Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

sunt cruste de lapte, dupa cum descrii, Lelu. Sunt normale, dar nu stiu sa-ti zic ce unguent...tin minte de la Rares ca era ceva preparat in farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Lelu si eu cred ca sunt cruste. La noi au disparut cu apa cu bicarbinat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Cruste par...noi am renuntat la unguent; cand mai apar o spal mai des pe cap si se pare ca e super ok asa si dispar

Monna, si bebelina mea se trezeste de n ori pe noapte - de vreo 2 nopti; iar eu sunt zombie...ce bine ca e week-end...
Nu stiu ce are...ieri dimineata avea 38,7 (plus tuse si nasuc infundat) asa ca am decretat-o bolnava si am tinut-o acasa; i-am administrat si-un paracetamol...si apoi toata ziua a fost zen (si temperatura n-a mai trecut deloc de 38, iar azi dimineata avea 37). Ma gandesc si eu ca poate fi de la dinti - mai ales ca aseara saracuta molfaia un pic la san, apoi ii dadea drumul, maraia, si isi tot freca gingiile cu o jucariuta, apoi iar molf-molf, si iar frecat gingii cu jucariuta si tot asa (adevarul e ca era tare dulce cum se chinuia ea singurica sa gaseasca o rezolvare).
Dar daca-i studiez gingiiutele, as zice ca nici urma de vreun dintisor, nici semne sa apara vreunul curand.

LA MULTI ANI Andrei si Andreea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

SuperMami si eu as vrea sa ma intorc la munca la anul. Desi mi-e putin teama. Tu cum ai sa faci? Cum te organizezi? Ce faci cu copilul, etc?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Daniela, eu o aduc pe soacra-mea de la Piatra Neamnt sa stea cu copiii, adica ii platesc o chirie la o garsoniera aproape de noi, ca sa nu stam impreuna sa iasa discutii.
Eu o sa incep la 1 februarie si de-abia asteptcum ma organizez... de alaptat mai mult il alaptez noaptea si dimineata, ziua ii mai dau asa intre mese si nu ma refuza...cu solidele, le accepta bine de la inceput, a inceput sa bea si apa la masa solida. Mai greu imi e cu trezirile nocturne, care s-au inmultit in ultima vreme din cauza de dintisori.
Pe mine o sa ma ajunga cheltuiala cu soacra undeva la 12 mil, ca atat buget am alocat...cam cat as fi dat pe o bona, insa e altceva sa creasca cu bunica. Macar 2 ani sper sa tina combinatia asta si sa nu fiu nevoita sa schimb planul, ca de la 3 ani va merge la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Monna: a trecut maraiala?
Marci: multumesc
Dia: si Bianca face din astea, lasa sanul pt cate-o jucarie dar daca ma ridic sau acopar sanul e scandal, fix atunci il vrea e multitasking

Eu am tras chiulul zilele astea, am fost plecati la balaceala si shopping, am spart toti banii in Tesco, sunt chiar super hainutele de bebei de la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ronina n-a trecut . Are momente cand nu ma inteleg deloc cu el si are momente cand se joaca asa frumos. Nu mai spun ca tocmai ce se obisnuise sa doarma si ziua in patutul lui si dormea cate 1 ora cel putin, acum iar nu mai vrea asa ca il tin in ergo, el doarme si eu trebaluiesc ce pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

La multe lunite Betty!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Monna: vad ca azi am urmat eu la rand sa am o zi grea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ronina ufff, sper sa nu tina zilele rele cat tin la noi ca de o saptamana tot asa o tinem cu maraiala si dormit numai in ergo. Bine macar ca noaptea imi doarme bine si ma pot odihni si eu.

Mergi la inceput