Piersicute de iulie august (13)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ada, mai bag si eu nasul pe aici. Am tras o raita pe afara vreo ora si ceva, sa ma intalnesc cu Mos N. I-am luat celui mic o trompetica muzicala de la vtech, o sepcuta si sosete cu motive de craciun, celui mare o sapca acelasi model cu a celui mic...vor fi haiosi ensemble.
Mai m-ati innebunit cu Sophie si Wayne. E prima oara cand ma confrunt cu moda la jucarii! Nu-i de gluma. Cand or mai creste si isi vor exprima si ei preferintele dupa reclamele de la tv, va fi jale la buzunare.La girafa nu m-as baga, e scumpa pt ce "face", singura chestie e cauciucul natural...eu i-am tot dat lui Eric jucarii de dentitie de plastic moale cu gel din ala inauntru, mai molfaie la ele dar nu e entuziasmat iar eu la congelator, cum se recomanda, nu le bag in veci. Wayne e simpatic, il mai studiez (sa nu fie prea mare ca dimensiuni) si i l-oi lua, la o adica .

Baiatul a papat (cu consortul) tot ce i-a dat de papa: morcov, dovlecel (vreo 60g in total), cereale cu lm, mar si banana. Continui cu fructe si legume, ca vad ca nu a avut nici o problema de digestie pana acum.

Va pup, noapte linistita si cizmulite pline!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Sunt si eu pe aici. Cu tableta intr-o mana si langa bebe care a adormit abia la 23:00. L-o fi asteptat pe mos. I-a adus 2 salopete/pijamale, dar stau la rand sa fie spalate.

Maine mergem la petrecerea pt copii de la firma mea, am emotii. E seara, si nu stiu cum se va comporta. Va primi Octotunes de la Lamaze, cred ca e mai mare decat el dar sper sa il incante.

Azi a fost ceva neobisnuit, la fiecare masa manca 10-20 de secunde apoi 10-20 de secunde imi rontaia bluza sau pumnul lui. Toata ziua asa a facut. O fi de la gingii?

Apoi, am zis sa reiau lactatele, nu mai puteam fara. Azi a regurgitat mult, as da vina pe lactate. Off.

Laura, cred ca s-a trezit baiatul meu cand am citit si am ras de maciulia ta. La fel am patit si eu cu o suzeta 5+ luni, a scuipat-o la distanta.

Ada, xbox ul a fost pt Mos Nicolae? De Craciun ce vrea?

Sophie cred ca e scumpa si pt ca e faimoasa. Fleur, dragut ca a venit mosul la baietii tai amandoi, noi nu ne-am luat nimic. Si a fost si seara asa de agitata (cu bebe nedormind), m-am intristat un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna dimineata! A venit Mosul Nicolae, pt prima data la piersicutele noastre! A baut o cafea ca l-a prins dimineata in Militari! Haideti si voi la cafea!
La multi ani! Au venit sarbatorile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Veni#539;i la cafea.Ce-a#539;i primit de Mos?eu, nimic. ANA, i-am luat un joc pe xbox, aparatul îl are de vreo 3 ani, dar tot apar jocuri si si-a dorit el unul in mod special.si, la noi e petrecere de Cr#259;ciun ptr. Copii dar, nu #537;tiu dac#259; mergem. E prea mic. In schimb pe 15 e petrecerea noastr#259; si abia astept. FLEUR, tare frumos o sa fie amândoi cu sepci la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si multumesc de cafeluta.
Raportam a doua noapte dormita complet de la 9 la 6.30 Asta a fost cel mai fain cadou de Mos. Sotul mi-a luat si o ciocolata ce-i drept si o figurina de brad handmade de la o strangere de fonduri ce o fac ei anual la serviciu pt copii orfani. Aurora a primit un elefantel gen lamaze toys. Mai avea o albinuta lamaze si era super incantata. O pasioneaza si elefantelul si il tot smotoceste.
Interesant wayne si faina si ciupercutza. Sophie si mie mi se pare scumpa pentru niste rontaieli.
Aurora papa tare ciudat....in prima parte a zile are mese mici intinse pe o gramada de timp iar spre seara baga mai mult si mai repede. Dimineata cand se trezeste dupa o gramada de somn iar papa mai mult, cam 200 ml. Face un total de 700-800 ml pe zi. O fi mult, o fi putin? Eu ma ghidez mai mult dupa greutate decat dupa varsta si ea are aproape 6.5 kg. Cele care mai aveti bebei cam pe la greutatea asta, stiti cam cati ml papa pe zi? Stiu ca diferentele pot fi mari de la unul la altul, dar eram curioasa asa orientativ.
Va pup si ma duc sa povestesc cu asta mica ca acum e odihnita si face vocalize pe aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata si multu de cafea
BB doarme asa ca eu imi beau cafeaua in liniste cu voi!

Multumesc mult pentru urari si ganduri bune dragele mele!Va doresc si voua numai bucurii si copii cuminti si mancaciosi!

LMA tuturor Nicoletelor, Nicolailor de ziua lor!

Pentru Ecaterina de Danett LMA si muuulte lunite de acum in colo

Pana la un an vom serba pe luni, apoi la an , deci avem motiv de sarbatoare mai des acum

va pup vreau sa merg un pic si la biserica

A mai vroiam sa va spun de girafa,- asta a primit I de MN, am luat-o pt ca prefer jucarii putine si de calitate, girafa e cam galagioasa pt mine dar e ok, am luat un set de 3 produse si ii plac si I le rontaie de zor
Pentru MC vreau sa ii iau pinguinii de care v-am zis si niste lucrusoare.Din cora am luat caciulita cu body asortate de craciun rosii


Jucariile de la K's kids se gasesc la Miniblu de aceea imi pare rau ca s-a desfiintat miniblu-ul de langa mine iar cand au reduceri sunt serioase si poti lua lucruri bune cu bani putini



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

neata. ca fac mamicile si piersicutele....la noi buni i+a luat un fas care ii e bun peste un an...asa o vede ea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

La multi ani celor ce isi serbeaza onomastica azi si Ecaterinei de danette.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Ileana la multi ani!!


mama cand va aud cu somn de peste 5-6 ore va invidiez la greu

eu ma bucur dc are 3 ore legate ....

aseara de ex s-a culcat la 8:30, numai bine sa petrec putin timp si cu cel mare (adica doar cu el, sa nu se simta neglijat din motive de pitic)
la 9:30 l-am bagat si pe cel mare la somn si m-am apucat de calcat
la 11:30 cand am terminat s-a trezit bb pt supt...
a readormit pe la 12 si eu pe la 12:30
si la 2 jumate 3 fara s-a trezit iar... si tot asa

gata, ma duc sa mai strang o tura ca vin invitatii lui robert nicolas dupa amiaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Ile la multi ani!
La multi ani de mos nicolae tuturor!

Porumbita,gand la gand,si eu sunt tare fericita daca doarme 3 ore legate.Mai ales in ultima vreme foarte foarte rar se intampla.Aseara ne-am culcat tarziu ca am stat la povesti cu sora-mea si un prieten bun.Si pitica asculta curioasa.Am crezut ca daca a adormit la 12.30 o sa doarma tun pana pe la 5.Surpriza,peste o ora a fost treaza ,apoi 3,si spre dimineata cred ca adormit ceva mai bine...nu mai tin minte.Insa mai tare ma chinuie Timea.Jur ca nu stiu ce sa fac sa nu-i mai fie frica.Doarme extraordinar de rau.Se foieste,se dezveleste,plange in somn,tresare.Azi o sun pe dr ca e specializata pe homeopatie,sa vedem poate-i recomanda ceva sa aiba un somn mai linistit...ca suntem varza toti.Si fac tot posibilul sa ma stie langa ea,totusi dimineata m-a intrebat ca de ce nu am dormit cu ea ca m-a cautat si nu am fost acolo ,desi nu am fost nici la baie toata noaptea,doar cat s-o iau pe Emma la alatat ma ridic din pat,5 secunde.Alaptez pe margine patului,maxim 5 minute.

Am uitat sa va spun ca in sfarsit m-am tuns!Imi cadea foarte tare deja parul,si il tineam exclusiv legat in coada.E mult mai ok acuma.

Aseara in sfarsit a nins putin si la noi ,Timi a fost in extaz.

S-a trezit piscotel.O zi frumoasa la toata lumea!

Mergi la inceput