Refuza mancarea

Refuza mancarea | Autor: _Rose_

Link direct la acest mesaj

Buna seara, am un baietel de 1 an si 9 luni si de vreo saptamana refuza mancarea, orice i-as da in afara de paine, mananca doar paine. Din vara nu a mai vrut lapte deloc, la fel si orece produs lactat, nu vrea nici iaurtele nici, branzica. Pana acum 3 zile, accepta si fructele dar acum nu le mai vrea nici pe acestea, in afara de paine sau covrigi nu mai vrea sa manance altceva. Va rog sa ma ajutati, va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Ce investigatii ati facut pana acum ?

Cum e starea lui, se joaca, e plin de viata, comunica bine cu cei din jur ? Pediatrul ce spune?

Probabil ca primul sfat pe care l-ai primit este sa nu il fortati sa manānce. Imi imaginez ca iti este greu, dar fortarea ar inrautati situatia. Spune-ne mai multe despre el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

ii ies cumva masele/dinti ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Rose_ spune:

El este foarte activ, alearga, se joaca,rade, dar e cam smiorcait si nervos, atata tot, nu a facut febra si nci nu i-a fost rau. Am vazut ca i s-au umflat gingiile si jos si sus la dintii din spate, ultimii. Cred ca ii ies maselele. Am incercat sa-i dau totusi piure de fructe si a refuzat si de atunci nu l-am fortat. Am vorbit cu medicul si a spus ca e de la dinti si ii dau si sirop de pofta de mancare de ceva timp dar vad ca nu mai are efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

La noi de vina pentru apetitul capricios a fost o infectie urinara. A fost de altfel prima investigatie recomandata de pediatru. Urocultura si niste analize uzuale.




Ce mai povesteste Ana...

Mergi la inceput