Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Alexa, medicul o sa te lamureasca cel mai bine. Eu am avut aceleasi dileme, pur si simplu imi apareau foarte multe chenare si m-am speriat, sunt anemica, am carente, ce se intampla? nici n-am asteptat programarea la medic, ca l-am si sunat si i-am zis rezultatele la telefon si m-a linistit. Referintele nu sunt notate pentru gravide, ele sunt pt negravizi. Astfel ca, s-a dovedit ca eram chiar foarte bine.

Ne grabim acum sa ajungem la medic, sa vedem bebelina, la vizita lunara :)

Va!

23+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Hello!!

Am fost si eu la morfo de 22 de sapt, bebelina e bine, grasunica si lungana, mai mare cu 5 zile :) Am murit de dragul ei cand am vazut-o la 4D, desi statea cu mainile pe la nas si cu nasul in placenta. Inghitea, scotea limba... nu ii placea ca o deranjeaza doctorul si o impingea.
Abia acum mi-am dat si eu seama cum e orientata in burtica, cum se muta si ... cum loveste, mai ales ca mi-a dat si vreo 2 suturi in direct, asa. Doctorul zicea ca e agitata, mie mi se parea extrem de calma fata de cum o simt eu cu chef de joaca, seara.

Oricum, totul e bine, vom fi cuminti si linistiti de sarbatori. Urmatoarea intalnire abia dupa 28 de sapt.
Va pup!


21+ Bebe Tereza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Elena multumesc pentru incurajari
Sa vedem ce zice dr.
O sa merg si la dr. U pt ca am niste ciudatenii si la hematologie. (Aptt, inr)
Sper sa-mi zica ambii dr ca sunt dusa cu pluta si sa le fie bine buburuzilor. Ce sa fac.......o dau inainte cu sufletul de mama(vorba sotului)

Fetelor, voi cum aveti sanii? Ai mei sunt imensi dar moi....pana acum erau tari, durerosi....cam greu de carat.
Asa se schimba cu cat inaintezi in sarcina?

Nico felicitari pt morfo.

Odihna placuta


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Emilia, multumesc pt info! Ī#539;i dai seama ca am citit si rascitit toate datele peste care am dat si cred ca mi-a daunat faptul ca sunt medic pt ca m-am gāndit de 7 ori cāte 7 la toate nenorocirile. Insa am reu#537;it sa-mi impun sa m#259; linistesc si merge in cea mai mare parte a timpului. Mai am din cānd in cānd iesiri si momente de panica insa conteaz#259; ca cei dragi īmi sunt al#259;turi si m#259; sus#539;in iar so#539;ul meu e omul cel mai rabdator si echilibrat cu putina.
Azi l-am v#259;zut pe bebe din nou, e bine si m-am topit de dragul lui. Dr ne-a admirat ce are bebe intre picioare (la fix pt ca tati e urolog :) ) si buzele si n#259;sucul frumos conturate. Avem deja 870 de grame si suntem mai mari cu 3 zile.
Promit solemn o perioada f#259;r#259; panica si nebunie.
Voi dup#259; morfofetala de sapt 22 cam ce eco si investigatii mai purcedeti sa face#539;i?

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Neatza burtici .
Cu atata zapada sper sa va mearga internetul inca :))
Mi-am activat mesajele private..pls trimiteti-mi si mie parola.
In rest bebe e bine face tumbe de dimineata pana seara mai nou.
Si eu sunt un pic anemica dupa analize, dar doctorita m-a linistit , a zis ca e ceva normal sa difere rezultatele in sarcina.
Va pup si va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

neata

Anca ai parola.sa ne pui si tu pozici

In Ploiesti a nins ca in povesti, e foarte frimos, pacat ca de maine o sa fie ger.

Mie nu mi-a mai dat sa fac analize la sange nici ginecologul nici medicul de fam.Saptamana viitoare o sa cer eu sa imi dea trimitere poate reusesc sa le fac gratuit
]
Va pup si sa aveti o zi buna

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 25+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Normal ca am uitat sa intru pe picassa de acasa iar la scarbici se pare ca nu avem acces

Veve,Nicole felicitari pt vestile bune de la eco.Mai dorm o noapte si merg si eu

Alexa eu zic ca e normal sa avem unele carente in sarcina,mai ales tu care ai doi buburuzi in burtica.Sunt sigura ca se poate rezolva

Elena cum o fost intalnirea cu bebe?
Emilia cum te simti?

casandralin,mara,anka si tuturor multi pupici!!!

La noi ninge de sambata,e zapada pana la mai sus de glezna

O zi frumoasa tuturor!!!!



Cosmi 22+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu ma simt bine azi, ieri a fost o zi ciudata ca bebe s-a miscat toata ziua. Acum s-a linistit. Am fost la eco, am vazut-o, e tot o cascata ca mereu deschide gurita cand sa-i facem poze, si intai ne-a tratat cu fata dupa care s-a intors cu spatele. Ma topesc de dragul ei

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Cosmina, a fost o super intalnire cu medicul, caci am plecat foarte bucuroasa si cumva energizata. Ne place mult(mie si sotului) de medicul care ne urmareste sarcina si cu care imi doresc sa si nasc.ne-a confirmat si el, dupa morfologia de trim2 ca bebelina e bebelina, nu atarna nimic :) arata foarte bine si e chiar bine dezvoltata, daca continuam in acelasi ritm, la termen o sa aibe peste 3,5 kg...m-am bucurat dar m-am si gandit: vai de organele mele sau de locul pe unde o sa iasa, insa el a zis ca am baznul ok pt nastere naturala si-o sa fie bine.Probabil voi naste undeva intre 39-40 saptamani, ca bebelina are inclinatii spre jos, adica spre pozitia corecta. Radiam de bucurie, mai ales ca el e adeptul nasterilor naturale, 96% din cazurile lui sunt naturale.

Alexa,si sanii mei au crescut mari, dar nu mai sunt tari, sunt chiar moi. Singura chestie e ca se mai umezesc sfarcurile si-mi pateaza tricourile, dar eu iar ma bucur ca o fi de bine.Sa vina hrana pt bebelina, dar in acelasi timp, ma gandesc serios la acea pompa de san, sa nu mi se infunde canalele, mai ales la inceput.

Eu mai am diverse probleme critice pe la birou si daca altadata ar fi fost o situatie extrema si eu mega stresata, factorul bebe ma face fericita si Doamne multumesc sunt relaxata si nu ma tem. Se gasesc solutii pt de toate.

Maine am vrea sa plecam la Galati, de unde e sotul, la taierea procului. Sper sa fie drumuri ok, ca-mi doresc sa ajung sa vad bunicii si bebelina sa le auda vorba :)
Va !

24 sapatamani azi cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Elena felicitari pt vestile bune
Emilia ma bucur ca esti bine

Mai fetelor ati iesit la sanius toate

pupici

Cosmi 22+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput