Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

LML Bebe LC de Virgi!
LML Bebe Darius de Addya!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

La multi ani fericiti bb de Virgi!
La multi ani,bb Darius de Addya!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor, am revenit , sa va povestesc pe scurt cum nu mai plec cu piticul prea curand din tara:((((

Dar intai la multi ani lucas si darius, sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii.

Sambata trecuta inainte sa plecam a facut Cristian febra mare gen 39 de am ajuns la urgenta, la Medlife, cica nu are nimic, l au cautat aia pe toate partile i au facut probe la urina sange infectii nimic...verdictul poate dintisorii insa parca nu dau febra asa mare. Bun , duminica dimineata la 4 dim s a trezit urland fetelor nu l am auzit niciodata plagand asa , si ghitici ce a facut febra 39.3 . Eram nebuna deja, am incercat novocalmin, insa a facut si putina diaree, de fapt un scaun mai moale si nu il retinea, ii dadusem panadol si nimic, pana nu l am pus la picioare de la talie in jos in prosop cu apa la temp camerei nu s a calmat. Bun si dupa toate astea ne am urcat in avion, nu mi venea sa plec nicaieri ,era plangacios tare, nu manca, nu dormea..ufff.

Am ajuns si in cele din urma, dupa ce nu mancase vreo 3 zile, aproape nimic, m am decis sa i scot orice mancare solida si sa i dau numai lapte. Bineiteles ca eu san nu mai aveam decat tare putin si dai cu LP de la Hipp. In fine, de marti este doar pe lapte si acum mi a mai crescut destul de mult si productia de Milka:))) asa ca pana miercuri ca sa se acomodeze iar cu schimbarea nu i dau decat lapte si incep iar incet incet cu diversificare. Crizele de plans s au mai diminuat, nu plange decat atunci cand e fff obosit sau daca cumva iti permiti sa nu i dai atentie 5 min, insa inainte plangea mereu, non stop, ma gandesc ca poate si dintisorii il deranjeaza insa cred ca si mancarica solida ii creea ceva disconfort. In contiunuare nu doarme prea bine noptea, insa daca il punem la noi in pat adoarme instant, asa ca il adormit la noi, il punem in patut, cand se trezeste repetam miscarea de cel putin 5-6 ori pe noapte:))). Inca putin si ajung la nebuni, insa si cand imi zambeste imi umple sufletul:D

Nu am apucat sa citesc din urma dar sper sa reusesc cat mai repede.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata! La multi ani, Lucas si Darius!
Si noi inca fara planuri de revelion, ai casa mare, Miha? Poate te trezesti cu toti fluturasii si floricelele la poarta! sotul meu zice ca vrei sa ne inzapezesti la voi, sa nu fiti singuri.
Virji, I tot cu scaune diarice e, dar nu mai sunt verzi.

Ati citit cartea Continuum Concept? Tocmai a fost tradusa, abia astept sa o citesc, am auzit ca e foarte buna pentru mamicile cu copii mici ca ai nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

LML bebe LC de Virgi si bebe Darius de Addya!!!Sa cresteti mari si frumosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Anitta, Mmamita, Elishor, Miha multumesc!!!! Nu mi-am rupt nimic, am niste vanatai si ma dor niste chestii, dar imi revin eu Deja m-am obisnuit A fost un preot la noi, voi mai chema unul, dar cred ca este o perioada care va trece curand

Virginescule, nu ma gandesc decat dupa ce mi se intampla ca suntem urmariti de ghinion, nu stiu care de aici daca ar cadea de la etaj pe scara, avand in spate atatea altele (abia ajunsesem acasa pt ca ma mutasem cu copiii din cauza unei probleme cu apa) ar zice ca nu e ghinion. Dar am o vorba: sa tot fie d-astea mici, ca se rezolva, sa nu vina d-alea nasoale!!! Citisi PM-ul de la mine???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Joana, imi pare rau pt episodul cu dragul pui mic Cristian!!! Sa se faca repede bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

La multe lunite, Lucas de Virgi, Darius de ADDYA si Vladut de CUCHI!

Deni mi-ar placea o astfel de paranghelie, insa la noi e un ritual, pe care sotul meu nu vrea sa il lase ... cred ca si cand va fi mos il va tine.

Mai exact, in ajunul Craciunului, merge cu un grup de cantareti, si colinda pe la firme, bastani, in vs. de asemenea, pe 31, umbla cu uratul. anul trecut a fost si la o filmare la is. iar in vs a ajuns la fix 12 fara 10 min. deja imi luasem gandul ca ne mai vedem pana in 12 si m-am bagat in pat sa dorm. dar am primit tel ca in 10 min e acasa si sa fugim la biserica. asa ca m-am imbracat repede si la 12 fix eram in biserica. e f interesanta slujba din noaptea de anul nou. se face liturghia SF Vasile cel Mare si se citesc tot felul de rugaciuni, care peste an nu se citesc.

Andra, nu cred ca ar strica o sfintire de casa. dar parerea mea este sa te duci sa iti faci si o radiografie la bazin, spate, pentru ca sa fii sigura ca e totul bine.

eu azi plec spre bucuresti, joi noaptea spre vs, asadar, deni, o sa o lasam pe alta data vizita, pentru ca noaptea e cumplit pentru mine sa conduc si o sa vreau sa merg intins pana la vs, ca sa scurtez cat mai mult posibil timpul de condus pe noapte. asta pt ca are claudiu festival la liliput, cu expo baby. aceeasi doamna care a organizat cand ati fost si voi cu bianca in bucuresti acum o luna. dsa are f multe festivaluri in bucuresti si se leaga si de expozitiile baby expo, iar parintii vin cu picii sa viziteze expozitia si vad si spectacolul oferit de cei mici din concurs.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

La multe lunite bebe Lucas!!!!
Va primesc pe toate si daca va inzapeziti si mai bine ca petrecem mai mult!
Anul trecut am fost intr-adevar inzapeziti 4 zile nu am avut curent si implicit caldura , nu am putut intra pe strada de zapada si ne-am mutat la mama... dar ne-am luat generator!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Miha, cum ar fi sa venim cu totii la voi?
Da-mi pm cu mailul tau sa iti trimti schema de 6-7 luni ca am primit-o ieri. Daca mai e cineva interesat, trimit mail cu placere!Parca Gyan ma mai intreba la un moment dat sau.. neuronu' obosit nu mai tine minte.



Anittule, cum mai merge operatiunea baia? Am citit eu ..hmmmm...daca o citeam mai devreme..nu-l mai mutam la el in patut ever... si nici la munca nu ma mai intorceam Oricum..a fost interesant ce am citit..Eu am gasit doc tradus cu destul de multe greseli, dar am inteles esentialul. Inca ma lupt sa termin Playful Parenting si cartea de la Alma.
Apropo..Deea..pe unde oi umbla tu de nu mai scrii si nu semnezi si p'aici condica cadoul de Mos Nicolae de la sot e trilogia lui Grey

Andrule, sper ca esti ok. Pupici pt pitici!

Joanna, si eu am ajuns cu el la Medlife, dar s-a dovedit a fi de la dinti..bine..n-a sarit de 38 temperatura. Insa azi-noapte dupa vaccin a fost un pic cam scartzait..iar la ora 5 am reusit sa-l adorm doar cu noi in pat..A dormit neintors pana la 8.15 cand am plecat noi la servici. Sper ca e ok acum scumpul de Cristian.


Mammita, ai doua mingi de foc in casa. Mi le si imaginez distrandu-se impreuna. Ai inceput cursurile?

Mergi la inceput