Piersicute de iulie august (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Fetelor, sorry ca dau buzna!

Kimmy, ai condens din cauza izolarii proaste. La noi e aerul super uscat, cu toate astea se facea condens la Maya la fereastra (aici nu exista pervaz). Ne-am tot uitat, pe exterior, si am vazut ca nu izolasera nenorocitii termopanul cu spuma. Am izolat noi si totul e ok acum.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fleur deci Eric de fapt degusta papa solid, nu mananca in adevaratul sens. Cand ii maresti portia sa-i dai sa se sature?

Ile, serios, tu te muti la 4 fara scari? Vai de spatele tau... Eu am la intrare in scara 5 trepte si crede-ma ca deja le resimt. 8 kile viezurele cu 7 kile carutul= . Sa folositi cu placere carutul, stiu modelul, e misto. Ciocolata alba e preferata mea . De la tei am luat rotarix-ul, pampersi am trecut la nr 4, niste bepanthen, niste crema de corp pt masaj, ceai de lactatie, tampoane de san, si am luat si eu un vulli d-ala de rontait, dar m-as duce sa-l schimb pe o sopfie, ca nu prea imi place.

Ioana si noi am inceput timid pe la 4 luni jumate, cu suc de morcov. Ce-i drept eu ii mai dadeam si cate un biberon de lapte praf la masa de seara. Apoi de la 5 luni cu fructe, apoi cu supa.

Laura 5 odata?? Auuu. Acu trebuie sa i le dai pe rand sa vezi care e vinovata.

Asa, noi am fost la doctor azi. Toate bune si frumoase, creste bine, luat inca vreo 3-4 cm intr-o luna, are aprox 72. Ne-a trimis si la un kinetot ca i se pare ca ar fi un pic de torticolis si niste tal vag nevindecat.. Asa ca o luam si noi pe drumul asta... Ref la diversificare, putem introduce cartof, dovlecel, salata verde, brocoli. Teoretic ar fi trebuit sa ii dau si niste fier dupa 6 luni, dar cum el este predispus la constipatie, incercam sa reglam din verdeturi. La micul dejun bagam si piersica, nectarina, caisa. Dupa 6 luni voi introduce piept de pui fiert iar ca fructe si pruna. Pot sa introduc oricand cerealele la masa de la 10, intai cu lapte, apoi cu fructe. A zis ca la varsta asta trebuie sa pastram 3 mese de san, cea de la 6.30 dim, cea de la 21.30 si inca una peste zi. Oricum deocamdata mananca putin dupa legume si fructe. Partea buna este ca dupa orarul asta pot sa inlocuiesc complet masa de pranz cand voi fi la serv. Si mai mergem peste o luna la infanrix hexa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

da,e ceva in aer,abia l-am potolit pe Mattia dupa mai bine de-o ora.acum doarme,a si mancat un pic(deja imi exploda un san).e tare frustrant cu crizele astea!
clar e de la burtica..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Si al meu e mai marait de 2 zile... A avut si el o criza de urlat de nu se mai oprea...

Laura ziceai ca doarme de 3 ore?? cat de tare e asta. Doarme si al meu de 2 ore. A dormit juma de ora in pat, apoi s-a trezit plangand, i-am dat sa pape putin si a adormit la loc, dar nu m-am indurat sa-l mai pun in pat ... Deci nu se pune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Carmen ce pot sa zic, am cump ap acum un an jumate si nici acum nu am terminat de renovat, iar atunci bb3 nu era in nici un plan
Carutul o sa il tin in masina dar nu pe timp friguros
Oricum noi suntem la cat usoara , nu are decat 6500 la 4 l si 1sapt

Laura unii pediatrii sunt varza dar noi tragem ponoasele

Ref la TV si dormit bb sunt categoric impotriva pt ca lumina de televizir e f daunatoare si creeaza dependenta, nu dati cu rosii e parerea mea si atat
Asa ca eu cred ca ai procedat corect ca ai renuntat la Tv

Carmen sa iti fie cu fol cump,pup
Ceai ce ti-ai luat?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Pai ce sa zic, sa-l stapaniti sanatosi, dar poate va mai ganditi totusi la ceva cu lift. Ca doar n-o sa ramana Irinuca la 6 kile pana la 1 an. Mie mi se pare ucigatoare fiecare suta de grame adaugata la carut. Tre sa insist la administrator sa faca rampa. Oricum e obligatoriu prin lege. Azi cred ca m-am fortat mai tare ca vad ca de cand am urcat ma rupe spatele. Am luat ceai de lactatie de la fares. Cu asta ma distrez eu 3-4 litri pe zi. .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Apropo de crema, bb are pielea destul de uscata dar de cand ii fac masaj cu ulei de cocos si-a revenit , oricum e cea mai buna crema de masaj ever pt mine

Dap, cu spatele ai dreptate,

Ceai eu imi combin fenicul, musetel, anason si chimen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Pupam bebei urlatori si mai putin urlatori.

A mea doarme de la 9.30. A adormit relativ repede dupa 210 ml lapte.

Noapte usoara va doresc1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Am si eu 3 cutii de chimen, anason si fenicul cumparate, dar mi-e lene sa le combin, prefer la plic... La ce e bun musetelul? Stimuleaza lactatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Muse pt digestie
Lene am si eu dar le-am pus pe toate intr-un borcan mai mare si gata e simplu

Mergi la inceput