La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multi ani bulgarasi aniversati astazi!

Scurt pe doi: buna seara si la revedere, am intrat doar sa imi respect promisiunea facuta mie insami ca nu am sa mai neglijez DC-ul, chiar daca imi pare ca scriu in gol, activitatea fiind redusa la minim.
In urma cu un an ne scoteam la apel dupa 2 zile de absenta, acum au mai ramas 3-4 fete constante si restul ne-am evaporat. Culmea e ca, din nou, Alina_anto a avut dreptate cand zicea ca peste un an (adica acum) o sa intram din An in Pasti pe forum.
Nu am noutati de la soacra fiindca am stat in camera, in pat, cu Iris care a dormit aproape tot timpul sederii noastre la dansa. Aaa, ba hai ca mi-am amintit. Deci am pus fata la somnul de pranz c era ff agitata (casa noua, toata lumea o solicita, matze, caini, etc) si se incepe a mea la montat de rafturi metalice. E inceata mental, ce mai!? Tronca, tronca, poc, poc...asta e si alta n-am


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna seara mamici!

La multe lunite frumoase tuturor sarbatoritilor!


Dupa cum ziceam pe FB week-end full.
ALex a fost marait si mai este. I-a iesit al 7 dintisor... a spart gingia cam jumatate din el... asteptam si cealalta jumatate.
Duminica mi-a dormit 3 ore dupa amiaza (nu s-a mai intamplat niciodata).
Ziceam ca a avut o stomatita bucala... a raspuns foarte bine la reteta data de pediatra.. la fel si 'eritemul fesier'.
Despre noi pot sa va mai povestesc ca e pe duracel (vb Ligiei). nu sta o clipa... cand e intr-un colt... cand in altul.. cand in dormitor cand in sufragerie...
Si la noi e jale cu imbracatul... se lasa cu urlete... de cum vede caciula... (nu o suporta si pace).

O seara linistita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Multumim tuturor de urari si transmit si eu La multe lunite!!!sanatoase si voioase puiutilor sarbatoriti ieri,astazi,maine
Miha laso in colo de soacra ca nai cei face...UNDE NUI NICI DUMNEZEU NU CERE....

UN POOP MARE PT TOTI BULGARASII SI TOATE MAMICILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Anastasia Parascheva
Cristian



edit : La multi ani Alice! Tot ce vrei sa ti se indeplineasca!


O cafeluta?

Ileana, uitasem sa zic aseara, Alex are o sensibilitate la burtica... asa in general.. de asta imi e frica sa nu prinda vre-un urat de asta... Suntem la a 2-a cura de probiotice.... si poate totusi reusim sa ne mai revenim si noi cu balonarile!
Mihaela mai vreau povesti cu soacra ta... bine ca nu s-a trezit sau speriat fetita.... daca ea avea chef de 'treaba'.
lalitzuza sa inteleg ca ai aterizat cu bine.. si iti place peisaj de iarna romanesc

La ordinea zilei pentru mine sunt frustarile... Copilul meu e foarte curajos... vrea sa stea in picioare fara manute. dar datorita ortezelor nu are cum sa iti pastreze echilibrul.... soo si-a spart de la prima ora buza. Nu e nimic grav dar a curs sange.. . Zic frustari deoarece cand voia sa se ridice in fundulet l-am obligat sa mai stea intins, cand voia sa mearga dea busilea l-am tinut prin pat sa nu aiba spatiu de miscare... acum vrea sa mearga si eu nu pot decat sa stau cu el.. si sa evit sa ajunga la asta.. deocamdata

o zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Anastasia Parascheva si Cristian!
La multi ani, Alice Elena!
Alexa, off, mult curaj si rabdare, mami! Te imbratisez!
Lady, am vazut cadourile pt fete, sunt ffff frumoase!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Buna dimineata! Mersi de cafeluta Alexa
Of bietul puiut! Mai un pic si poate alerga in voie
Gianina nu o mai bag in seama. Nu stiu cum am ajuns la starea asta de totala indiferenta!! Dar cred ca mi-am concentrat toata atentia asupra lui Iris si m-a ajutat sa ma detasez total de ea.

Hai sa va mai zic una care in urma cu un an m-ar fi bagat in spital. Sapt trecuta ne-am intalnit cu ea sa discutam unele chestii cu privire la un credit pe care vrem sa il luam din banca. Avem nevoie de ea k sa puna ipoteca pe casa in care stam si care e inca pe numele ei. In fine. Facem o descriere detaliata a problemei, blabla, la care ea zice pai pe numele cui vom pune firma ca eu nu vreau sa pierd somajul (ia 1900 euro somaj) si Theo lucreaza la Guvern, deci nu poate avea business... Tot ea vine cu completarea: daca imi pierd somajul vreau sa scot din afacerea asta c.putin tot atat cat luam de la somaj. Eu am ramas perplex. In ideea in care am stiut ca Theo vbise cu ea doar sa ne ajute cu ipoteca, nu sa se bage in echipa. Nu am zis nimic, am asteptata pana am plecat sa il intreb pe al meu ce naiba a facut. bineinteles ca el n-a inclus-o niciodata in ecuatie, dar s-a autoinvitat. Luni, cand au mers la banca (eu nu m-am dus ca sa nu zica, din nou, ca vreau sa ii iau casa) i-a explicat T ca noi 2 luam creditul si ca avem nevoie de ajutorul ei la nivel de sfat, nu mai mult. In conceptia ei, eu spalam podelele ca sa ia ea la sf de luna 1900 euro. Inca nu s-a obisnuit cu ideea ca fac parte din viata lui.

Va zic mai tarziu cum a recationat cand am mentionat ca facem Craciunul acasa, doar noi 3

va pup

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

la multi ani, Alice! lamulti ani, Sara (cu intarziere)... si. lamulti ani. bulgarasilor. sarbatoriti zilele astea!
Mihaela - si mie imi era dor de povestile cu socrela... vad ca nu. ezita sa ne uimeasca de fiecare data. Te felicit ca reusesti sa privesti totul cu detasare. Lasa case intoarce roata la un moment dat.
Alexa - poop. bulgarasul umblaret! Nu mai e mult siva umbla invoie...
Dr_anca - o iei si pe adela la serbare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

la multi ani, Alice! lamulti ani, Sara (cu intarziere)... si. lamulti ani. bulgarasilor. sarbatoriti zilele astea!
Mihaela - si mie imi era dor de povestile cu socrela... vad ca nu. ezita sa ne uimeasca de fiecare data. Te felicit ca reusesti sa privesti totul cu detasare. Lasa case intoarce roata la un moment dat.
Alexa - poop. bulgarasul umblaret! Nu mai e mult siva umbla invoie...
Dr_anca - o iei si pe adela la serbare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Georgia ce mai faci mamico?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

sunt in fuga...nebuna ...cupii, serbare, curat, mancare, sedinta cu parintii diseara

miha ...ralaxare draga mea...atata iti doresc vis-a-vis de scorpie...pupici

La multi ani Alice!

alexa...nici nu stiu ce sa iti spun...doar ca iti doresc multa putere sa rezisti

dr anca sa stii ca noi am fost in dragon si am luat de acolo instalatii cu 15 lei in loc de 50, furtun cu 140 in loc de 250 si asa mai departe...

eu sunt suparata: am fost aseara la orl si filip tot nu e bine ...inca timpanul e busit si trebuie sa il mai vada si pe 27



Mergi la inceput