Scenarii postalegeri

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Pana si Deceneus nu poate scrie ceva fara sa zica de Basescu. Ce ar mai zice dupa ce acesta n-ar mai fi in prin plan?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Facem o statistica la sectiunea politica sa vedem care-i ponderea mesajelor mele in care apare Basescu, si care-i ponderea mesajelor tale in care apare Ponta sau Antonescu?

Eu am deschis mai multe subiecte cu teme care nu au legatura cu partidele politce, dar daca nu au fost persoane dispuse sa discute, au ramas cu cateva replici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Deceneus, daca se face numaratoarea cred ca pierzi . Mai bine faci un sondaj cu motivele pentru care nu-ti raspunde lumea la mesaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Zau, nu-i pe surse ? Atunci sa publice informarile respective sau declaratiile celor informati. Ca altfel nu e decat un abur lasat in urma de un consilier fara nume si amusinat de un ziarist cu nume .

Iar ziarul Adevarul (dat ca tine ca si confirmare a stirii) citeaza ca sursa a stirii .... Romania TV care, probabil citeaza DCNews, care citeaza Antena3, care citeaza .... dar mai conteaza ?

Deceneus, nu suntem toti de azi de ieri pe aici. Faptul ca nu te contrazicem mai des cand arunci bombite din acestea inseamna doar ca nu avem mereu timp.

@Lali - E adevarat ca si citarea circulara se practica.
Jurnalistii au sursele lor in apropierea lideerilor politici, si cand dau informatii de la surse e firesc sa afirme ca este dintr-o sursa neoficiala. Sunt destui care vand informatii sa-si rotunjeasca bugetul.
Nu ar scrie in presa ca presedintia a informat mediile oficiale europene, daca o asemena informatie nu ar fi fost transmisa. Pot sa scrie a Presedintele a tras un whisky - pentru ca asta-i o informatie care nu poate fi verificata, dar o stire transmisa oficial este o informatie care se poate verifica. Institutia prezidentiala nu a dezmintit stirea. Atunci se paotea aplica vorba ca "si tacerea este un raspuns". Eu asa cred.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Deceneus, daca se face numaratoarea cred ca pierzi . Mai bine faci un sondaj cu motivele pentru care nu-ti raspunde lumea la mesaje.

Nu mai am nevoie de sondaj.
Daca scriu de Basescu mi se raspunde.
Daca scriu ceva teoretic nu-i nimeni interesat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Hm, eu zisesem sa faci sondaj sa vezi de ce nu-ti raspunde lumea, nu sa faci sondaj sa vezi daca iti raspunde lumea la mesaje sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Pana si Deceneus nu poate scrie ceva fara sa zica de Basescu. Ce ar mai zice dupa ce acesta n-ar mai fi in prin plan?

Rufus, Tora si iadele

Facem o statistica la sectiunea politica sa vedem care-i ponderea mesajelor mele in care apare Basescu, si care-i ponderea mesajelor tale in care apare Ponta sau Antonescu?

Eu am deschis mai multe subiecte cu teme care nu au legatura cu partidele politce, dar daca nu au fost persoane dispuse sa discute, au ramas cu cateva replici.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Putem face si statistici, desi cred ca nu-s in favoarea ta.
Dar chiar daca ar fi cum zici, ce legatura are asta cu ce ziceam eu?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Nu mai am nevoie de sondaj.
Daca scriu de Basescu mi se raspunde.
Daca scriu ceva teoretic nu-i nimeni interesat.

Pai, scrie si tu ceva teoretic despre Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Pana si Deceneus nu poate scrie ceva fara sa zica de Basescu. Ce ar mai zice dupa ce acesta n-ar mai fi in prin plan?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Facem o statistica la sectiunea politica sa vedem care-i ponderea mesajelor mele in care apare Basescu, si care-i ponderea mesajelor tale in care apare Ponta sau Antonescu?

Eu am deschis mai multe subiecte cu teme care nu au legatura cu partidele politce, dar daca nu au fost persoane dispuse sa discute, au ramas cu cateva replici.





Putem face si statistici, desi cred ca nu-s in favoarea ta.
Dar chiar daca ar fi cum zici, ce legatura are asta cu ce ziceam eu?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Eu m-am referit strict la exemplul cu persoana mea, cum ca as abuza de subiecte in care Basescu este centrul dezbaterii, si prin asta as deturna atentia de la subiecte importante.

In ce priveste mesajul, faptul ca Basescu este utilizat sa abata atentia de la problemele importante, cu asta sunt de acord. Eu am scris de nenumarate ori ca mess-media evita subiectele importante si ne orienteaza spre persoane, spre declaratii si spre teme secundare, si am scris ca Basescu putea fi exeutat juridic, dar politicienii nu au vrut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Nu mai am nevoie de sondaj.
Daca scriu de Basescu mi se raspunde.
Daca scriu ceva teoretic nu-i nimeni interesat.

Pai, scrie si tu ceva teoretic despre Basescu.

Subiectul de fata a inceput cu ceva teoretic/ipotetic, despre Basescu si numirea premierului. Se pare ca teoria incepe sa se confirme.
Liderii USL au intrat in panica!
www.cotidianul.ro/ponta-confirma-cineva-din-psd-a-discutat-pentru-a-obtine-sprijin-ca-sa-devina-premier-201991" target="_blank">Ponta confirma: Cineva din PSD a discutat pentru a obtine sprijin ca sa devina premier
Citat:
Premierul Victor Ponta a declarat, miercuri, ca exista o problema în PSD data de faptul ca "cineva din partid" a vorbit cu alti membri ai PSD, în numele lui Traian Basescu, pentru a obtine sustinerea pentru o eventuala desemnare ca premier.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pai Deceneus, nu ti-am zis ca ,dupa Tariceanu, Geoana era in schema?...oricum planul Geoana a esuat si Basescu a aplicat planul de rezerva: cooptarea UDMR la giuvernare...asta nu observ ca are sanse de esec ...scopul e acelasi: dezbinarea USL!

Mergi la inceput