Rasnita

Rasnita | Autor: BESTUTZA

Link direct la acest mesaj

Pentru ca nu imi place scortisoara gata rasnita,mi-am cumparat betisoare de scortisoara.

Le puneam in rasnita de la Zepter,dar se pare ca in recomandarile de utilizare nu intra si scortisoara.

Cu ce rasniti betisoarle de scortisoara? As prefera ceva electric,mai aprope de profesional, pentru ca rasnesc mult si multe(nuci,migdale,susan,macese,catina uscata).


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hm, betisoarele de scortisoara stiu ca se dau pe razatoarea mica si ascutita, cea care se foloseste si pentru nucsoara. nu am incercat niciodata sa le macin in rasnita. l-am vazut si pe Jamie ieri razuind asa batonul.
ma gandesc ca-s prea dure si mari pentru o rasnita...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu am un mini food processor de la baumann care taie de la ceapa pana la gheata. In recomandarile de utilizare.
Banuiesc ca daca taie gheata (o marunteste) merge si scortisoara...
Eu il folosesc de la pastarnac pana la alune etc...
desi banui ca nu e cine stie ce marca de 3 ani merge fara probleme iar daca mi l-a cumparat soacra-mea nu e nici o avere...

& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

oare nu merge in rasnitza obisnuita de cafea?

eu macin nucile, almonds, vegetalele intr-un chopper electric. o sa mai imi cumpar unul sa am separat pt vegetale de nuci si alte dulciuri.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Am dat gata o rasnita obisnuita Bosch,noua,doar de vreo 2 luni luata, rasnind doar...macese

Mergi la inceput