Piersicute de iulie august (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui valy27

mi-a spus asist ca e diferenta doar de producator...si ca asta nu are tulpina pt hepatita,care se face la 6 luni si ca n-are rost sa dau 200ron pe infanrix.

roxy-ati avut ceva reactii de la pentaxim????


fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
SARA MARIA
DN-30.07.2012


si mie mi-a spus ca nu e nici o diferenta si k nu se justif sa iau infarix. vad ca inca nu a facut nici o reactie. si aseara a fost vioaoe, a gangurit non stop, chiote, hohote de ras...usual stuff nu a facut nici temperatura si nici nu s-a inflamat locul. o mai tin sub observatie azi, dar nu cred k face ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

- despre scutece pufies: am luat si eu un pachet si am fost f f f dezamagita: sunt prea subtiri si se umplu de pipi intr-un mod pe care eu nu stiu sa il descriu (si nu-i vorba ca nu schimb des scutecul: il schimb la fiecare 3 ore pt pipi si cand fac caca, de fiecare data)...de caca nu mai zic: iese lejer din el si pateaza body-ul. asadar raman la libero pt amandoi bb-ii.


de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)


si eu care ma gandeam sa incerc pufies k mi se termina stocul de libero si raman doar cu huggies (care parca nu se mai termina odata ). tu de unde iei libero? eu am luat de pe net dar nu-mi vine sa platesc transportul tocmai de la oradea pt un bax de scutece...astia de la BB Tei inca nu au bagat...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

roxy, eu iau libero nr 3 de la real.
ioana, ma bucur mult ca ati scapat de hidronefroza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

multumesc!

ne am decis sa mergem; faptul ca sunt ambii copii cu noi il vor monta pe sot sa se concentreze la ei; plus e o excursie care implica multa logistica: aterizam la frankfurt, luam trenul spre koeln, stam acolo 2 nopti si apoi revenim in frankfurt pt 2 nopti.
sper sa ii mai abata un pic gandurile.

soacra va merge de vineri pana duminica la niste rude la tara; noi duminica ne intoarcem oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

sper sa ma redresez si eu cu lactatia;
din cauza stresului cu organizatul inmormantarii am neglijat sa ma alimentez/beau lichide plus ca nu am pompat cand cel mic primea LM la biberon (adica am bagat pompa da numai cat sa detensionez sanii ca nu prea aveam unde si nici timp) copii au stat pe la nasi si pe la fratele meu zilele alea si am facut ture intre biserica si ei dar tot a primit 1-2 biberoane/zi si duminica m-am resimtit ca nu "produceam" cat vroia victor sa manance

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutaree, dragutelor. Acum am reusit sa intru. Am fost foarte aglomerata azi. NECTAREL, este ok. Nici nu mai e fornait. Acum astept sa vedem cand ne mai ducem si noi la evaluari.IOANA, ma bucur ca sunteti bine.LMA tuturor bebelusilor la 4 lunite.ARUBA, imi place cum iti sta. Eu, nu am curajul sa ma tund. BALANTA, voi faceti kineto. Scuze, daca ai mai scris, dar, am uitat.PORUMBITA, ma bucur ca plecati putin , este mai bine.Fetelor, voi ce faceti de Craciun , de Revelion?Noi, inca nu ne-am hotarat, dar, parca in ianuarie as vrea sa plec undeva la plaja.Acum sa vedem. Daca nu probabil panan-n Craciun plecam la fratele meu la Bruxelles si apoi putin la Viena. Nu ma luati in seama ca visez deocmdata.Laura, ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna seara.
Noi nu am avut nici o reactie la Pentaxim. L-am facut acum 10 zile
Dar azi pitica a facut febra si e maraita rau... iar pe mine ma doare gatul. Prevad o noapte nasoala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara,

La multi ani pt aniversarile de 4 luni.

Porumbita, drum bun si mini-vacanta linistita!

Vera, apropo de drumuri, cu Mattia ai venit cu avionul? Cum a fost?

Freedelia, m-am uitat la poze, foarte frumoasa familia ta. Da, stiu ca primele luni sunt mai degraba o joaca, nici nu am pretentia sa fie altfel. Sper totusi ca pana la ~10 luni sa accepte cu usurinta si biberonul, pt ca atunci voi reveni la serviciu. Chiar, la 10 luni din ce va bea, tot biberon sau sippy cup?

Kimmy, exact asta voiam sa mai adaug, ca uneori e vorba de obisnuinta mea mai degraba.

Ada, ma bucur ca i-a trecut repede lui Nectarel. M-am uitat la pozele noi cu voi doi, e un dulce piticutul. Iar tu, ce tanara si frumoasa esti!

Am mai pus si eu doua poze.

Off, Ioana, sanatate!

Fleur, eu am mai vazut (pe forumurile what to expect) si ideea de a pune un cearceaf mare, rulat, sub forma de U, in jurul copilului (si sub cearceaful lui) astfel incat sa ii ajunga pana la umeri (nu mai sus) dar deocamdata nu vreau sa iau masuri de genul asta. A inceput sa se intoarca, mai degraba accidental, si inapoi pe spate. Voiam sa te intreb, cerealele i le dai cu lm - pui acum pompa, sau ai pastrat la congelator de mai demult?

O noapte usoara va doresc, eu ma duc ca tocmai si-a incheiat prima repriza de somn "de noapte".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si haideti la cafea.
La multi ani sarbatoritilor de ieri.
Porumbita, ati luat o decizie buna. Chiar daca sunteti tristi, o iesire din rutina va va face bine.
Ioana, insanatosire grabnica.
Noi ieri am stat totusi pe afara vreo 2 ore ca s-a ridicat ceata si a iesit soarele. Sper sa iesim si azi. Zilele in care nu o scot trec ataaaat de greu. Oricum, daca tine vremea avem planuri de weekend sa iesim la tara cateva ore.
Aseara a plans vreo ora pentru ca din orice pozitie ea vroia sa se ridice si bineinteles ca nu reusea. Se mai potolea in brate, dar apoi isi aducea aminte de treaba ei si incepea sa se arcuiasca si sa se enerveze. Daca incepe de acum pana cand va putea/avea voie sa stea in fundulet ne va innebuni.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

gata, suntem pe aeroport.am emotii cu zborul, e primul pt victor, robert e veteran, are peste 20
am net limitat si probabil il voi folosi doar pt munca asa ca va urez de pe acum un sf de sapt linistit

Mergi la inceput