iertarea

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Fiecare grija a ta, manifestata sau nu, se va intoarce impotriva relatiei dintre voi doi si va alimenta suspiciunea si nesiguranta. O relatie ori exista, ori nu exista. De aceea ceea ce poti sa faci tu este ori creditezi relatia si soliciti acelasi lucru, ori nu creditezi relatia si atunci nu mai conteaza. Cel mai corect este sa discuti direct ferm clar raspicat cu partenerul tau, sa spui ceea ce ai de spus ce doresti si ce oferi de la relatia voastra. Daca si el este dispus si accepta este Ok daca nu... va gasiti fiecare drumul potrivit mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erica.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Iar referitor la faptul ca ti-a relatat cat de importanta a fost ea in viata lui si cum i-a dat ea papucii, iar trebuie sa iei o pauza . Spune destul de multe despre respectiva, nici nu merita sa-ti mai bati capul cu astfel de persoane lipsite de diplomatie si tact ce evident se cred buricul pamantului si centrul universului oricui.

ai o relatie ok? bucura-te de ea si nu te mai impiedica in nimicuri.


imi confirmi inca o data gandurile pe care eu insami le-am avut despre "fosta",gandurile ce mi le-a sustinut si o buna si loiala prietena;doar ca in cazul ei,al prietenei mele,am presupus ca imi impartasea opiniile din prietenie;insa,tu nefiind implicata emotional in aceasta poveste,opinia ta ma face sa cred ca aveam dreptate.trasaturile "narcisiste" ale fostei m-au uimit si pe mine;e o femeie in toata firea,nu o pustoaica;m-am gandit de multe ori,daca eu,fiind pusa in situatia ei,as fi dat asemenea raspuns,si,slava domnului! nu ! multumesc foarte mult!
relatia e ok,acum,da! suntem fericiti impreuna acum!si as zice,ca ceea ce mi / ni s-a intamplat ne-a facut sa deschidem ochii mari.pe el l-au trezit la realitate,ca sa zic asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erica.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Fiecare grija a ta, manifestata sau nu, se va intoarce impotriva relatiei dintre voi doi si va alimenta suspiciunea si nesiguranta. O relatie ori exista, ori nu exista. De aceea ceea ce poti sa faci tu este ori creditezi relatia si soliciti acelasi lucru, ori nu creditezi relatia si atunci nu mai conteaza. Cel mai corect este sa discuti direct ferm clar raspicat cu partenerul tau, sa spui ceea ce ai de spus ce doresti si ce oferi de la relatia voastra. Daca si el este dispus si accepta este Ok daca nu... va gasiti fiecare drumul potrivit mai departe.


iti multumesc pt postarea ta.citesc de multa vreme acest forum,nu doar sectiunea aceasta,am observat ca mai mereu dai sfaturi la obiect,foarte clare si concise.apreciez acest lucru!

Mergi la inceput