Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lavi deci despre post eu asa stiu
daca vrei sa tii postul craciunului tre sa il tii pe tot cap coada ca sa aibe efect ca sa zic asa
daca esti in timpul anului si vrei sa tii o miercure sau o vinere
deci o singura zi
daca nu mai mananci de dulce din seara asta de la apusul soarelui
pana maine seara la apusul soarelui e ok
deci sa fie o zi lumina
dar daca tu mananciu dupa apus
musai sa tii ziua urmatoare intreaga
ca sa se puna
ca sa zic asa
INSA POSTUL E DAT TOCMAI PENTRU A FI O INFRANARE LA CELE PE CARE LE FACEM SI LE MANCAM IN MOD NORMAL SI ZI DE ZI
PLUS CA POSTUL NU INSEAMNA DOAR TINUTUL DE MANCARE DE POST
TRE SA FII MAI BUN
SA IMPARTI CAT MAI MULTE SI ALTORA
TRE SA NU VORBESTI CU PACAT
SA NU AI RELATII CU SOTUL ETC.
DECI INFRANARE DE LA TOT
TOCMAI DE ACEEA ESTE POST
si crede-ti-ma ca nu e chiar atat de greu
trebuie doar sa iti doresti cu adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lavi ce-mi place si mie euphoriaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami si multumesc pt raspuns. deci sa nu ma mai chinui cu jumatati de masura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg sa "trag" de junior ca iarasi are 3 ore jumatate sormite...daca este dupa el....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor. Uraaaaa miercuri ma duc sa imi faca protec#539;ia muncii si sa vad cu ce data voi fi incadrata in munca.Uraaaaa cat am asteptat.Stiu ca imi va fi f greu fara print dar imi doream o slujba .Doamne ce fericita sunt! Uraaaa!Uraaaa! Uraaa acum pot Visa si eu la o casa si la multe pt print.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bravo andreea!!!!!!!!! felicitari mami!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Andreea, felicitari! fie intr- un ceas bun!
Yasmi, sa stii ca asa face si Maria. Cand ti- e lumea mai draga, iti trage un zgariat pe fatza sau te ciupeste. acum am invatat si anticip cand urmeaza sa atace uliul, ca as- i spunem. cel mai tare ma enerva ca- i facea asta si lui Andrei dupa care- i zicea: nu plange Adei, nu plange, iarta- ma , nu mai fac! si evident ca data viitoare facea la fel.
altfel si ea zice noroc la stranutat, merci daca- i dai ceva, saluta cand ne intalnim cu persoane strainesi salutam noi, la magazine mereu spune la revedere, etc
Strumphitz, si Maria e iritata la fundulet. la noi rar se intampla ca mereu o dau preventiv cu Weleda, acum a facut consecutiv de 3 ori si de- asta s- a intamplat. urla ca din gura de sarpe la spalat ca o spala la fiecare schimbat de scutec, o usuc cu prosopelul si o dau cu crema. am mai lasat- o, asa cum au zis si fetele, in chilotei de bbc de la Andrei, ca sa nu o mai frece Libero, dar nu mi s- a parut diferenta, insa a mai respirat pielea. sa treaca repede.
Mada, azi am cumparat capac de wc cu fulger si Busca, asa- i zice Maria, uite Adeiai chiloti cu Busca. sa vedem
jucariile in Cora, unele sunt si mai iefine si modele care nu sunt in Carreffour.
azi i- am luat Mariei, din Carreffour, un costumas cu totul, gen pijamalutza cum are Sophia de Strumph, molicica si catifelata, rosie cu Mickey si mai caut hainute cu omul de zapada, mos craciun. cred ca i- ar placea.
Ati vazut pe undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Asta cu salutatul la noi e funny rau : zice dan si cer in croata si la revedere pa sau bye-bye


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

BRAVO ANDREEA! Sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi,Happy,Delia multumesc din toata inima.Bine ca s- a terminat cu bine ca am slabit de m- am plictisit.Acum sa vedem care imi va fi norocul civil sau penal,dar sper sa fie complet usurel,sa nu ajung in creierii nop#539;ii.Cum imi va fi norocul,numai Dumnezeu stie.
Happy si eu caut ceva cu Mos.Am un costumas cu Mosul pt print,dar e cam gros,a#537;a ca as vrea ceva mai subtire.Astept pe la 6-7 sa vina sotul cu sampanie sa s#259;rb#259;torim!Uraaaaaaa.Deja i- am explicat printului dar nu m#259; intelege sigur,insa ii voi spune mereu!
Va pup dulce pe toate!

Mergi la inceput