Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

buflea, cu bolidul din poza mergem noi la scoala.

Azi e un pic cam racoare, nu vi se pare? care da un vin fiert?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahaha - ce draguzta este si ce verde ...ca un gandacel.

Si face fatza ? Seamana cu Luigi din Cars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Neata, mai da racoare rau anunta astia. Asa ca eu pun vin la fiert , dar il tin cald pana mai pe seara , ca acum suntem pe la munci. Merge o cioco calda sau o cafeluta cu un praf de scortisoara, asta beau eu acum, mama ce-mi place, nitel dulce, un strop de laptic, un praf de scortisoara si fierbinte musai.
Fetelor, unde gasesc brad pt Craciun? nu am vazut pe nicaieri, nu ca am cautat , mi-a spus barbata-miu ca nu-s.
Abia astep sa vina Craciunul, sa vad bucuria fetelor cand primesc cadourile, cand o sa vina mosul, ca vine acasa personal :D, si trebuie sa ma mobilizez sa fac niste fursecuri, sper sa apuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata!
De la ora 8 ma tot chinui sa scriu un mesaj aici si nu mai reusesc, tot vorbesc la telefon.
oramona-interesanta cafeluta pe care o bei tu . Brazi vei gasi...peste tot, prin toate pietele, poate acum este prea devreme.
Si la mine abia asteapta baietii.Stefan imi tot spune" cand vine Mos Craciun ca a nins afara " vrea si bradut impodobit, dar eu niciodata nu am facut bradutul mai devreme de 24, asa a fost traditia de cand eram copil, pe data de 24 impodobeam bradul si noaptea venea Mos Craciun si asa le fac si eu la baieti .
Laura- intrebai de ce-si mai doresc copii de la Mos, la noi inca nu a iesit din piesaj McQueen-ul, deci asta vrea Razvan plus inca o masina din Cars si Stefan alte doua masini tot din Cars, caci microbul s-a luat, o vom duce mult si bine cu Cars caci acum vrea si Stefan si o luam de la capat si pt el: canite, farfurii, paturica, prosoape, ghiozdan, creioane etc, ca sunt slava Domnului .Bine pe langa astea mai vor, dar de astea ne spun cel mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Eu sunt tare incurcata cu cadoul lui Stefan, adica habar nu am ce sa-i cumpar. I-am comandat o masinuta cu telecomanda, dar nu-i sufiient, am si Sfantul Stefan, chiar nu stiu... M-am uitat si pe la Noriel, mare lucru pentru varsta asta nu prea am ce sa-i iau. Ma gandeam la un telescop sau un microscop, dar nu stiu daca i-ar placea. De lego nu mai vreau sa aud, ma impiedic mereu de ele prin casa, jocuri nici atat, are o gramada. Cine-mi da vreo idee de cadou pentru un baietel de 8 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cristina, microscopul e o porcarie. Nu se vede mai nimic prin el, doar intr-o picatura de apa minerala am putut vedea bulele de aer, in rest, nimic ... Telescopul e mai ok, dar iti trebuie rabdare multa pana il reglezi. Se vede frumos, dar sa nu te atepti la chestii f. spectaculoase.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares a fost f. clar: bayblade. Asa ca va primi arena bayblade, un blade pe care si-l doreste si niste motociclete micute care nush' ce fac (probabil nimic ....)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata!
Cristina - dar el ce spune, ce asteapta sa-i aduca Mosul, imposibil sa nu-si doreasca ceva, cu ce se joaca el mai mult ?
La mine Razvan a venit cu o foaie A4,impaturita ca o felicitare si pe fiecare parte a desenat ce vrea sa-i aduca Mos Craciun.Am vazut ca desenase si altceva din ce-mi spusese mie si l-am intrebat, pana la urma ce vrea, care sunt jucariile pe care le vrea. Si mi-a spus ca si pe astea care le-a desenat si pe cele de care eu stiam deja, dar doamna i-a dat o foaie mica sa deseneze ce vrea sa-i aduca Mosul si nu i-au incaput acolo toate jucariile
Maine Stefan are serbare. Are o poezie de recitat, o stie, dar cred ca nu prea ii place lui poezia sau s-a prea saturat de atatea repetitii l a gradi. Acasa l-am invatat poezia si apoi l-am lasat in pace si am zis ca il mai pun sa o zica cu o zi doua inainte si gata sa nu-l plictisesc, dar prea multe repetitii la gradi.Aseara avea chef sa spuna poezii, spunea ce-si amintea el, cand am vazut asa i-am spus sa spuna si poezia, incepe el spune doua cuvinte si dupa aia spune 'nu, eu vreau sa cant ! " si a inceput sa cante Poate face asa si la serbare si in loc sa spuna poezia, el canta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

La LIDL era un elicopter cu telecomanda, ce zboara, frumos ca a primit si nepotul meu, dar el are 5 ani asa ca e pus sus, cred ca ar fi incantat, fratele meu (24 ani) i-a descarcat bateriile cat s-a jucat cu el, dar in curte la bunica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Si tot la LIDL gasesti si telescop. No, dar la un copil de clasa a 9-a ce sa cumpar?

Mergi la inceput