Unturi si uleiuri

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Aqai, pai normal ca e uleios daca e lasat uleiul. Trebuie sa il speli si arata demential dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

eu fac gomaj cu ulei de cocos si sare epsom care e grunjoasa la fel ca sarea de mare si e super!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"




Eu cu untul de cocos si zahar!



Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

nu, ca-l spal dupa, asta-i buba

parul il spal tot timpul ultimul ca sa fiu sigura ca nu raman cu uleiuri prin el. uite, si azi am patit-o! si inca am frecat mai ales bretonul ala cu sampon... grrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

belize e wishlist

traiesc ceva mai la sud decat tine doar

adica tu nu inoti in piscina?

_



nope! nu ma bag in piscina decit daca e cu apa sarata iar alea nu prea exista...
clorul e naspa...unora le da iritatii, usuca pielea si parul...strica vopseua de par

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Aqai, pai normal ca e uleios daca e lasat uleiul. Trebuie sa il speli si arata demential dupa.

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



Cu sampon speli dupa? ori doar apa?

Eu ptr par mai folosesc ulei de rozmarin.



Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

La mine secretul e sa fie uleiul de cocos incalzit inainte de a-l pune pe par. L-am pus o data intarit (e ca.. margarina) in cap si o saptamana am aratat ca o oaie plouata

Acum il pun ~ 1 minut la microunde, pana se face lichid, imi umezesc parul si apoi pun si uleiul. Spal cu sampon de doua ori si nu mai am nicio urma de ulei Se face f stralucitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui cait


Untul de cacao+ulei de morcov am folosit f mult in vara la plaja si pot spune ca nu m-am ars deloc iar bronzul a rezistat o lunga perioada(si inca mai dureaza).
O data la 2 seri folosecs ulei de jojoba in loc de crema de seara.


Cait, ai folosit la plaja aceasta combinatie in loc de crema cu factor de protectie? Sau suplimentar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Citat:
citat din mesajul lui cait


Untul de cacao+ulei de morcov am folosit f mult in vara la plaja si pot spune ca nu m-am ars deloc iar bronzul a rezistat o lunga perioada(si inca mai dureaza).
O data la 2 seri folosecs ulei de jojoba in loc de crema de seara.


Cait, ai folosit la plaja aceasta combinatie in loc de crema cu factor de protectie? Sau suplimentar?

Caro

Da in loc de crema de protectie.In general nu folosesc crema de protectie pe corp, doar pe fata.Inainte de a pleca de acasa incalzeam putin borcanul cu unt de cacao (care este f dur) puneam ulei de morcov in el, ajungeam la plaja si il aplicam.Daca imi era prea lene aplicam doar unt de cacao, fara nicio combinatie.
Untul de cacao protejeaza dar nu in momentele in care soarele este puternic.In plus eu nu am pielea f alba, ma bronzez destul de rapid, deci pentru mine a fost super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

cu sampon spal parul dupa, clar!
Si fac exact ca si Ral, cu mentiunea ca nu imi umezesc parul inainte, il pun pe parul uscat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Am intrat sa ii multumesc lui Xio!
Am furat ideea cu uleiul de cocos. Am parul lung, si mai tot timpul frizzy. Dupa uleiul de cocos, am cel mai frumos par! Nu l-am avut asa decat dupa ce veneam de la coafor! Am devenit dependenta, si il folosesc la fiecare spalat. Nu stiu daca e bine sau nu, dar imi face parul mult prea frumos!

Multumesc mult Xio!

Mergi la inceput