Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Uf, s-a spulberat si speranta asta , de azi-noapte imi curge mult sange, se pare ca a venti CM. Ciudat rau de tot, luna trecuta imi venise la 35 de zile, luna asta la 24 ?!? Cred ca de ani de zile nu mi s-a mai intamplat sa imi vina asa de repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Oare sa fiu dereglata si de la febra? Sau febra sa fie de la ceva mai dubios? Ca nu am mai avut nici un simptom de raceala, doar febra duminica si atat, a trecut, gata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Didi, imi pare rau...
Sanatate multa!
Nu stiu ce sa zic despre febra, poate avea o multime de cauze.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor si de la mine!!
elena si didi
cuvintele is de prisos, plangem, ne ridicam si o luam de la capat!!!

am citit pe topicul de fiv k si miky a avut beta negativa, miky sunt alaturi de tine


ufffffffff, treb sa sparga cineva gheta pt luna dec, k de prea mult timp asteptam vesti bune, sa vedem cu ce vesti vin eu luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

si o veste buna pt aceasta sapt:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Va scriu din pat,azi s-a nascut bebwe Sebastian Stefan 3,380kg;52 cm si nota 10. cezariana dupa ce s+a rupt apa si 7 ore de minime contractii si dilatie lipsa:( e o minune,frumos,a supt de 2ori si e tare mancacios.



felicitari si crestere usoara!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Eu de acum o sa fac tratamentul cu Diphereline pt endometrioza, asa ca 3 luni pauza.
Imi pare asa de rau de un lucru: ca nu ne-am apucat de bebe 2 cu un an mai devreme, ca poate s-ar fi terminat altfel, si poate as fi descoperit si endometrioza asta inainte sa imi distruga un ovar . Dar nu am facut asta mai devreme pt ca stateam cu chirie si vroiam intai sa ne vedem la casa noastra, sa fim linistiti

Stiu ca nu e deloc constructiv sa pun asa problema, sunt doar putin in butoi acum, o sa imi revin...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Didi, Elena si Miky imi pare foarte rau pentru voi, sunt alaturi de voi si va doresc tot binele din lume, poate luna aceasta o sa fie luna noastra, luna cadourilor noastre cele mult asteptate.
Didi sa stii ca si mie mi-a venit in ziua 23 si am mai vorbit cu o fata care a pierdut sarcina in acelasi timp cu noi si are aceleasi dereglari ca si mine, la inceput intarzia si acum ia venit exact in ziua 24, diferenta de o zi fata de mine.Eu zic sa te linistesti si sa nu pui problema ca daca te apucai mai devreme cu un an, asa a vrut DD.
Eu ma simt bine acum, m-am impacat cu ideea ca o sa vina bebe de acum.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Am uitat de vestea buna.
Dana felicitari sa iti traiasca feciorasu, sa fie sanatos si sa va faca fericiti in fiecare clipa.
Uite vezi cum le aseaza DD pe toate, stiu ca iti era frica ca nu erai mutata in casa dar acum ti s-a implinit ambele visuri esti la casa ta si cu copilul in brate.Felicitari si sa fiti santosi.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

buna fetele........va multumesc de incurajari
de azi dim a inceput sa curga normal( asa cum mia zis doctorul) numai ca am o dilema,ieri cand am vb cu doctorul si l-am intrebat cand consider prima zi el mia zis ca duminica 2.12 dar de azi curge normal........deci sa consider 2.12 prima zi de cm?
va intreb ca eu in ziua 10 trebuie sa fiu la monitorizare.
ca niciodata nu am plans deloc,pur si simplu ziceai ca sunt anesteziata,azi am luato de la capat asa ca pana la anu nu ma las,oricum doctorul mia zis: " nu-ti garantez ca iese din prima iti garantez ca pana la a 6 inseminare ramai gravida", asa ca ma apuc de strans banii.
numai ca mie nu-mi iesi din cap un lucru si vreau sa-i zic la monitorizare,daca fac eco trompe sau merg incontinuare cu inseminarea........ca mie sa nu am ceva la vreo trompa,ca altceva nu am,am controlat peste tot in acest timp si nu mia aparut nimik,doar trompele miau ramas.
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Elena eu zic si e doar parerea mea, tu faci cum vrei sa ii propui medicului o verificare de trompe si apoi sa treci iar la inseminare, ca daca toate celelalte sunt bune si ar fi vreo problema la trompe nu degeaba faci inseminare si arunci banii de pomana?
uite cazul Emiliei ca nu ramanea si dupa laparascopie a ramas in prima luna, ea parca avea ceva la capatul trompelor sau ceva de genu, sper sa nu gresesc.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput