinta expresa a fie-mii :) )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Ioana, autocolantele sunt mari cat peretele? De unde le-ai luat? Sunt foarte frumoase!

Mergi la inceput