Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

wow Tala dar in ce fel de apartament incape chesta aia?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

aoleu!!! unde incape chestia aia intr-un apartam? aia e faina la casa in curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

cica 'dihania' e 3 x 3 x 2 e nevoie de un apt mai mare, e adevarat, dar eu chiar daca as avea loc nu as lua pt ca stiu din experienta ca se plictisesc f repede - asa am patit cu topoganul (nu i-a mai placut deloc sa se dea in asa ceva), cu trambulina mare de curte si cu leaganul.
Cuscra, cu placere, sper si eu sa nu ma paraseasaca gramul de talent atunci cand am nevoie de el sa scriu scrisoricile
Adi, chiar, voi ce mai faceti?
Dia, vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Hello!
Ziua de nastere a lui Vladut, o serbam in familie;facem party la Rares(in martie) si o sa iesim cam scump cu tot cu cadou(o bicicleta smechera), astfel incat lui Vladut ii vom face o petrecere de mot acasa la nasi, cu tort,turta...si gratarCadoul va fi un carut sport sau o tricicleta(vedem care incape mai bine in lift)
Dia, distractie placuta! Sper sa fie cooperanta Lavi si sa va distrati cu totii
Tala, e super ideea cu scrisoarea aniversara, dar eu nu ma pricep deloc la scris si in plus de asta lui Rares nu i-am facut pana acum si nu as vrea sa fac diferente...ce scuza de doi bani am gasit pentru lipsa mea de talent la scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Miha si eu m-am gandit la asta, dar vor fi prea multe situatii de inegalitate intre ei, asa ca in loc s-o privez si pe Matilda, voi spicui din jurnalele lui David si ii voi face si lui scrisori retroactive, sau una lunga la 7 ani :) Zic eu acum plina de avant, caci uneori nu mi se clinteste pixul si asta fix atunci cand vreau sa-i scriu unei persoane dragi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Tala, tu macar ai jurnalele lui David pentru inspiratie, eu n-am nimic si nici inspiratie de moment...sunt varza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Miha nu e cazul sa ma invidiezi cumva....in acele jurnale am scris mai mult de cate ori a facut kk sau a varsat,chestiile de suflet au ramas in suflet si acum incerc sa-mi aduc aminte cum il percepeam la un an,doi samd...e un exercitiu interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Nu te invidiez, ca si eu tot date tehnice detin, ce-i drept putine si alea...ai zis o vorba faina, ce-i in suflet ramane in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Cuscra, ce de investitii ai facut si tu.. insa nu dispera, poate se vor apleca asupra lor la vara, cine stie.. eu i-am luat leagan si i l-am montat in locul jumperului (ca tot aveam gauri in tavan), si vreau sa zic ca e fan.. sta cate o jumatate de ora in el

Miha, asta cu egalitatea ma freaca si pe mine, sincer. Chiar ma gandeam ieri cand scriam de intentia mea de a-i scrie o scrisoare dupa nastere, si initial am zis ca acum nu mai pierd sansa, insa imediat dupa mi-am dat seama ca nu ar fi ok. Pe de alta parte, are si Tala dreptate, de ce sa nu indreptam niste greseli/omisiuni.. Uff..

Apropos de "ce-i in suflet ramane in suflet", eu de asta nu fac poze in vacante. Mi se pare ca daca fac poze, transcriu cumva tot ce vad si simt in fotografia aia si nu raman cu nimic in cap. Insa daca nu fac, imi ramane totul. Mi s-a intamplat, sa ma uit la poze din vacante facute de mine si sa nu-mi amintesc nici locul, nici momentul. Sunt stricata, ce sa-i faci..

Apropos de asta, ma simt asa rau.. sunt obosita non stop, desi sunt muuuuuuuult mai libera acum fata de cand stateam cu Gaza toata ziua. Insa sarcina asta nu e la fel de usoara. Mi-e tot timpul greata, mi-e sete non stop (si fac pipi la fel, evident, ceea ce ma scoate din minti), am frisoane.. tot tacamul..
Si mi-e frica sa ma gandesc ca poate e baiat. Imi doresc atat de mult o fata.. si clar e ultimul copil pe care il fac. Ma simt vinovata fata de gargarita din mine, ca daca e baiat stiu ca o sa-l iubesc la nebunie, la fel ca pe Gaza, si mi-e frica sa nu "simta" cumva ca ma-sa il vrea fata si sa fie la randu-i dezamagit.. Suna ciudat ce zic, dar jur ca nu pot sa-mi scot asta din minte. SI nici nu pot sa nu-mi doresc fata. OF!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

E tare faina ideea cu scrisoarea la fiecare aniversare dar si eu am probleme cu exprimarea. M-am adunat totusi si am reusit sa scriu cate o pagina intr-un jurnal pentru fiecare luna din primul an de viata, ce a invatat sa faca nou in fiecare din ele. Cu toate astea ma gandesc ca ar aprecia sa citeasca ce am scris acolo mai degraba cand va fi la randul ei mamica decat la majorat, poate la 18 ani i se va parea hilar.

Dana, sunt convinsa ca o/il vei iubi indiferent ce e si nu va fi dezamagit(a)! Imi pare rau ca e o sarcina mai grea, imi amintesc ca si eu am fost teribil de obosita in primele luni de sarcina si vomam la greu, eu am si slabit atunci. Dar tu stii ca trece repede perioada asta si urmeaza cea de gravideala infloritoare

Mergi la inceput