Pregatiri de Craciun ... si Anul Nou

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

O prietena de-a noastra. Am furat si eu - asa fac - fur idei si/sau retete.

Stii cum se iarta pacatul asta al furatului de retete bune? Impartasind cu noi retetele pe Forumul DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Noi suntem ghiftuiti dar lovitura de gratie ni se trage de la Caltabosii mei moldovenesti(fierti) care au iesit dementiali anul acesta!
Vreti reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu fur decat ce nu stiu si imi retine atentia. Cat despre retete eu sufar de o boala crunta. Nu le respect decat din greseala. In 90% din cazuri merg pe feeling. Acuma desigur pt blaturi si creme exista proportii destul de bine definite nu prea ai ce-i face ca altfel nu ies pana la "mos asteapta" pierdere de timp/bani si resurse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Aoleu hotomanule nu vrei sa ne spui si noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Maru....ma faci curioasa...ce este draga "tres leches"....o fii chiar atat de bun????

"Scopul tuturor actiunilor noastre este in general placerea." - Epicur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

ce de bunatati pe aici

eu am mai facut niste unt cu usturoi si busuioc (sa fie de o gustarica pe un toast) si un gen de tapenada din masline negre...dar de test, urmatoarea va fi din masline kalamata sunt muuult superioare si mai bune)
aaa..si salata boef evident

Sper ca ati avut un Craciun fericit si va urez un An Nou minunat!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Marule, eu stiu ca peste se mananca, ca sa mergi lin prin noul an ca pestele prin apa! Gaina, noi mancam, nu suntem superstitiosi, si e mai usoara dupa atatea porcarii merge de minune!

Totosika, www.google. com si iti apare tres leches! blat de pandispan cu crema de lapte!

Noi de revelion suntem invitati la niste prieteni, n-au vrut sa ducem nimic, dar eu tot am facut acum un diplomat cu portocale, maine fac o rulada de omleta, o rulada de cascaval si as face si un pastrav la cuptor sau niste somon in crusta, sa vedem ce gasesc maine si cati bani mai am in buget!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Marule, eu stiu ca peste se mananca, ca sa mergi lin prin noul an ca pestele prin apa! Gaina, noi mancam, nu suntem superstitiosi, si e mai usoara dupa atatea porcarii merge de minune!



"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania





Asa stiu si eu,plus ca chestia cu gaina eu am auzit-o acum vreo 2 ani,insa eu nu tzin cont,obligatoriu vor fi snitzele d epasare(mai bine spus mc nuggets) in corn flacks!

Lachs si platoul d ebrinza cu struguri e nelipsit insa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

tres leches: reteta e de la pioneer woman's blog:

http://thepioneerwoman.com/cooking/2009/09/tres-leches-cake/

fffff buna!

da, aveti dreptate cu pestele, dar cum le-am facut vineri... sigur nu o sa se manance luni noapte. Cu mare indulgenta pe 1 la pranz...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Azi printre altele:
Rulada de carne (porc) cu ciuperci si altele.
Ciuperci umplute cu sunca parmezan trase la tigaie
Oua umplute cu branza (burduf/dulce)

Mergi la inceput