La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Ziua buna si de la noi!
Am asteptat sa adoarme bebElina ca sa pot intra (si) aici.

Noi, in continuare, suntem diversificate pana la genunchiu' broastei, pe motiv de multiple alergii si diverse alte balarii. Ca noutate, ieri i-am dat un pic de gutuie coapta si a fost ok, plus ca i-a si placut. Azi o sa-i dau fiarta, ca sa fie si zemoasa, si sa se si inmoaie ca lumea, ca aia de la cuptor s-a zemuit doar la suprafata desi am tinut-o vreo 35 min. Gutuia a fost un fel de back-up, era sa fac ieri o greseala fatala si sa-i adaug tzelina in clasicu' piure de albitura cu dovlecel (tzelina fiind una dintre cele mai alergene legume), noroc cu Ileana, care mi-a deschis ochii!

In rest, merge de-a bushilea si tinandu-se de toate alea, e vioaie, ii place muzica si sa danseze. In schimb, nu vorbeste decat pe limba ei, acu' nici "tata" nu mai zice
E lesinata dupa sora'sa si se tine dupa ea ca un catel. Plus ca vine atunci cand e chemata, recunoaste si aduce/ia in mana obiectul pe care i-l ceri, reactioneaza pozitiv la interdictii.

Reviu la urmatoru' ei somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ce-mi place sa va vad pe toate aici

intru scurt ca fug sa iau cupilu de la scoala!

kraluca prietena mea a nascut la 26 de saptamani anul trecut pe 6 decembrie...bb avea due date pe 1 martie ca si mine si uite e sanatos tun, i-au luat motul in weekend si e un frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna dimineata si o cafea ma conformez regulei si azi sedem prin zona.

Fiimea me jucat pe degete asnoapte,sa culcat la 22 si la 23.30 sa trezit tusind,iam curatat din nou nasucul si apoi dai joaca si petrecere pana la ora 2 noaptea,noroc ca dim sa trezit la 9jumate.

Vrem si noi la sanius dar asteptam sa scapam de muci si apoi iesim afara.
Va poop gagici si sa aveti o zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

hop top si eu.am i trat pe fb dar m-am abtinut si am dat doar cateva like-uri. Altfel nu prea am ce povestii decat ca trecem printr-o perioada linistita cu somn,papa suficienta si fara eruptii dentare. Ma pregatesc intens de sarbatori ,am de impachetat o groaza de cadouri,am cumparat deja biscuite si napolitane pentru colindaori,mai trebuie sa iau portocale si bomboane de pom.Apoi tre sa ma hotarasc unde ii fac ziua piciului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Mihaela si noi ne apucam serios de bb 2.am fost ieri la ginecolog pt.pap si eco.si am niste foliculi de toata frumusetea,a ramas uimit doctorul si a zis ca am mari sanse cgiar siasa alaptand si fara menstra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Asadar, asa cum scriam ieri pe FB, baiatul are KLebsiella pnemoniae si primeste 5 zile gentamicina pe gurita. Nu-i place deloc, evident, e foarte amara, motiv pt care, dimineata si-a facut sila cu medicamentul, a icnit de doua ori si...am avut parte de primul nostru jet de voma. Caut strategii de "indulcire" pt doza de diseara...Am intrebat dr de la ce ne-am pricopsit cu mizeria asta si mi-a zis ca e luata...de la tot ce baga in gura. Din pacate, stiti si voi, e foarte greu sa ai control pe tot ce baga in gurita...
Amelia, nu am luat sanie copilului pt ca nici nu am fost la munte de 1 dec (atunci ne-o doream mult) si am constatat ulterior ca nici nu prea am mai avea unde sa o depozitam... Dar trebuie sa-i iau...
Irina, noi vom lua motul baiatului in aceiasi zi cu aniversarea de 1 an. Ziua lui cade vinerea, asa ca vom face petrecerea sambata, ca sa fim linistiti. Probabil va fi o masa decenta la restaurant cu tortul comandat tot la d-na de la Hilton, care ni l-a facut si la botez. A fost deliciul botezului tortul acela. Imi amintesc din poze ca si voi ati avut o nebunie de tort la botez... Sanatate multa lui Mishu!
Lali, hai odata acasa ca nu mai suport sa te stiu acolo!!!
Olgutta, am salvat-o pe Elina cu telina cum l-ai salvat tu pe Tudor cu enterolactisul! Nimic nu e intamplator, inca o dovada ca e minunat faptul ca ne-am intalnit toate aici...
Mihaela, miroase a afacere pe cont propriu ce zici tu acolo...Nu ne dai detalii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Noi facem petrecere 2 in 1 ( 1 an si motzul). el face pe 19 un an..si atunci nu are rost sa ne complicam cu 2. Pe 19 o sa facem petrecere in 3-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Neata si de la noi!
Citesc din urma si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Mihaela si noi ne apucam serios de bb 2.am fost ieri la ginecolog pt.pap si eco.si am niste foliculi de toata frumusetea,a ramas uimit doctorul si a zis ca am mari sanse cgiar siasa alaptand si fara menstra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alexa, voi face niste platouri si poate o friptura la cuptor. Pt pitici fursecuri cu stafide si o prajitura cu morcov. Tortul il comand si va fi cu winnie.
Nu vreau la restaurant pt ca nu voi putea sa stau la masa si nici nu vreau sa stau sa cicalesc copiii cu reguli si interdictii. Nu suntem multi asa ca ne-om inghesui cumva in apartament. Lui marius nu ii convine prea tare, zice ca ar trebui sa facem ceva deosebit dar pe mine ma intereseaza cum se vor simti copiii nu nasii sau invitatii oameni mari
Chem pe toata lumea la 15:30-16:00, cand se trezeste radu din somn si aia a fost.

Mergi la inceput