Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Pai fetelor doar de noi depinde cat se scrie si aici, eu retin ca initial a fost vorba ca mai scriem si aici, dar apoi ati cam spalat putina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Dana, nu te impiedica nimeni sa scrii si aici si pe Fb, ca doar nu suntem tabere adverse...tot noi suntem

Eu pe FB nu pot sa fac fata ritmului...mai urmaresc ce se scrie (recunosc, mai pe sarite), dar nu prea reusesc sa si particip la discutii; azi de exemplu voiam sa ma bag si eu in seama la un subiect deschis azi...dar iar era discutia deja mult prea avansata si pana la ultimele comentarii subiectul nu mai avea nici o legatura cu cel initial.

Raportam 8 luni - lungime nu stiu sigur, dar eva de genul 73-74cm; greutate 7,560kg - si suntem tot la scutece marimea 3 si nici nu vad motive sa trecem la nr 4 prea curand.

...si din pacate perioada in care dormea frumos toata noaptea a ramas pierduta undeva in urma ...
Noaptea trecuta: trezit la 1:00, trezit la 4:00 (si parca cu cat trece timpul cu atat papa mai lent si ma tine mai multa vreme treaza langa ea noaptea - sau poate e doar imaginea mea, distorsionata de oboseala care se acumuleaza). Si la 6:30 a dat buzna sora-sa la noi sa ne intrebe ce facem, ca ea e deja imbracata, pieptanata, gata de scoala.

din fericire mai cateva ore si e week-end!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Mah, faza cu scrisul si acolo si aici eu n-o inteleg. Initial se zisese ca scriem acolo ce e privat, ca vezi Doamne aici ne spioneaza agenti secreti. Insa s-a trecut total acolo, asa ca ce subiecte as scrie aici si ce subiecte acolo? Asa ca prefer sa scriu numai intr-o parte, acolo unde e majoritatea, sau cel putin majoritatea fetelor dupa care imi place mie sa alerg si sa le citesc.

E adevarat si ca acolo se scrie mai mult, ceea ce e bine, zic eu.

Cu trezirile, Dia, ce sa iti zic? La mine se cheama o noappte f buna daca se trezeste DOAR la 1 si la 4..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dia la fel zic si eu, daca se trezeste doar de 2 ori/nopate ma declar multumita. Poate ca la tine e mai greu din cauza jobului.
Eu continui sa mai scriu si pe sici, poate mai sunt mamici care vor sa ni se alature di ar fi pacat sa dispara topicul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

N-am mai scris demult aici si chiar ma apuca dorul uneori. Asa e cu FB se scrie mult uneori din dragul de a scrie si se pierde urma celor spuse. Am sesizat ca uneori nici nu sunt citita si stiu ca e adevarat. Asta e, nu poti sa obligi omul.
Apropo de ciuperci, intrebasem zilele trecute ce fel de ciuperci s-ar recomanda... n-am gasit niciun raspuns. Imi aduc aminte ca aici se raspundea bine la astfel de intrebari.

Dia, imi pare rau de cele intamplate, chiar de asta imi era si mie teama, de alergii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Dia: bravo pt bilant, e inaltuta bine Lavi La greutate si Bianca e tot acolo doar ca fiind scunda e mai dolofana. Probabil o dor gingiile ca si Bianca dormea bine noaptea dar de vreo 2 luni se trezeste de cateva ori.
Dana: adica pe noi astea de aici nu prea tii sa ne citesti?
Amy: nu ti-am zarit intrebarea cu ciupercile dar uite cum te-am prins ca nici tu nu citesti tot, pt ca s-a mai repetat intrebarea acum cateva zile si imi amintesc ca a raspuns Anca de champinions

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Pai hai sa facem revolutie si sa ne mutam inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dia eu numesc o noapte buna una in care suge la 2 si nu la o ora. Chiar lunguta e Lavi!
Amy sa stii ca eu recunosc ca scriu de cele mai multe ori de dragul de a scrie numai :) Si nici mie nu mi s-a raspuns la toate intrebarile, dar am presupus ca nu stiti sau poate sunteti de alta parere si nu vreti sa ma suparati :) Desi eram convinsa ca nu ratez nimic pe FB uite ca n-am retinut ca ai intrebat de ciuperci pt ca asa cum zice Ioana am discutat despre asta recent.
Eu eram super contra FB pana la formarea grupului nostru si nici acum nu activez in afara lui, dar mi se pare mai usor de urmarit decat aici. Aici uitam mai rau cand ma apucam sa raspund.
Si eu ma gandesc f des la Chito si la Edu. Si oare Nico si Mihaita ce mai fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dar Sovi oare ce mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

mie pe FB imi scapa multe postari din cauza diferentei de fus orar. cand ma trezesc eu deja voi ati scris o groaza si nu mai apuc sa citesc tot. la unele subiecte apuc sa raspund si eu dupa ce s-a schimbat subiectul deja...

mie imi e dor de multe fete care n-au mai dat pe aici/FB, poate mai intra din cand in cand sa ne spuna ce mai fac ele si strengareii

Mergi la inceput