Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multi ani!
Emmaella, foarte bine stati atat la greutate, cat si la inaltime.Felicitari pentru bilant si asteptam sa ne scrii mai des pe FB, acum ca esti introdusa in grup.
Dia, felicitari pentru dintuc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

hellooooo! mai e cineva pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

doar ecoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:


eu am reluat serviciul si stau rau de tot cu timpul; ne pregatim si sa ne mutam din nou in martie, sid e data asta nu mai lasam totul pe ultimul moment ci vrem sa ne pregatim din timp (adica de acum), incet incet...
Lavi se apropie de 8kg (ce fac din bebe 2 saptamani fara nici o problema de sanatate, fara muci, fara tuse... dar acum daca merge iar la cresa sanse tot mai mici sa ramana in starea asta). peste 2 saptamani mergem iar la pediatru la control.
...in rest, uneori am parte de nopti minunate fara treziri nocturne alteori de crize ca nu vrea sa doarma (are chef de joaca uneori pana la miezul noptii - s-anvatat fata prost in vacanta; dar ne revenim noi la programul normal).

... voi ce noutati mai aveti?
...aveti zapada? (noi nu...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dia: la noi a nins azi noapte dar e cam mic stratul, nu prea e de sanius. Abia astept sa plecam la ski, vinerea viitoare. Intre timp Bianca imi pune parul pe bigudiuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dia la noi mai e zapada de cand a nins la Craciun, a tot fost frig si inca nu s-a topit. Noi ne tot chinuim cu mucii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, si eu diluez borcanelele consistente cu suc de morcov si e mai ok asa. Nici Miruna nu se tine bine pe picioare, dar m-am gandit ca e din cauza ca e prea grea.

Voi de care iaurt le dati?Sau preparat cu ce?

Ciresica, bine ai venit, nici Miruna mea nu silabiseste.

Marci, nici Mirunei nu-i intra nimic in voie seara...dimineata e o bomboana, dar seara e jale.

Nici eu nu prea fac fata la FB, uneori e prea mult de citit.

Chito, si eu ma gandeam la tine.

Haydee, ma bucur sa mai vad ceva de la tine!!!

Noi avem 2 dintisori, un pre-incisiv de sus, aparut primul, un incisiv de jos, aparut al doilea, pe care ii scartaie intre ei si prin urmare isi stramba gura ca sa faca asta, ca ei nu se suprapun. Am trecut super bine prin prima raceala de Craciun si Rev, a durat cu totul cam 8-9 zile pana au trecut de tot mucii. Nu prea stam in picioare, ca e cam greuta Miruna, cam 10500 avea ultima oara si cam 74-75 cm. Am scazut portia de fructe, cereale nu-i dam deloc deloc din cauza greutatii.

Eu am pierdut un client mare si am de lucru chestii mai grele, dar care macar imi plac, dar imi consuma mai mult timp fiind mai grele. Incerc sa mai gasesc clienti ca sa platesc din datorii si sa am bani de gradi.

De Nico nu mai stiu nimic, Sovi cre' ca a fost bolnavioara, a facut febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna fetelor.. daca va plac lucrusoarele Handmade (caciulite, fulare, botosei, hainute ) va invit cu drag sa vizitati pagina mea

https://www.facebook.com/bebelus.homemade

Scuze de deranj si va doresc o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dara: ma bucur sa vad ca ti-ai mai facut timp sa intri si aici, stiu ca esti aglomerata Bianca nu cu greutatea are probleme ci nu stie sa tina picioarele tare sub ea chiar daca ii sustin eu greutatea, sunt ca 2 fire de ata moi, indoaie genunchiul si eventual duce repede piciorusele in fata sa inainteze dar tot fara sa sustina ceva pe ele. Ei ii dau iaurt bio andecheser din comert, dar nu-l mai vrea, 2-3 lingurite si atat, a dat de gustul cerealelor si nu mai vrea altceva seara. Dar deja e mare si in curand o sa incep sa-i dau orez cu lapte si gris cu lapte sa mai variez si eu, mar copt cu branzica nu vrea, mamaliguta cu branzica nu vrea, avocado nu vrea si alte variante nu prea mai stiu pt cina. Ciudata ordinea de aparitie a dintisorilor la voi :)
Sovi: sanatate multa! Mi-ar placea sa te mai citesc, sa mai aflu ce fac atomicii
Seidana: frumoase lucrusoare ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, da' iaurt din ala de care-i dai tu, amestecat cu fructe de la borcanel, nu merge?

Noi nu ne putem atinge de cereale ca si-asa ia prea mult in greutate.

Mergi la inceput