Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Anka se pare ca lui bb Karina trebuie sa-i gasesti alt numete-ai gandit la nume de baietel?

de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

La multi ani, Anka! sa fii sanatoasa, voioasa si cu bebe sanatos si la vreme scos la lumina!

Sa aveti toate burticile o zi superba, un weekend pe masura si cadouri- bucurii!

Mara, legat de pustiul nazbatios, sa-ti spun ceva din copilaria mea. Eu mai am o sora, mai mica, care era capul rautatilor...o pedepseai, nu-i pasa, o bateai, radea, o puneai sa invete, adormea cu capul pe carte oriunde era, pe pat, pe jos, pe birou...se catara pe casa la bunica, urca pana in varfurile copacilor, era nespus de obraznica. Si mama nu stia ce sa mai faca si de Mos Nicolae, imi amintesc ca era asa un preview seara, ca trecea mosul si ne lasa niste ciocolatele din alea banana, cu jeleu. Cautam toti in ghete si vedeam si eu aveam 5 ciocolatele, si ea avea 4. Si ne intrebam, ce s-a intamplat? Dupa care ea singura gasea explicatia "oare mi-a pus mai putine ca am fost obraznica?" si se cumintea un pic asa si apoi dimineata aveam la fel in ghete, dulciuri si fructe, eventual cate o papusa mica. De Mos Craciun, intr-un an, eu am primit o papusa mare mare, scufita rosie(de vreo 40-50cm) si ea a primit o papusa mica(25cm).Mama candva mi-a zis ca au fost la fel de scumpe amandoua, dar trebuia sa-i explice ceva sora mii:cumintenia se rasplateste altfel :) Sora mea n-a avut nicio treaba, imi zice "eh, ma pot juca si eu cu papusa ta"...au fost niste incercari :) Acum e studenta la medicina si e autodidacta, nu o mai bate nimeni la cap.

Aura,Mara si eu am facut morfologia de 22saptamani si greutatea bebelusei este de 473grame. Am intrebat medicul, e bine, e grasuta? Mi-a zis ca e bine, nici prea mare, nici prea mica :)
Are legatura greutatea mamei cu greutatea bebelului? Nu sunt supraponderala, dar nu-s in niciun caz marunta :)))

Va pup si s-aveti zi superba!

23+ cu o buburuza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CARE ISI SERBEAZA ZIUA NUMELUI!
SA FITI SANATOASE SI VOI SI BEBELUSII ,SA VA ADUCA NUMAI BUCURII.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /1 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
27+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Elena frumoasa povestea ta cam asa e ficamiul dar varianta mai soft...are doar zile. Se pare ca ar trebui adaptata povestea ta si la noi...deh,cornite multe


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

La multi ani, sa ne traiasca sarbatoritele si un darnic.

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani de Sf Nicolae!

Anka - felicitari ptr baietel! Bine ca esti acasa si esti ok!

Mara - cred ca toti sunt zvapaiati asa, mai mult sau mai putin...noi sa avem rabdare cu ei ca s-or cuminti ei cand s-or duce la casele lor:))

Noi am avut un Mos mai micut aseara ca era ff tarziu si mi-era ca o agit prea mult pe Piscoata mica...are timp Mosu sa mai lase in bocanci cadouri, plus ca nu are notiunea de Mos acum; e mai mult bucuria noastra sa o vedem scotocind prin fel de fel de jucarii...aseara am fost la cumparaturi si apoi ne-am oprit la braduleti si la tarabele cu jucarii demonstartive...nu va zic cat a ras, dansat, ce mai fericire maxima...ce bine e sa fii copil...ne uitam amandoi la ea si parca eram hipnotizati...si acasa atmosfera a fost la fel...plus ca a papat singurica cu furculita a fost cireasa de pe tort:)

Pupici la mamici.

PS: Mi-am updatat semnatura:D

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si23+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Dana se face mare si piscoata ta. La anul o sa stie de mos si nu o sa mai scapati asa ieftin.
Frumos numele buburuzului,imi place


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Da Mara - seamana cu numele baiatului tau:) Am cochetat si io cu Robert multa vreme...dar soatei ii placu Radu si-mi place si mie; Varianta cealalta a cazut dupa cum s-a vazut:)

La anu sunt convinsa ca nu mai scap ieftin cu Mosu...nu mai zic peste doi ani cand am Mos la dublu:))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si23+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mosul a venit si la noi, nu mai stiau amandoua in care cizme sa se uite. Cea mare si-a pus 3 perechi...poate nu are loc Mosul sa le puna .

Aseara am facut si bradutzul,ne bucuram de el in Bucuresti doar pana pe 19 dec, cand plecam la bunici sa sarbatorim in familie. Mai facem si acolo la noi acasa inca unul, dar acela in ajun cand primim colindatori .

Eu sunt varza , am racit rau de tot.... binenteles si Rebecca, asa ca plecarea la munte din weekend v-a fi fara ea .





Danina 26+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Hello, a venit si la noi mosul aseara incarcat bine, semn ca toti am fost ascultatori.
Lui Tudor i-a adus multe carti, o masina galbena cu telecomanda, una de politie, un avion si multeee dulciuri cu care se lupta mami acum.
a fost asa incantat, nu credeam ca va intelege ceva la varsta lui, dar m-am inselat, si-a lustruit singur ghetutele. in programa de la gradi de saptamana asta scria ca vor invata despre mos nicolae, deci era pregatit copilul

Aura, mami lui Tudor, 09.09.2010 si Ioana 22+5 zile

Mergi la inceput