Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Casandra multumesc pt raspuns.
fetelor voi ce creme pt vergeturi mai folositi?
Eu pana acum am folosit mai mult ulei de masline amestecat cu ulei de migdale.
dar as vrea sa-mi si o crema mai buna dar nu exagerat de scumpa.
Ce parere aveti de produsele de la Palmers,Sanosan, Aslavital ?
Ati folosit careva? Ce recomandati?
De unde as putea sa le procur ? Se gasesc in farmacii?

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /1 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
27+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Aruam, treaba cu vergeturile mi-a atras si mie atentia. la incpeut aveam doar asa, niste firicele rosii. Am inceput sa ma dau cu crema, dar in continuare sanii au mai crescut si acele firicele mi s-au ingrosat, ba chiar sunt aproape mov si se simt...sper sa nu ramana.
Si uite asa se face ca peste tot eram cu ochii dupa crema de vergeturi.
Mi-am luat de la Sanosan, din Auchan, crema speciala pt moms to be. E mai grasa, se simte si cred ca e buna. Conteaza sa nu fie apoasa, adica prea subtire, ca aceea nu e cine stie ce.
Am primit de la o prietena o crema pt vergeturi, care e de fapt pe baza de unt de cacao si e solida, dar daca o freci intre degete devine fina si cremoasa si e super. daca gasesti ceva pe baza d eunt de cacao, I highly recommend it. Crema asta din pacate e din Canada.

Oricum, crema+hidratare buna ajuta la elasticizarea pielii.

Va
22+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna seara fetele
Eu acum am venit de la control la gineco,totul este bine, dr mi-a expicat ca placenta se ridica pana la 30s iar abia dupa aceea vb despre cum o sa nasc...eu sper sa se ridice ca nu vreau sa aud de cezariana.Eu merg la control cam la o luna jumate, ma mai eschivez...nu prea imi face placere sa stau cu piciorele in sus,oricat de draguta ar fi dr.

Gatul este in sfarsit mai bine, parca uitasem cum este fara durere,se pare ca antibioticul si-a facut efectul bine. Si eu am luat in sarcina trecuta augmentin pentru streptococ din grupa B dar eram cam in 34s.

In prenatal eu intru la 28-29s asta insemnand pe 7 ian caci atunci incep munca dupa sarbatori si nu vreau sa ma mai intorc asa ca dupa saptamana asta de CM mai merg 2 saptamani si gata pentru ca la noi ia toata fabrica odata de pe 21dec pe 7 ian,deci mai am putin si stau cu baiatul meu acasa

Aruam eu stiu ca in prenatal se poate intra din saptamana 28 asa ca dr ta nu are de ce comenta ca nu e mai presus de lege

Arriana pe Mara o va boteza fratele meu, asta a fost promisiunea pe care i-am facut-o la botezul lui Robert...asa si-a dorit el sa boteze urmatorul nepot/nepoata si pentru ca are si el greutati cu credit la casa si nu numai, eu vreau sa-l scutesc pe cat posibil de cheltuieli inutile de aceea am zis sa iy cumpar eu cerceii fetiteiabia astept


de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Apropo de vergeturi...eu sunt un exemplu NEGATIV.In prima sarcina degeaba am dat cu una cu alta ca tot m-am umplut de vergeturi pe burticaiar acum abia daca imi aduc aminte sa ma dau cu crema din an in paste...asta e...zici ca m-am tampitit


de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Pt vergeturi eu folosesc Elancyl este f buna, mi-am luat 2 creme din Paris, dar stiu ca si Chico are crema buna si mai sunt cele pe baza de plante. Important sa fie o crema cat mai putin nociva pt bb.

De la cele doua sarcini am facut doar pe picioare in lateral,asta pt ca nu am insistat acolo cu crema, pe burta nu am facut deocamdata.


De ieri ma doare si pe mine gatul, azi noapte nici nu prea am dormit de durere, cea mica este si ea cu mucisori deci am intrat cu brio in sezon. Acum nu stiu ce sa ma fac pt ca in weekend tb sa plecam cu totii dar cred ca o las cu mama acasa .


Cerceii pt Rebi i-am luat si eu de la cei cu cerceifetite.ro, erau la targ la Baby Expo si mi-au placut ca aveau filet la spate.




Danina 26 sapt. cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu imi iau de pe iherb . com crema Palmer's cu coconut speciala antivergeturi. Si ulei de migdale tot de acolo.

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Ah, exact asta o folosesc eu, Palmer's
Asta e crema si e super : http://www.hushbabies.com/product/13516/palmers-cocoa-butter-formula-tummy-butter-125-gram-.html

Eu ma dau doar pe burtica si pe sani...nu m-am gandit ca ar trebui sa fiu atenta sa ma dau mai peste tot.

Va
23 saptamani azi, cu o buburuza



Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Eu imi iau de pe iherb . com crema Palmer's cu coconut speciala antivergeturi. Si ulei de migdale tot de acolo.

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Danina multa sanatate tie si piticei. Sper sa va faceti repede bine ,eu stiu ce rau este.Daca ai in casa bioparox(eu am avut de la Robert) este bun si pentru sarcina,scrie in prospect.
poop sa va faceti bine

de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

apropo de cercelusi,am gasit unii care nu sunt in stoc acum dar sper sa iy aduca.
http://www.cerceifetite.ro/flori-satinate-cercei-fetite-55103.p.html
sa imi spuneti daca va plac. mie imi plac ca sunt micuti si frumusei si se incheie cu filet.


de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Mara-i sunt foarte draguti cercelusii. Eu imi doresc unii care sa fie cu buburuze :)))

Filet inseamna ca se rasuceste incheietoarea si e mai sigura sa nu pice, nu? adica, nu sunt cum mai purtam noi cercei cu bobita si pui un capacel la spate. asta ar fi super, cu filet o sa caut si eu, dar pana prin feb doar prospectam :) avem de strans bani pt nastere.

cu o buburuza 23 saptamani azi

Mergi la inceput