La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Sunt si eu in trecere pe ici.
Ma doare gatul de mooor, dar nu ma las

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alina baga gargara cu apa cu sare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Seara buna!
la multi ani, isabella! sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata! eu zic ca e ok bilantul, si chiar ma bucur ca nu e doar Ariana micuta de inaltime. cred ca ne facem prea multe probleme cu bebeii nostri...
La multe lunite Beatrice si Stefan, care peste exact o luna vor sarbatori un anisor! doamne, ce emotii maincearca cand ma. gandesc cum a si trecut anul
bulinutz - sanatate multa! multumesc pt raspuns! E bine acum bebelusul cumatrei mele, insa au fost niste zile crunte!
si pe mine ma omoara gatul... sa nu radeti, insa eu nu stiu sa fac gargara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Seara buna!
la multi ani, isabella! sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata! eu zic ca e ok bilantul, si chiar ma bucur ca nu e doar Ariana micuta de inaltime. cred ca ne facem prea multe probleme cu bebeii nostri...
La multe lunite Beatrice si Stefan, care peste exact o luna vor sarbatori un anisor! doamne, ce emotii maincearca cand ma. gandesc cum a si trecut anul
bulinutz - sanatate multa! multumesc pt raspuns! E bine acum bebelusul cumatrei mele, insa au fost niste zile crunte!
si pe mine ma omoara gatul... sa nu radeti, insa eu nu stiu sa fac gargara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara fetelor, mai e careva pe aici?
Aly_k-felicitari pt obiectele alese, vedem si noi ceva poze ?
Alina,Kraluca -gargara cu apa cu sare si/sau apa cu bicarbonat 1lingura la un pahar cu apa- trece repede
Adc-avem caldura in suflet- cum mai stati cu mucii ? Suziq-dar voi,mai e ragusit Vladutofff atatia bulgarasi mucosi....pe mine m-a mirat cand am aflat ca in Fr. Ptr muci nu dau copiilor NIMIC.Daca nu face febra sau alte complicatii nu le dau nimic.Copii prietenei mele cate 3 luni consecutiv le-au curs nasucurile cred ca as fi luat-o din loc....
Bulinuta -cum te simti- cred ca un ctr ar fi indicat.Tu trebuie sa fiok sa ai grija de copii
Alina- zici ca ai trage o fuga la Paris?hmm lasa pt la anu si ne vedem la o cafea oricum e frig tare si atata ploaie am avut...de ziceai ca esti la Londrapoate de rev. Sa ninga ,sa fie tabloul de iarna pefect.
deci daca am inteles eu bine se "lucreaza" intens la bebe2 bafta fetelor sa fie cu noroc
Adc-buna zodia Varsatorului-eu am 2 in casa -
Alexa-felicitari inca o data pt initiativa de joi...deci se poate
fetelor - o seara linistita si o duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Neata frumoaselor!
Am venit eu repede, repede sa va aduc o cafeluta fierbinte! Ligia a dat-o pe Facebook!

Noi ne pregatim de mers la soacra la masa!!!
Va dorim o duminica linistita!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mersi de cafea miha.
Asa cu noaptea in cap mergeti la soacra? Suuuuper. Ia zi-ne cate grade sunt la voi, ca sa mor de ciuda :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Miha, multumim de cafea, am hranit bulgarasul si beau si eu cafeaua linistita azi ca se joaca cu taica-sau.

Lali, Vlad e mai bine, dar mai are muci grosi si mai tuseste din cauza lor, ce ne supara mai tare acum sunt dinti, am reusit aseara sa-l adorm si s-a trezit pe la 3 din cauza tusei si nu a mai adormit decat pe la 5 musca tot ce prindea si se maraia de numa.

Bultinuta, si eu am fost prezenta ieri, am citit tot, dar nu am apucat sa scriu ca la mine sambata e zi de smotru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Alice abia acum ne pregatim de plecare Sunt 16 grade, dar se pregateste de ploaie. Ieri a fost caldut, vreo 19-20 grade, dar urmeaza o saptamana de ploi, si la noi cand ploua, toarna cu ciubaru' si baga niste traznete de-ti vine sa sari sub canapea ca matzu'

Al meu sot a fost la un parastas, deci nu mi-am savurat cafeaua. Sper sa intram pe la Mc sa iau un expresso dublu cu frisca muulta si il beau la socrela pe veranda, unde e frig si bine, poate chiar va fulgui timid astazi, asa ca sa simt si eu ca vin Sarbatorile. Daca ceva e excesiv de naspa aici, e cafeaua la casele oamenilor. Se bea ness, adica 1 lingurita de ness intr-o cana de apa, dar cana din aia de ceai. Sau cafea turceasca, pe care bineinteles, ei o numesc ciprioata, care e la ibric si nu mi-o place deloc.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele
merci de cafea

lali mi-am mai revenit...azi sunt bine...bag anghinare in continuare si o sa imi revin eu...iar am planificat un paris si noi...sper sa ne iasa de data asta...pe primavara

suzieq

alice ce curioasa esti tu...si io sunt sa ne mai povesteasca miha de minunatia ei de soacra

ma bag sa ma uit pe wizz de neste aveoane si apoi o taiem la cumparaturi putin ca suntem fara rares, e plecat cu o fata la ateneu la concert de colinde pentru copii

Mergi la inceput