Caut o mamica singura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Rall, statistic vorbind, sansele de-a fi parasita de un bisexual sunt de 2 ori mai mari (in comparatie cu un barbat heterosexual) pentru ca poate alege atat barbati cat si femei.


Mi se pare o falsa problema. Daca barbatul e o curva, ramane una; nu conteaza cu cine inseala. Crezi ca daca e hetero are vreo problema in a gasi pe una intr-o ora? Si fiind bi are sanse mai multe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Pur si simplu mi se pare dubios ca cineva SA CEARA sa creasca copilul altcuiva, in conditiile in care nu e steril.


Ti se pare dubios ca vreau sa adopt fara sa am probleme de infertilitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns secrau22 spune:

Da, m-am simtit putin indignat, pentru ca am fost total gresit inteles de catre tine.
Cum te-ai simti daca, de exemplu (nu mi-a venit acum pe moment alta idee), tu ai da un anunt ca vrei sa ajuti (gratis) niste batrani. Iar eu as spune ca e ceva "putred" aici...pentru ca mi se pare prea dubios ca cineva sa-si foloseasca timpul lui liber facand ceva gratis. Precis vrei tu ceva de la acei batrani...
Poate nu este cel mai bun exemplu, insa...sint sigur ca intelegi ceea ce vroiam sa spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Pur si simplu mi se pare dubios ca cineva SA CEARA sa creasca copilul altcuiva, in conditiile in care nu e steril.


Ti se pare dubios ca vreau sa adopt fara sa nu am probleme de infertilitate?


Nu, deloc, si mi s-ar fi parut ok daca ar fi vrut sa adopte pur si simplu. Asa imi pare ca vrea un copil si ca femeia e pe locul al II-lea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns secrau22 spune:

Tilia....ti s-ar fi parut mai ok daca pur si simplu vroiam sa adopt? Atunci nu mai exista riscul de a fi pedofil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

mie mi se pare frumoasa intentia si o inteleg. iti doresc sa-ti gasesti familia pe care o cauti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui secrau22

Tilia....ti s-ar fi parut mai ok daca pur si simplu vroiam sa adopt? Atunci nu mai exista riscul de a fi pedofil?


Intotdeauna exista un risc ca un copil adoptat sa fie abuzat.

Ti-am zis, nu mi se pare normal sa vrei un copil si sa accepti mama la pachet. Cred ca situatia imi aminteste prea mult de Humbert Humbert, el s-a casatorit cu mama Lolitei pentru a fi mai aproape de fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si uite asa ne vedem pusi in situatia ideilor preconcepute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns secrau22 spune:

@ portocalia : multumesc frumos

@ marius : ce putem face noi...simpli muritori...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ok, dar copilul din poza ce rol are?

Mergi la inceput