La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

LA multi Ani sarbatoritilor de Sf Andrei, de Sf. Niculae si celor ce au implnit lunite!

noi iar suntem varza...cam de cand am venit filip e racit...de aia nici nu prea am avut timp sa scriu nici pe fb nici pe dc dar de 3 seri e rau de ttot...azi noapte s-a sufocat in somn...am crezut ca mor...azi l-au aspirat pana pe gat cu niste furtunase...sunt zombi nu am dormit deloc si am racit si eu :(

de ziua lui, de Sf Andrei a zis si Filip mama...o data si gata sa nu ma invat

cam atat despre noi..speram la mai bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

salutare si de la noi!

La multi ani sarbatoritilor!
Sper ca Mos Nicolaie a umplut ghetutele tuturor cu cate ceva, dar mai ales sper ca a adus multa bucurie tuturor!

cu mare intarziere, multumim tuturor pt urari! Alice, ai scris minunat, m-ai facut sa plang atunci, mi-am amintit toate emotiile de la fericire la disperare pe care le-am avut atunci!

noi binisor, cu nopti foarte proaste din cauza tusei si a mucilor, dar supravietuim! nu stiu cine a zis de ceapa, dar dormim cu ea la capul patului de vreao 3 nopti si parca e mai bine! de luni mergem la cresa, eu plec de acasa la 7.45 si ajung la 17.30 si sunt rupta! cand ajung nu stiu ce sa fac mai intai, pe sven nu-l mai dau jos din bratze dar... partea pozitiva e ca imi revin cu silueta! :))
de vreao 10 nopti am scos si biberonul de noapte! astea sunt noutatile de la noi!

insanatosire grabnica bolnaviorilor! bulinutza si tie, refacere rapida!

noapte buna tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

sunt treaza de mai bine de 5h pt ca nu pot dormi nicicum
sunt un pachet de nervi caci cupila asta nu mananca mai nika,sunt obosita si la capatul puterilor..bufnesc,trantesc sunt un adevarat taifun,ma cert cu al meu ,si resimt profund lipsa unei pauze cat de mica...sincer nu stiu ce m-as face fara mama care ma ajuta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

of, georgia, am trecut si eu prin perioade asemanatoare. nici ariana nu manaca mult, insa nu ma complic. cred ca ar trebui cu totii sa urmam sfatul letitiei si sa plecam cateva zile (nu sa asteptam sa moara porcul)... face bine la psihic... hai mami, ca se poate!
bulinutz - si a mea e mucoasa tare si multumesc si eu celei care a spus de ceapa taiata! apropo, mai stiti alte leacuri babesti? nu doar pentru raceala, in general... ariana a luat raceala de la verisoara ei de 2 ani si 10 luni; insa la cat de bine s-au distrat nu-mi pare rau... o vad cat de schimbata este cand interactioneaza cu un copil si le admir pe cele cu fratior/surioara
lexi - poop fata frumoasa sa doarma mai bine!
dr_anca - bine ai revenit...
alexa - bv alex, pui frumos si cuminte
fetele cu "mama", eu va admir... ariana a inceput sa zica tata toata ziua... insa tot fara dedicatie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Georgia, te inteleg. Aseara am casunat si eu pe marius ca vbea la tel
Incearca sa te linistesti si sa te organizezi putin. Radu e si el intr-o greva a foamei. Ciuguleste, nu mananca. Traieste din fructe si lapte. Asta e. M-am conformat, am facut rezerve si de una si de alta
Bucura-te ca sunteti sanatosi, dormi cat de mult poti, ca trece

Beatrix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Alexandru Tudor!
Bulinutza, imi pare fff rau ca treceti prin asa ceva. Imi inchipui cat te-ai speriat cu Filip. Multa, multa sanatate la toti 4!
Georgia, stiu ca faptul ca cea mica nu mananca e un stres enorm pentru tine insa trebuie sa faci tot posibilul sa dormi. Altfel vei fi intr-un cerc vicios: vei fi din ce in ce mai obosita si din ce in ce mai irascibila iar Anastasia nu va manca mai bine daca tu vei fi asa. Curaj, mami, cum spunea si Alice, va trece. Inarmeaza-te cu rabdare!
Noi am avut iarasi o noapte agitata, dar totusi parca mai buna decat cea de ieri. Am gasit, ramas de la Maria , un gel cu eucalipt, de dat pe piept, in genul Vick Vaporub. Am pus putin din gelul ala pe un servetel si l-am pus la capul copilului. Parca a fost ceva mai bine. Si pentru nari "astupate" de tot, am vazut ca la noi functioneaza bine Olynth pentru bebei.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Offf Gerogia, asa imi sunt de cunoscute treburile alea, la noi e si mai rau ca eu nu am niciun ajutor si de aproape o saptamana suntem pe regim alimentar, asa ca nu-i mai pot da nici ce manca, cerealele preferate sau iaurtul. Pe langa ca nu creste a si scazut ca de la atatea scaune moi, astazi ma duc cu el al un gastroeneterolog sa vedem ce zice.

Lexi, in punga de cadouri de la "desprecopii" erau niste plasturi de la bebicina care despundau cixca nasul, la noi nu prea au avut efect. Eu mai pun ulei de eucalipt in vasele de pe apa agatate de calorifer pentru umididate.

Mama dar chiar toti bulgarasii sunt mucosi in perioada asta? Si eu care ma plangeam la doctorita ca am copil sensibil ca tot raceste, oricum de cate ori se imbolnaveste ma gandesc la tine Bulinutza prin cate trebuie sa treci si parca trec putin mai usor peste toate ca nu sunt chiar asa de grave si este numai unul bolnav.

Bulgarasul sef merge la cresa? Ce fain suna, desi ma gandesc ca e destul de greu pentru tine beatrix sa-l lasi acolo.


Lali cumparasi biletele? Ca ar trebui sa en vedem, eu as vota sa en vedem gagicile la o sueta si sa-i lasa pe cei mici sub pom cadou de Craciun la tatici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Suzieq, esti optimista daca crezi ca mai gasesc ceva din punga aia cadou (mai putin pastele in forma de litere, ca alea le-am pus bine in bucatarie). Un singur plasture am mai gasit si i l-am pus Mariei mai demult. A fost ok. Dar pe ceilalti nu i-am mai gasit sub nicio forma. S-au jucat fetele cu continutul pungii si probabil abia la primavara cand schimbam parchetul in sufragerie, le vom gasi.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

sar'na fetele ,niste dragute ca de obicei
offf,da ,aveti dreptate ,mare dreptate ,doar ca speram ca dupa alaptarea care n-a fost chiar usoara din cauza refluxului,se va aplica legea compensatiei si va fi asa frumoasa diversificarea ...ei as,uite ca nu-i asa
am tot incercat alice sa ma organizez cumva ,numai ca planul meu nu pusca cu ce vrea maimutica ,si uite asa de se trezeste la 7.30 la 8 sau la 9 dimineata si tot la 12 adoarme ,si de aici incepe dansul caci eu de cele mai multe ori nu ma pot da jos de langa ea ,asta in cazul fericit in care adoarme la titi (iar pe mama nu o lasa sa se miste prin casa ca a mica doarme ca iepurele si se trezeste imediat) ,ca daca nu o iau la picior cu carutul, vreo 2h asa; apoi trebuie sa-i pregatesc masa de pranz ,si ajunge si mananca la ora 15.00 ceea ce mie mi se pare tarziu , si chiar si asa ,cu distanta mareeee fata de masa de dimineata tot nu mananca;ce sa va zic de iaurt ,ca eu nici nu visez sa-i mai dau iaurt la 18.00 ca si-asa fara el,cerealele nu le mai prea mananca ..deci toate mesele sunt cu cantec ,cu lupte si cu jucarii imprejur

am incercat toate fructele pamantului ,se stramba de zici ca-i dau stiti voi ce;am luat borcanele de la organix,de la babylove,de la hipp..ce ziceti le mananca ...da da,sigur ca da ,arunc borcanele intregi neatinse ..
iar starea mea de nervozitate este strict legata de cum mananca ea ,caci daca ar fi una de-aia grasunica ,as zice ei asta e, dar cand vad ca ne luptam sa trecem de 8kg si ea tot nazuroasa e ,ma apuca nebuneala si fac ravagii in jur ,chiar daca de cele mai multe ori nu am 100% dreptate
cred ca dr anca zicea la un moment dat intr-un cotext anume,sa nu ne apuce plansul la diversificare ...ce lung m=am uitat la postarea aia ,parca retraiam postarile lui lady despre alaptare ..si am (avut) parte de ambele experiente
offf mi-am varsat tot amarul

suzi,la vladut sa ii treaca urata de boala, si la mami sa aiba rabdare ,rabdare ,rabdare
lexi,vroiam sa-mi dau cu parerea legat de scaunul de masina..eu cred ca e o legatura intre varsta si greutate ..caci sunt bebei care au 9kg la 7 luni sau chiar mai devreme si stau tot in scoicuta









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Alexandru Tudor

Georgia ai incercat sa-i dai sa manance cu un copilas in preajma care sta si el la masa....??? (zic si eu)...
Nu mai retin exact pe unde stai... dar daca vrei... dupa ce trec mucii de vizitez... cu copilu' pofticios din dotare...




Mergi la inceput