Am stricat geaca de puf

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Am reusit sa recuperez geaca! Intr-adevar secretul este sa fie uscata repede la temperaturi inalte. Am o spalatorie langa mine si asa mi-au spus si femeile de-acolo si asa am si facut si a iesti ok. Am si spalat-o inca o data pentru ca ramasese patata de detergent, ea s-a umflat in masina de spalat si nu s-a mai clatit cum trebuie. Dupa aia au bagat-o in uscator si si-a revenit.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

eu nu am uscator si spal regulat macar 1 din cele 4 geci din puf, fiecare avem cate una. le las sa se usuce bine si apoi le scuturi biiiine de tot, sa se desprinda cocoloasele, fara balsam , cu 1 minge de tenis, dar tot se fac bulgari de pufi lipiti. secretul e in scuturatul ala, mai si "scarmeni" bulgarasii si e ok. si plapume, perne din puf la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Doar o precizare:-) mingile alea se folosesc la uscator, in masina de spalat sunt vax. Cand pui mingile alea in uscator iti loveste geaca si nuramane puful intr.un loc. io am cumparat geaca de puf cu minge cu tot. Nu tine de calitatea gecii, side modalitatea de uscare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Sa-ti de Dumnezeu sanatate ,c-ai deschis subiectul, ca toamai ma pregateam sa spal o haina de genul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Ghici cine a spalat geaca de puf a copilului desi citise deja subiectul asta?

daca e deja uscata de ceva zile mai am sanse? ma duc la scarmanat acasa.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput